Kézilabda NB I/B - Győzött, és feljutott a SZESE

Az ETO 2009-es kiesését követően nyártól ismét lesz élvonalbeli férfi kézilabdacsapata Győrnek.
Széchenyi ESE–Szentendre 32–27 (16–13)
Győr, NB I/B-s férfimérkőzés, 500 néző. V.: Kozák, Wenczel.

SZESE: Somogyi – TERENYI 6, SZABÓ A. 4, Schneider 3, Bella 2, Kovácsovics 2, Hollós 1. Cs.: Németh G. 2, Kőhalmi 2, Nagy D., Gubó 1, KALMÁR 6, Gál 1, Rosta 2, Kányai. Edző: Deáki István.

Nagy napra készültek az egyetemi csapat vezetői, edzői, játékosai, hiszen már egy döntetlennel bajnoki címet ünnepelhettek volna. Persze a győriek nem érték volna be ennyivel, egyértelmű szándékuk volt a győzelem megszerzése a középcsapat szentendreiek ellen.

Talán a nagy tét bénította egy kissé a hazaiakat, akik végig elég kínlódva játszottak, a szünetre is csupán háromgólos előnyt tudtak szerezni. A folytatásban sem indult be a gépezet, a veszítenivaló nélkül pályára lépő vendéggárda többször is kiegyenlített, sőt, egy ízben a vezetést is átvette. Szerencsére a hajrában rendezni tudta a sorokat a SZESE, s végül győzelmével három fordulóval a vége előtt megnyerte a bajnokságot, így az ETO 2009-es kiesését követően nyártól ismét lesz élvonalbeli férfi kézilabdacsapata Győrnek.

Deáki István: – Gratulálok a csapatnak a bajnokság megnyeréséhez. Köszönjük mindazoknak, akik hozzásegítettek ehhez bennünket. Remélem, a férfi kézilabda Győrben újra a méltó helyére kerül.

Levegőben az edző, ez egyértelmű jele a SZESE bajnoki címének. Fotó: HBE

VKCSK–Budaörs-Érd II 24–40 (10–20)
Győr, NB I/B-s női mérkőzés, 200 néző. V.: Horváth L., Kosztend.

VKCSK: Somogyi – Fekete, Vida 11, Kovács T. 4, Csupor 2, IMREFALVI 7, Királyné. Cs.: NAGY V., Szalai (kapusok), Sarmon, Albrecht, Cseszregi, Puter, Kárpáti. Edző: Csomor Tibor.

A Budaörs-Érd II 1–1 után 6–2-re, majd 14–6-ra ellépett. A szünetben tíz gól volt a vendégeknek. A második félidőben is folyamatosan növelte előnyét az éllovas, mely végül magabiztosan gyűjtötte be az aranyéremhez szükséges két pontot.

Csomor Tibor: – Csak asszisztálni tudtunk a bajnokavatáshoz.

Audi-ETO II–Rinyamenti KC 19–19 (11–10)
Győr, NB I/B-s női mérkőzés, 100 néző. V.: Ács, Varga.

ETO II: PUSZTAI P. – Takács K. 2, ÁCS 6, Linder 2, Hajtai 2, GERHÁTH 3, Kiskartali 3. Cs.: Pusztai G. 1, Élő, Csoknyai. Edző: Konkoly Csaba.
Konkoly Csaba: – A második félidő képe alapján vesztettünk egy pontot, de legalább volt védekezésünk. A rutintalan támadójátékunk megbosszulta magát.

• 1. ZéZé 2013. május 07. 08:25
    „Gratulálok a SZESE-nek ! Kívánok sok sikert az élvonalban is ! Köszönjük, hogy újra elsőosztályú kézilabda lesz Győrben !”

Tucatnyi gólig jutott a Rajka

Megyei I. o.: Fertőszentmiklóson nyert a Gönyű. Megyei II. o: 9 gól Enesén. Megyei III. o.: tíz… Tovább olvasom