2016. 09. 27. kedd - Adalbert 10°C | 21°C

Kézilabda: Magyarország-Horvátország 33-30

Kézilabda - A decemberi Európa-bajnokságra készülő magyar női kézilabda válogatott harmadik meccsét is megnyerte a Pannon Kupán, így száz százalékos teljesítménnyel tornagyőztes lett. Az utolsó körben Görbiczék 33-30-ra verték Horvátországot.
MAGYARORSZÁG-HORVÁTORSZÁG 33-30 (20-15)
Női kézilabda Pannon Kupa, 3. forduló

60. perc: Percek óta gól nélkül...A hovátok közben a harmadik hetesüket is elhibázták. Szucsánszkit kiállítják, Petkovic pedig gondoskodik arról, hogy legyen büntetőből lőtt gólja is a horvát csapatnak. 33-30. Ez a vége. Győz a csapatunk, és első helyen zárja a Pannon Kupát.

55. perc: Szucsánszki hetesből talál kapuba, Arslanagic átlövésből válaszol. 33-29.

54. perc: Franic megy át a falon könnyedén. 32-28.

52. perc: Újra öt-egyet védekezünk. Vincze a kilépő. Kapunk is-lövünk is egyet. Szamoránszky öt gólos. 32-27.

51. perc: Görbicz ma csak szép gólokat lő. 30-26. Tomori lövését még védi a kapus, a kipattanót Szamoránszky vágja a kapuba. 31-26.

49. perc: Görbicz hetese kimarad, Lovric átlövőből pontos. 29-26. Fogy az előny...

47. perc: Pusic a bal szélről ejti át Pastrovicsot. 29-25.

45. perc: Hornyák rövid időn belül begyűjti második kétpercesét. Pastrovics hetest véd.

44. perc: A horvát kapus sem hiszi el, milyen gólt kapott Görbicztől. 29-23.

43. perc: Görbicz hetesből szerzi a huszonnyolcadikat. 28-23.

41. perc: Sokat cserélünk, folyamatosan kísérletezik különböző felállásokkal Imre Vilmos. Feljönnek a horvátok négyre. 27-23.

40. perc: Penezic fut be középre. Szép figura, okos gól. Hornyákot kiállítják két percre. 27-22.

39. perc: Pavic beállóból eredményes. Kovacsicz második góljának tapsol a közönség. Lovric is kihasznál egy ziccert. A Szamoránszkyt váló Szabó is betalál. 27-21.

37. perc: Penezic negyedik találatát szerzi. Tomori állítja vissza a hatgólos különbséget. 25-19.

36. perc: Tomori jobbátlövőből a jobb felsőbe. 24-18.

35. perc: Görbicz laza csuklómozdulattal... Horvat jön egy horvát góllal. 23-18.

33. perc: Kovacsiczra játsszuk ki a figurát. Gól. Pusic gyorsan betalála a túloldalon. 22-17.

32. perc: Az első félidőben Herr védett, most Pastrovics áll a magyar kapuban. Ő véd bravúrral. Imre Vilmosnak nem lesz könnyű dolga, hiszen kettőjük közül kell kiválasztani az EB-keret második számú kapusát.

31. perc: Vérten nyolcadik találatával folytatódik a meccs. Penezic válaszol. 21-16.

A horvát válogatott egy sima négyessel kezdett, ám ez csak átmeneti állapot volt. A folytatásban a magyar csapat magasan felülmúlta ellenfelét. A kemény védekezés, és az átgondolt támadások meghozták az eredményt.

30. perc: Görbicz olyan gólt szerez, amilyent nem is lehet...20-15. Ez a félidei eredmény.

29. perc: Penezic szerencsés gólt talál. 19-15.

28. perc: A horvát hetes kimarad, Tomori "szólója" viszont jó. 19-14.

26. perc: Imre Vilmos időkérése után nyitott védekezésel szerzünk labdát , majd Herr véd bravúrral, de mindkét akciónál eladjuk a labdát.

24. perc: Öttel megyünk. Szucsánszki. A blokk mellett lövik el a horvátok. 18-14.

23. perc: Arslanagic túlugorja a falat. Tomori és Vérten jön két gyors góllal.  17-13.

21. perc: Szucsánszki gyönyörű passzal hozza ziccerbe Tomorit. Gól. 15-12.

20. perc: Szamoránszky harmadk, Vérten hatodik gólját szerzi. 14-12.

19. perc: Nem sokáig vezettünk Szamoránszky góljával. 12-12.

18. perc: Tomori jobbátlövőből eredményes. 11-11.

17. perc:  Iksz után a vezető gólt Golubic szerzi. 10-11.

15. perc: Herr véd nagyot. A kipattanót Golubic szedi össze, és kihasználja a ziccert. Vérten szép ejtéssel válaszol. 9-10.

13. perc: Görbicz hibázott el egy büntetőt.

12. perc: Egyenlítünk. Görbicz teszi le a labdát a szélre Vértennek. Három kapufás gól! 8-8.

11. perc: Görbicz játssza meg Tomorit. Az átlövő lazán a kapuba továbbítja a labdát. 7-8.

9. perc: Görbicz hetesből talála be. 5-7. Herr nagyot véd, indít, Bódi pedig a jobb szélről gólt szerez. 6-7. Horvat átlövésből eredményes. 6-8.

8. perc: Most a hovát válogatott lő kettőt egymás után. 4-7.

7. perc: Két gólt szerzünk emberhátrányban húsz másodperc alatt. 4-5.

6. perc: Az első Görbicz Anita gól, "Görbiczes" lett. 2-4.

5. perc: Vérten indulásból megszerzi az első gólunkat. 1-4.

3. perc: Négy simával kezd az ellenfél. 0-4.

2. perc: A kék mezes horvát csapat kivédekezi a támadáunkat, Golubic pedig belövi a másodikat...majd Pusic a harmadikat is. 0-3

1. perc: A horvátok kezdték a meccset, és megszerzik a vezetést is. Cop-Andeselic.  0-1.

A két szövetségi kapitány a következő játékosokat nevezte a találkozóra.

MAGYARORSZÁG

Herr, Pastrovics, Vérten, Vincze M., Szűcs G., Bulath, Görbicz, Szucsánszki, Tomori, Hornyák, Sopronyi, Kovacsicz, Bódi, Csáki, Szamoránszky, Szabó V., Balogh Barbara

HORVÁTORSZÁG

Knezovic, Zeljko, Jelcic, Tatari, Jukopila, Koznjak, Golubic, Ambros, Gace, Arslanagic, Pusic, Pavic, Horvat, Pasicnik, Penezic, Franic, Lovric, Zebic, Cop-Andeselic, Petkovic

Imre Vilmos szövetségi kapitány csapata pénteken gond nélkül verte az osztrákokat, szombaton pedig az első körben vereséget szenvedő, Eb-házigazda macedónokat.

Az állás az utolsó kör előtt:

1. Magyarország 4 pont (71-50)
2. Horvátország 4 (74-60)
3. Ausztria 0 (54-70)
4. Macedónia 0 (56-75)

Női kosárlabda: nyert a Sopron és a SEAT Foton is

Kosárlabda - Nagy csata helyett a bajnokcsapat fölényes sikerét hozta a két, a mérkőzés előtt még… Tovább olvasom