2017. 12. 15. péntek - Valér 4°C | 8°C Még több cikk.

Kézilabda: Kupagyőzelem plüssökkel

Az Audi-ETO és a kisalfold.hu közös, Dobj egy plüsst te is! akciójában 20 zsák játék gyűlt össze. A női kézilabda Magyar Kupát a Győri Audi ETO KC nyerte.

Az Audi ETO KC és a kisalföld.hu közös, Dodj egy plüssmacit Te is! akciójában 20 zsák játék gyűlt össze. A döntő előtt a nézők a pályára dobhatták a magukkal hozott plüssjátékokat. Ezeket a Megyei Kórház Gyermekosztályának kis betegei kapják meg.

Sorozatban hatodszor nyerte meg a női kézilabda Magyar Kupát a Győri Audi-ETO KC, miután vasárnap a Magvassycsarnokban könnyedén legyőzte az FTC csapatát a sorozat fináléjában.

Azonban nemcsak a győri kézilabdások győztek: a kupadöntő kezdete előtt is voltak nyertesek, hiszen az Audi-ETO és a kisalfold.hu közös, Dobj egy plüssmacit te is! akciójában 20 zsák játék gyűlt össze. A nézők által a pályára dobott plüssállatokat a megyei kórház gyermekosztályának kis betegei kapják majd meg.

A győri együttes esélyeshez méltóan kezdte a mérkőzést.

A kupadöntő

GYŐRI AUDI ETO KC–FTC-RIGHTPFONE 33–20 (20–9)

Győr, 2000 néző, V: Horváth P., Marton

AUDI ETO: PÁLINGER – MRAVIKOVÁ 5, HORNYÁK Á. 4, Bradeanu 5 (2), SPIRIDON 4, Kovacsics 2 (1), VÉRTEN 4,
Csere: Víg (kapus), Amorim 3, Tomori 1, Mayer, Deáki 1, Szöllősi 2, Orbán A. 2

FTC: Pastrovics – Berta 1, Trufán 1, DAJKA 5 (1), Balogh B. 3, Szucsánszki, Szádvári,
Csere: Németh Cs. 2, Szabó E. 2, Szamoránsky A. 2, Emberovics 2, Bari-Nagy 1, Hornyák A. 1

KONKOLY CSABA: – Már az első félidőben eldöntöttük a kupa sorsát. Ekkor jól védekeztünk, támadásban ötletesen és gyorsan játszottunk és egy nagyon jó hangulatú, sportszerű mérkőzésen sorrendben hatodszor sikerült elnyernünk a kupát.

ELEK GÁBOR: – Sportszerű mérkőzésen a jelenlegi körülmények között reális eredmény született. Igyekeztünk felzárkózni ellenfelünkhöz, de a mérkőzés folyamán a Győr első sorával szemben teljesen tehetetlenek voltunk, így reális eredmény született.

Fotók: Fazekas Barnabás

A mérkőzés online tudósítása:

60. perc: Amorim szerzi a kupadöntő utolsó gólját. 20-33. Kupagyőztes a Győri Audi ETO KC!

59. perc: Szölösi talál a Fradi kapujába. 20-32.

58. perc: Spiridont állítják ki. A hetest Hornyák Anett a kapufára lövi.

56. perc: Pastrovics véd, Szamoránsky indul. Fradi-gól. 20-31.

54. perc: Spiridont állítják ki.

54. perc: Szölösi első gólját lövi. 19-31.

52. perc: Indításból Szabó Edina , beállóból Szamoránsky talál Víg kapujába. 19-29.

51. perc: Deáki passza Spiridont találja ziccerben. 16-29. Hetesből Hornyák Anett lő gólt. 17-29.

50. perc: Orbán, majd Deáki is gólt szerez. 16-28.

48. perc: Emberelőnyben az ETO. A Fradiból Hornyák Anett a kiállított játékos. Trufán így is gólt szerez. 16-26.

46. perc: Hornyák töri meg az ETO-gólcsendet 9 perc után. 15-26.

42. perc: Dajka hetesből, Balogh középről eredményes. 15-25.

39. perc: Emberovocs, Trufán, és Dajka is betalál a Fradiból. 13-25.

37. perc: Dajka jut el lövésig Tomori és Hornyák között. 10-24. Hornyák is betalál. 10-25.

36. perc: Amorim érkezik a fal elé lendületből. Senki sem állítja meg. Gól. 9-24. Amorim kap két percet.

34. perc: Amorim passzából Vérten szerez gólt. 9-23.

33. perc: Emberelőnyben az ETO. Szabó Edina kap két percet.

32. perc: Amorim jut lövésig  Trufán mellett. 9-22.

31. perc: Vérten góljával kezdődik a második félidő. 9-21.

Fotók: H. Baranyai Edina

30. perc: Tomori szerez labdát, és gólt. 9-19. Pálinger véd, Mravikova indul, és átejti Pastrovicsot. 9-20. Ez a félidei eredmény.

29. perc: Kovacsics lőhet büntetőt. Gól. 9-17.

28. perc: Emberovics jut el lövésig Mayer és Amorim között. 9-17. Tomori is a pályán. Ő kap nagy tapsot a hazai szurkolóktól.

27. perc: Kovacsics passzából Vérten húzza vissza a rövidre a labdát a bal szélről. 8-17.

25. perc: Spiridon beállóból, majd Mravikova indításból eredményes. 8-16. Elek Gábor, a Fradi edzője kér időt.

23. perc: Mravikova marad le a szélen Szabóról. 8-13. Mravikova góllal javítja hibáját. 8-14.

21. perc: Rosszul cserél a Fradi. Emberovics kap két percet.

19. perc: Trufánt nem ütközzük le. Spiridon kezei között lövi el a labdát kilencről. 7-12. Bradeanu eredményes hetesből. 7-12.

18. perc: Spiridon két gólos. 6-12.

17. perc: Vérten fut be a szélről, és kap pontos passzt. 5-11. Balogh is betalál a túloldalon. 6-11.

16. perc: Dajka válaszol gyorsan. 5-10.

15. perc: Bradeanut Balogh és Trufán sem tudja megállítani. Mika beállóból szerez gólt. 4-10.

14. perc: Spiridont rántják le. Hetes. Bradeanu belövi. 4-9.

13. perc: Kovacsics is megszerzi első gólját. 4-8.

12. perc: Eladja az ETO a labdát támadásban. Németh indul és belövi a ziccert. 4-7.

11. perc: Spiridon zár, Kovacsics pedig felteszi lövésre a labdát Bradeanunak. 3-7.

9. perc: Szucsánszki, Trufán, Berta a labda útja. A jobbszélső zárja góllal az akciót. 3-6.

8. perc: Spiridon és Mravikova pontos összjátéka újabb gólt ér. 2-6.

7. perc: Az első ferencvárosi gólt Dajka szerzi jobbátlövőből. 1-4. Bradeanu egy csellel elmozdítja a hatosfalat balra. Közban Hornyák kapja a labdát. Gól! Balogh válaszol. 2-5.

5. perc: Szucsánszki lövését védi Pálinger. Kovacsics "hihetetlen" passzt ad a falban birkózó Spiridonnak. Gól! 0-4.

3. perc: Bradeanura senki sem lép ki. Nagy lövés, szép gól. 0-3.

2. perc: Pálinger védése után Mravikova indul. Gól! 0-2.

1. perc: A Ferencváros kezdte a mérkőzést. A vezetést az ETO szerzi meg Hornyák találatával. 0-1.

A bronzmérkőzés:

BÉKÉSCSABAI ENKSE–HÓDMEZŐVÁSÁRHELYI NKC 27–27 (13–13)
hétméteresekkel 4–2
Győr, 1200 néző. V: Pech, Vágvölgyi

BÉKÉSCSABA: Veress – Bódi 2, Takács B. 2, Czifra, TÓTH K. 3, Szekeres 4 (2), Kelemen 3.
Cs: Futaki (kapus), NIKOLAJENKO 7 (2), Rácz 5 (2), Kisfaludy 1, Gávai.
Edző: Mátéfi Eszter

HÓDMEZŐVÁSÁRHELY: Király – Tamás 1, Sopronyi 2, Fülöp 3, KUDOR 6, WOLF 11 (4), Koroknai 2.
Cs: Abramovics (kapus), ZSUZSA 1, Antal 1, Pomozi, Varga D.
Edző: Dankó Ervin

Mátéfi Eszter: – Új edzőként első érmemet nyertem a Békéscsaba csapatával. Igazi vérbeli küzdelem volt, a kritikus pillanatokban helyén volt játékosaim szíve, akarata, és átsegítette őket az akadályokon.

Dankó Ervin: – Vérbeli küzdelem folyt a pályán, a lányok csodálatosan küzdöttek, és szinte kezükben volt a bronzérem, mely az utolsó pillanatban kicsúszott a kezükből. Valamennyi játékosomnak gratulálok a hősies erőfeszítésért.

Akinek fotói vannak, amelyeket szívesen megosztanak másokkal, azok a képeket az online@kisalfold.hu címre küldjék!

Fotók: Stróbli Norbert

Az elődöntők:

GYŐRI AUDI ETO KC–ASA CONSOLIS HÓDMEZŐVÁSÁRHELYI NKC 40–22 (20–13)

AUDI ETO: PÁLINGER – Mraviková 2, Hornyák, BRADEANU 4 (1), SPIRIDON 5, Kovacsics 4, VÉRTEN 5.
Csere: Oguntoye (kapus), Amorim 2, TOMORI 5, Planéta 2, Mayer 3, Orbán 2, DEÁKI 6 (1).
Edző: Konkoly Csaba

HÓDMEZŐVÁSÁRHELY: Abramovics – Tamás 1, Sopronyi 2, Wolf 3, Fülöp 4, Kudor 3, KOROKNAI 6 (3).
Csere: Király (kapus), Pomozi 1, Zsuzsa 1, Varga 1, Gál.

Konkoly Csaba: – Az általunk várt eredmény született, annak külön örülök, hogy minden játékosnak lehetőséget tudtunk adni. Remélem, vasárnap bebizonyítjuk azt, hogy hatodszor is képesek vagyunk megnyerni a Kagyar kupát.

Dankó Ervin: – Az eredmény tekintetében valamivel többet vártam volna csapatomtól, de amiért jöttünk, azt sikerült elérnünk. A bronzéremért harcolhatunk, ez nekünk már jelentős sikernek számít.

60. perc: Deáki szerzi az ETO 40. gólját. 22-40. Ez a vége. Az Audi ETO a Fradival játssza a döntőt vasárnap 16 órakor.

59. perc: A meccs legszebb gólja a végére maradt. Hornyák teszi fel a jobbátlövő helyéről a túloldalon érkező Tomorinak kinaira a labdát. Gól! 22-39.

58. perc: Deáki-gól. 22-38.

57. perc: Kudor szólózik. Gól. 22-36. Deáki újabb bombagólt lő. 22-37.

56. perc: Planétát is kiállítják. Oguntoye hetest véd.

55. perc: Egy kipattanót Kudor szerez meg, és a kapuig megy vele. 21-36. Zsuzsa Vivien kap két percet.

54. perc: Varga Dóra góljára Kovacsics válaszol. 20-36.

52. perc: Deáki bombájánál esélye sem volt a kapusnek. 19-35.

51. perc: Tomori érkezik lendületből. Nagy gól a jobb felső sarokba. 18-34. Zsuzsa Vivien eredményes. 19-34.

50. perc: Kettős hátrányban a Hódmezővásárhely. Varga Dóra is kiáll két percre. Deáki belövi a hetest. 18-33.

49. perc: Fülöpre nem figyel senki. Belövi a ziccert. 18-32. Gaált állítják ki.

48. perc: Kovacsics trükkös passzából Mayer lő a hálóba. Orbán is betalál. 17-32. Hódmezővásárhelyi időkérés.

47. perc: Tomori lő jobbal, a jobbátlövő helyéről. Gól! 17-30.

46. perc: Deákit lökik a levegőben, így is gólt lő. 17-28. Tomori egy pontos indításból eredményes. 17-29.

44. perc: Pomozi a jobbszélről ejt pontosan. 17-27. Páros kiállítás. Mayer és Pomozi megy ki.

43. perc: Oguntoye kap két percet. Planéta emberhátrányból lő nagy gólt. 16-27.

42. perc: Mayer góljával tízzel vezet az ETO. 16-26.

40. perc: Oguntoye indításából Kovacsics eredményes. 16-25.

39. perc: Wolf lő kilencről, talpról. 16-22. Mayer is megszerzi első gólját. 16-24.

36. perc: Oguntoye véd, Vérten a felső lécet lövi telibe. Orbáné a kipattanó. Gól! 15-23.

35. perc: Fülöp Orbánt kerüli meg. Gól. 15-21. Vérten marad egyedül a bal szélen. 15-22.

34. perc: Tamás Krisztina is kimegy két percre. A büntetőt Bradeanu értékesíti. 14-21.

33. perc: Planétát állítják ki két percre. Oguntoye hetest véd!

31. perc: Kovacsics elhibázott hetese után Koroknai eredményes a másik oldalon. 14-20.

30. perc: Kovacsics szerez labdát, Vérten pedig góllal zárja az akciót. 13-20. Ez a félidei eredmény.

29. perc: Megvan Tomori Zsuzsa visszatérő gólja, amelyre gyorsan jön a válasz, majd Antal is lő egyet. 13-19.

25. perc: Planéta Szimonetta nagy góllal mutatkozik be a meccsen. Kudor is betalál. 11-18.

24. perc: Amorim távolról, Koroknai a bal szélről talál be. 10-17.

23. perc: Bradeanu és Koroknai is bombagólt lő. 9-15. Gaál nem tudja tartani Bradeanut. 9-16.

21. perc: Hornyák löki Fülöpöt. Hetes. Koroknai belövi. 8-14.

18. perc: Wolf első találatát szerzi. 7-13. Bradeanu most csak támadásban van a pályán. Lő is egy gólt. 7-14.

17. perc: Gyors ETO-támadás végén Spiridon passzából Mravikova lövi ki a jobb felsőt. 6-13.

16. perc: Spiridon egy már elveszett labdát szed össze. Gól! 6-12. Hódmezővásárhelyi időkérés.

14. perc: Kovacsics emelkedik a sánc fölé. Nagy gól! 6-10. Vérten ad egy "kötényt" a kapusnak. 6-11. Emberelőnyben az ETO Tamás kiállítása után.

13. perc: Büntetőből Koroknai ejti át Pálingert. 6-9.

12. perc: Hetesből Koroknai eredményes. 5-8. Vértentől gyorsan jön a válasz. 5-9. Bradeanu második kiállítását szedi össze.

11. perc: Hornyák passzából Mravikova lő gólt a jobb szélről. 4-8.

10. perc: Pálinger véd, az indítás Amorimé. Ziccer, gól. 4-7.

7. perc: Vérten forgatja be a védőjét, és kiharcolja a gólt. 4-6.

5. perc: Kovacsics is megszerzi első találatát. 3-5. Fülöp máris válaszol. 4-5.

4. perc: Potyognak a gólok. Egy percen belül Spiridon, Sopronyi, Kudor és újra Spiridon eredményes. 3-4.

3. perc: Spiridon zsinórban két gólt szerez. 1-2.

1. perc: A Hódmezővásárhely kezdte a meccset, és az első gólt is ők szerzik. Tamás Krisztina ejti át Pálinger a jobb szélről. 1-0.

MONDI BÉKÉSCSABAI ENKSE–FTC RIGHTPHONE 22–23 (11–15)
Győr, 1200 néző. Vezette: Bonifert, Oláh

BÉKÉSCSABA: TÓTH ZS. – Bódi 1, Nyikolajenko 3, Cifra 1, TÓTH K. 4, SZEKERES 6 (2), Kelemen 3. Csere: Veress (kapus), Rácz 3 (1), Kisfaludy 1, Takács B.

FTC: PASTROVICS – Berta 1, Trufán 3, DAJKA 6 (4), Balogh B. 1, SZUCSÁNSZKI 7 (1), Szádváry 3.
Csere: Németh Cs., Szamoránsky A. 2.
Edző: Elek Gábor

Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 5/4

Mátéfi Eszter: – Csalódott vagyok, mert a mérkőzés nem úgy sikerült, ahogy terveztük. Nagy nehezen talpra álltunk, de aztán a nagy falatot ezúttal sem sikerült lenyelnünk.

Elek Gábor: – A második félidőbeli támadójátékunk fogyatékosságait, elkövetett hibáinkat nagy elszántsággal, hittel, akarattal helyre hoztuk, és megnyertük a mérkőzést. Büszke vagyok a csapatomra.

60. perc: Tóth egyenlít megint. 22-22. Fél perc van hárta. Rácz Emesét kiállítják. Tíz másodperccel a vége előtt a bírók hetest fújnak a Fradinak. Dajka belövi! 22-23. Vége. A Ferencváros az egyik döntős.

59. perc: Trufán megy át a falon. Gól. 21-22.

58. perc: Tóth ejti át Pastrovicsot középről. 21-21.

57. perc: Szucsánszki indítja Szádvárit. Ziccer, gól! 20-21.

55. perc: Miközben a rendőrök próbálják a szektorukban tartani a lilák drukkereit Rácz egyenlít. 20-20. A gólszerzőt állítják ki.

53. perc: Szekeres kiállítása miatt emberhátrányban a Békéscsaba.

50. perc: Szekeres hetesből egyenlít. 19-19. Dajka máris válaszol. 19-20.

48. perc: Egy pontos indítás után Kelemen szerez gólt. 18-19.

47. perc: Dajka büntetőből eredményes. 17-19.

45. perc: Trufán birkózott ki egy gólt középen. 17-18.

44. perc: Szucsánszki lövi telibe a felső kapufát hetesből.  Németh mellett Szekeres lőhet. 17-17.

42. perc: Tóth beállóban három védő között fordul be lövésig. Gól. 16-17.

41. perc: Szucsánszki lövi el a labdát a kezek között. 15-17.

40. perc: 9 perc 18 másodperc kellett a Fradi első góljához ebben a félidőben. Dajka talált be. 15-16.

38. perc: A második félidőben Dajka és Szucsánszki külön őrzőt kapott. Meg is van az eredménye. A zöld-fehérek csaknem 8 perc alatt nem szereztek gólt. Rácz hetesből egyenlít. 15-15. Trufánt közben kiállították.

37. perc: Szekeres kilencről lő. A labda a kapus elől a jobb felső sarokba pattan fel. 14-15. Elek Gábor kért időt.

33. perc: Rácz hetesgóljával már csak két gól a Fradi előnye. 13-15.

31. perc: Szekeres góljával kezdődik a második játékrész. 12-15.

30. perc: Vége az első félidőnek.

29. perc: Nikolajenko gólja után nyitott védekezésen a Békéscsaba. 11-14. Szádvári harcol ki hetest. Szucsánszki belövi. 11-15.

28. perc: Trufánt állítják ki. Emberelőnyben a Békéscsaba.

27. perc: Néggyel megy a Fradi. Trufán lövi ki a jobb felső sarkot. 10-14.

26. perc: Dajka nagy lövése után a felső lécről a mezőnybe pattan a labda, ezt Szamoránsky szedi össze, és ziccerből eredményes. 10-13. Elek Gábor kért időt.

24. perc: Szucsánszki remek formában játszik. Kapust cserél a gól után Mátéfi Eszter. 10-12.

23. perc: Szamoránsky egy pontos passz után jól fordul le a védőjéről beállóban. 9-11. A túloldalon is beálló-gól. Tóth Katalin. 10-11.

22. perc: Nikolajenko, majd Dajka is távolról szerez gólt. 9-10.

21. perc: Szucsánszki kap egyet Szekerestől. Két perc. Berta a jobb szélről kihasználja az emberelőnyt. 8-9.

20. perc: Hiba a csabai támadásban, indulhat a Fradi. Szádvári ér elsőként a kapuhoz. 7-8. Hetesből Rácz egyenlít. 8-8.

18. perc: Kelemen megy be labdával a jobb szélről középre. Nem tudják tartani, gólt lő. 7-7.

17. perc: Dajka vállal be egy távolit jobbátlövőből. 6-7.

16. perc: Bódi talál a Fradi kapujába a bal szélről. 6-6.

15. perc: Szekeres bombagóljára Dajka válaszol. 5-5. Először vezet a Fradi. Baloghmaradt egyedül beállóban. 5-6. Mátéfi Eszter időt kér.

14. perc: A szurkolótáborok egy percig sem pihennek, igaz a csapatok biztatása mellett jut idő az elenfél szidalmazására is.

13. perc: Szucsánszki ad pontos passzt a ziccerben érkező Szádvárinak. Gól. 4-4.

11. perc: Szucsánszki kap jó zárást. Lövésébe beleér Tothova, de a labda így is a jobb felső sarokban köt ki. 4-3.

10. perc: Németh ellökni sem tudja Szekerest. Átlövésből bombagól. 4-2.

9. perc: Gyorsan jár a labda a csabai támaásban. a bal szélről Kelemen ejti át a kapust. 3-2.

7. perc: Balogh Barbara kap két percet. Nikolajenko hetesét védi Pastrovics.

6. perc: Pastrovics védése után Rácz szedi össze a kipattanót. Gól. 2-1. Rögtön egyenlít a Fradi. 2-2.

5. perc: Szucsánszkira későn lépnek ki, középről, kilencről hatalmas gólt lő. 1-1.

4. perc: Több kapusbravúr, és egy-egy felső kapufa után Takács találatával vezet a Békéscsaba. 1-0.

1. perc: Az első elődöntőre nem telt meg a Magvassy Sportcsarnok, ám a két szurkolótábor remek hangulatot teremtett. A békéscsabai és a ferencvárosi drukkerek is megtöltenek egy-egy szektort, és szünet nélkül bíztatják csapatukat.

Vetzetőedző: Elek Gábor

Az Audi-ETO sorrendben hatodik Magyar Kupa-sikerére készül a hétvégén. A csapat játékosa, Aurelia Bradeanu és edzője, Konkoly Csaba szerint is kötelező a győzelem.

16:00 döntő

A hétvégén rendezik a női Duna Takarék Magyar Kupa négyes döntőjét Győrött a Magvassy-csarnokban. A sorozatban 2005 óta folyamatosan élen végző Audi-ETO újabb győzelemre tör, s hazai környezetben toronymagas favoritnak is számít. Az eddigi öt kupasikerben az egyik állandóságot a győrieknél Aurelia Bradeanu jelenti. Amióta a román klasszis a keret tagja, mindig elhódította a serleget a zöld-fehér gárda.

Négyszer a pályán is aktív szerepet játszott, tavaly viszont szülési szabadság miatt a lelátóról szurkolta ki az újabb aranyérmet. A mostani szezonban szűk négy hónapja tért vissza a pályára Bradeanu, s formája azóta folyamatosan felfelé ível. A múlt heti Lipcsében elért győzelemből oroszlánrészt vállalt a maga kilenc góljával, de mint mondja, még közel sincs csúcsformában:

Aurelia Bradeanu

˝Nem tagadom, az első időszak borzasztóan nehéz volt. Hiába mozogtam a terhesség alatt is, ez édeskevésnek bizonyult. Összeszorított fogakkal s nagy szorgalommal igyekeztem mielőbb utolérni magam. Jó úton járok, az utóbbi időben már kezdek elégedettebb lenni a formámmal, Lipcsében úgy érzem, nem ment rosszul a játék, de azért akadtak hibáim nekem is. Mindettől függetlenül ennél még sokkal több kell, ezért edzek nagyon keményen˝ – mondta az átlövő, akire Görbicz sérülése miatt akár az irányító szerepköre is hárulhat.

˝Egy csapat vagyunk, együtt kell megbirkóznunk a feladatokkal. Mikor én kiestem a szülés miatt, azt is megoldották az edzők és a lányok. Most is adott a feladat, nem hiszem, hogy nekünk bárkitől is tartani kellene. Idehaza különösen nem˝ – vélekedett Aurelia Bradeanu, aki nem tagadja, az első kupasikernek örültek a legjobban, ami persze nem azt jelenti, hogy most ne örülnének.

˝Ma már alapcélkitűzés, hogy a bajnokságot és a kupát meg kell nyernünk. Azért komolyan készülünk, mert mindegyik gárda feni ránk a fogát, szeretné megtörni a hegemóniánkat, de hazai közönség előtt nem hibázhatunk. A kupagyőzelem kellő önbizalmat adhat a Bajnokok Ligája folytatásához˝ – folytatta a játékos, aki tavaly az MK-döntőt is a lelátóról figyelhette.

˝Jó lenne a győzelem ízét is megérezni. Nagyon sajnáltam tavaly a lányokat, hiszen apróságokon múlt csak a dolog. Bízom benne, hogy idén a mi javunkra dőlnek el ezek a nüánszok. Igaz, odáig még el is kell jutnunk, de azért dolgozunk, hogy ismét BL-döntőt játszhassunk, s ott nyerjünk is˝ – tette hozzá Bradeanu, aki nemcsak a kézilabdapályán, hanem otthon édesanyaként is helytáll.

Konkoly Csaba, a győriek vezetőedzője is játékosához hasonlóan vélekedett a Magyar Kupa esélyeiről:

˝Tény, hogy mindenki a mi kötelező győzelmünkről beszél, de ennek azért veszélyei is vannak. A legfontosabb, hogy ne higgyük el, elég csak kifutni a pályára, s máris a nyakunkban lóg az aranyérem. Az elődöntőben a Hódmezővásárhely lesz az ellenfelünk, s nagyon remélem, hogy a bajnoki meccsünkhöz hasonlóan alakul majd az eredmény, s akkor tudok néhány játékost pihentetni. Az ellenfélnél Sopronyira és Wolfra kell különösen odafigyelnünk.˝

Konkoly Csaba

Az biztos, hogy a győrieknél Görbicz Anita és Szegedi Orsolya nem játszhat, Mayer Szabina ugyanakkor már teljesen rendben van, s elképzelhető, hogy Tomori Zsuzsanna is pályára léphet. Erről az elődöntő napján dönt az orvosi és a szakmai stáb.

• 15. Griffin 2010. március 01. 10:09
    „a "plüss" szó két "s" betűvel írandó, jónapot!
    így elsőre azt olvastam: Kupagyőzelem püspökkel...az érdekesebb lett volna:-)))”
  • 14. mais 2010. március 01. 08:55
    „gratulálok a csapatnak! Ismét szép volt!”
  • 13. agi125r 2010. február 28. 22:37
    „Köszönöm a csapat minden tagjának, hogy ismét bebizonyították: méltán lehetünk büszkék rájuk! :)”
  • 12. predator13 2010. február 28. 22:26
    „Nincs jobb csapat itthon, el kell ismerni...
    Irány a Bl elsőség, hajrá csajok!!!!”
  • 11. gólkirály 2010. február 28. 21:01
    „Szép dolog a kupagyőzelem, de a mezőnyt elnézve, az ETO C csapata is a legjobb lenne idehaza. Ez persze nem a győri együttes kritikája, hanem a többi nagyon gyengécske csapaté. Évek óta érdektelen, izgalommentes sajnos a honi női kézilabdabajnokság. Kérdés csak az, hogy 15 vagy 20 góllal nyer az ETO valamelyik amatőr csapat ellen. Persze azért a győzelmekre legyünk mindig büszkék. Hajrá ETO!”
  • 10. Bélu19 2010. február 28. 20:58
    „Büszkének kell lennünk rájok a magyar kuapa győzelemér is, bár tényleg jó lenne egy Bl győzelem is.
    Én nem mondom hogy inkább BL mint 15 magyar kupa, hanem hoyg inkább mind a kettő!!! Lagyünk büszkék rájuk, emiatt és azér hogy a BL-ben is már idájig eljutottak. Ha nem is nyerik meg akkor is nagy teljesítmény oda kijutni.
    Gratulálok lányok!!! Csak így tovább!!!
    Ilyen eredményt kívánok, és szeretnék látni a BL-ben is!!!
    Hajrá ETO!!!!!!!!”
  • 9. t-a-ibi 2010. február 28. 20:42
    „Gratulálok a lányoknak a csapat minden tagjának!”
  • 8. Spitfire 2010. február 28. 19:26
    „szép-szép, de most már nagyon jó lenne ha valami külföldi kupát is nyernének... inkább 1 BL kupa, mint 15 hazai...”
  • 7. zsuzso100 2010. február 28. 18:52
    „Gratulálok!”
  • 6. GD 2010. február 28. 14:57
    „"Remélem, vasárnap bebizonyítjuk azt, hogy hatodszor is képesek vagyunk megnyerni a Kagyar kupát."

Szerkesztő Úr!!!!! Ezt a hibát kijavíthatná!!!
    Köszönöm!”
  • 5. IV.Béla 2010. február 28. 14:21
    „kisokoska!

Óriási vagy, köszi a linket!”
  • 4. kisokoska 2010. február 28. 13:43
  • 3. cspogi43 2010. február 27. 18:28
    „KIT VERT A fERENCVÁROS AZ ELŐDÖNTŐN?A FRADIT? EZ ÉRDEKES///”
  • 2. kisokoska 2010. február 27. 18:16
    „Kedves szerkesztők! Akkor most ki jutott a döntőbe,miután "A Ferencváros jutott be elsőként a döntőbe, miután izgalmas meccsen 23-22-re legyőzte a Fradit."”
  • 1. Tibi1 2010. február 27. 17:47

Fél lábbal az MK-elődöntőben: Szekszárd-MKB-Sopron 48-97

A Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén 49 pontos előnyt szerzett az MKB-Sopron a Szekszárd… Tovább olvasom