2017. 03. 28. kedd - Gedeon, Johanna 2°C | 18°C Még több cikk.

Kézilabda: Győri ETO FKC-Pick-Szeged 27-33

Kézilabda - Az ETO FKC közel állt a bravúrhoz a bajnoki címre is esélyes Pick-Szeged ellen. A Győr a hajrában két gólra feljött, ám a vendégek végül hat góllal verték, a bajnokságban továbbra is pont nélkül álló zöld-fehéreket.

A győri csapatnál még a kezdés előtt is fontos dolgok történtek: a leköszönő klubvezetés ugyanis rendezte a tartozást a játékosok felé. Mindez azt jelenti, hogy hamarosan megkezdődhet a klub átadása-átvétele. Hartáné Kovács Edit, akit a legutóbbi tisztújító közgyűlésen elnökké választottak, elmondta: csütörtökön kezdik átnézni a papírokat, s remélhetőleg rövid időn belül hivatalosan is a kezükbe kerülhet az irányítás.

A találkozón, mely a vasárnap meggyilkolt veszprémi Marian Cozma emlékére egyperces gyászszünettel indult, bátran kezdett a győri csapat. Úgy tűnt, a hosszú hetek bizonytalanságának rendezése megnyugtatta a játékosokat. Az 5. percben 4–3-nál még Széleséknél volt az előny, ekkor azonban megrázta magát az esélyesebb szegedi gárda, s pillanatok alatt meglépett a lelkes hazaiaktól. A különbség fokozatosan nőtt, nem sokkal az első félidőt jelző dudaszó előtt tízgólos differenciát mutatott az eredményjelző (9–19).

Fordulás után hasonló koreográfia szerint alakultak az első percek, a Győri ETO az első nyolc percet 4–3-ra megnyerte. Ezúttal azonban nem jött a henger szegedi részről, sőt, egyre inkább belelkesedtek a hazaiak, akiknél üde színfoltot jelentett a fiatalok játéka. Különösen Hollós Máté volt elemében. A játékos, aki már az edzőmeccseken is megmutatta tehetségét, nem jött zavarba a nemzetközi klasszisoktól, s a jobbszélről, valamint hetesből sorra lőtte góljait. Szerencsére társakra is talált, így hat perccel a vége előtt mindössze két gólra olvadt a vendégelőny (26–28). Ráadásul Katzirz Dávid szabálytalansága után kétperces büntetést kapott, amit a játékvezetők megdupláztak, mivel a válogatott átlövő megjegyzést tett az ítéletre. Ezt a lélektani előnyt azonban nem sikerült kihasználni, a rutinosabb Pick-Szeged ismét egy sebességfokozattal nagyobbra kapcsolt, s végül hozta a kötelezőt. Győri szempontból örömteli, hogy a második félidőt megnyerte a gárda, s ha így folytatja a csapat, s sikerül elintézni Józsa Dávid és Józsa Máté játékengedélyét, akkor komoly esély lehet arra, hogy kiharcolja a bentmaradást a csapat.

Vura József: – Örülök, hogy a csapat tisztességgel helytállt a nemzetközi szintet képviselő Szegeddel szemben. Biztató a fiatalok gólerős játéka.

Vladan Matic: – Sajnos sokat szórakoztunk, intő jel volt a második félidő. Tudomásul kell venni, hogy hatvan percig tart a mérkőzés.

GYŐRI ETO FKC - PICK-SZEGED 27-33 (10-19)
Férfi kézilabda bajnoki mérkőzés

60. perc: Vancsicsnak mázlija van. 27-33. Ez a vége.

59. perc: Zvizej fut be középre. Gól. 27-32.

58. perc: Osmajic ott van. Ez most a Szeged szerencséje. 27-31.

56. perc: Széles találatával újra két gól a különbség. 27-29. Nenadicot hagyjuk lőni...27-30.

55. perc: Osmajicról lemaradunk. 26-29.

54. perc: Katzirzot szórják ki két percre. Beszól a bíróknak. Újabb két perc, és már mehet is zuhanyozni. Hollós Puljezevicnek is belövi a hetest! 25-28. Hollós most akcióból! 26-28. Kettőre feljön az ETO! Időt kér a Szeged.

53. perc: Bognár teszi le a szélre Szélesnek. Egy cunder, és egy szép gól 24-28.

52. perc: Bognár messziről lövi el. Gól. 23-28.

51. perc: Osmajic góljával hattal megy a Szeged. 22-28.

48. perc: Antal Szabolcs kettős emberelőnyben szerez gólt beállóból. 22-27.

47. perc: Hollós negyedik gólját lövi. Utóbbit hetesből. 21-27.

46. perc: Konkoly ügyes gólokat lő. 20-27.

45. perc: Konkoly tíz méterről telibe lövi a kapust, de összeszedi a kipattanót. Gól. 19-26. Gyorsan lő egyet a Szeged. 19-27.

43. perc: Osmajic után Hollós eredményes. 18-25. Vadkerti is lő egyet. 18-26.

42. perc: Antal lövi pontosan a hetest. 17-24.

41. perc: Osmajic ellen nem tudunk mit tenni. 16-24.

40. perc: Nagy Tamás vállalja be a lövést kilencről. A kapus bevédte. 15-23. Hollós Máté indul, és gólt szerez. 16-23.

39. perc: Nagy Tamás unta meg a labda tologatást, és ellőtte a kezek között. Megérte, mert gól lett belőle. 14-22. Osmajic máris válaszol. 14-23.

37. perc: Antal hetesből, Hollós indítás után talál a szegedi kapube. 13-22.

36. perc: Vacsics lövi el a rövidre a jobb szélről. 11-22.

34. perc: Antal Szabolcs lövi kapura csípőmagasságban a labdát. Marjanac beleér, de gól lesz. 11-21.

33. perc: Vancsics indul, és lőhet ziccert. Gól. 10-21.

32. perc: Petrea szerzi a második félidő első gólját. 10-20.

30. perc: Ghionea büntetőből lő gólt. 9-19. Szabó Balázs hozza tízen belülre a különbséget. 10-19. Ez a félidei eredmény.

29. perc: Nenadic három védőt ver át egy csellel. 9-18.

28. perc: Nenadic indulhat. Gól. 9-17.

27. perc: Zvizej hetesét védi Herjeczki.

26. perc: Széles szerzi a kilencedik hazai találatot. 9-16.

25. perc: Katzirz tíz méterről felugorva simán átlövi a sáncot. 8-16.

24. perc: Zvizej indul, és a jbb szélről ellövi a labdát Herjeczki mellett. 8-15.

21. perc: Széles három gólos. 8-14.

20. perc: Kétszer annyi gólnál tart a Szeged, mint a Győr. Zubai szólózott a kapuig. 7-14.

19. perc: Nenadic nem cifrázza, talpról zúzza kapura. 7-13. Vura József kér időt.

17. perc: Székely büntetőből szerez gólt. 7-11. Osmajic előtt szabad a terület, a kapuban Hoffmann így tehetetlen. 7-12.

16. perc: Mégegy kínai. Zvizej visszaadja Ghioneának az előbbi gólpaszt. 6-11.

15. perc: Indul a Szeged. Ghionea teszi fel Zvizejnek kínaira a labdát. Szép gól. 6-10.

13. perc: Gyorsan jár a labda a szegedi támadásnál. Zvizej marad teljesen egyedül a bal szélen. 5-9. Horváth Adrián gyorsan válaszol a gólra. 6-9.

12. perc: Ghionea hetesből pontos. 4-8. Széles a bal szélről a rövidre húzza vissza a lövést. 5-8.

10. perc: Laluska lövésébe beleér Hoffmann, de ez sem segít. 4-7.

9. perc: Nenadic lendületből, kilencről lövi ki a jobb felsőt. 4-6.

8. perc: Puljezevic véd, indítja Zubait. Ziccer, gól. 4-5.

6. perc: Bognár Robi szerzi a negyedik ETO-gólt. 4-3. Osmajicot nehéz megállítani, most sem sikerült. 4-4.

5. perc: Osmajic könnyedén emelkedik a fal fölé. 3-3.

4. perc: Hetesből eredményes a Pick. 1-2. Nagy Tamás, majd Széles is gólt lő Pljezevicnek! 3-2.

3. perc: Az első gól aszegedieké. Nenadic talál be átlövésből.0-1. Gyors egyenlítés, Horváth Adrián talál a kapuba. 1-1.

1. perc: Egy perces gyásszünettel, és erőszak elleni tiltakozásal kezdődött a találkozó. A játékosok, drukkerek Marian Cozmára emlékeztek.

Vezetőedző: Vura József

Az esélytelenek nyugalmával léphet pályára ma este a Győri ETO FKC. A zöld-fehérek, akik győzelem nélkül az utolsó helyen állnak, a bajnoki címre is esélyes Pick-Szegedet fogadják. A győriek nincsenek könnyű helyzetben, mert a sérültek és betegek mellett nem léphetnek pályára a decemberben igazolt Józsa testvérek.

Vura József vezetőedző érthetően nem túl optimista a mérkőzés előtt: „A tisztes helytállásban reménykedhetünk a Szeged ellen, de a jelenlegi rendelkezésre álló kerettel erre sincs nagy esélyünk. Sajnos Kovács Ádám vállműtét előtt áll, hosszabb ideig nem is léphet pályára. Struhár Péter kedd éjszaka belázasodott, az ágyat nyomja. Nincsenek rendben a papírjai a két Józsának sem, nélkülük pedig jóval vékonyabb az amúgy sem túl acélos keretünk."

Mint ismeretes, a közelmúltban tisztújító közgyűlést tartott a klub, ahol Hartáné Kovács Editet választották meg új elnöknek, aki elmondta: az átadás-átvétel egyelőre nem történt meg.
„Vannak még kifizetetlen követelések a játékosok és a szakmai stáb felé, s jó lenne rendezni Józsáék papírjait is, mely összesen háromezer euróba kerül. Amint ezeket az előző vezetés rendezi, megtörténhet az átvétel" – mondta Hartáné.

Fűzy András, a távozó ügyvezető a következőket mondta: „Éppen a bankból jövök, hogy az utolsó elmaradásokat is rendezzük. Józsa Máté német klubjának is ki kellett fizetnünk még kétezer eurót, s biztos vagyok benne, hogy a héten a játékengedélyüket is el tudjuk intézni."

Idegenben az Audi-ETO

Jóval nyugodtabb körülmények között készül az Audi-ETO a ma 18 órakor kezdődő bajnokira. Konkoly Csaba tanítványai esélyesként szerepelnek Hódmezővásárhelyen.

• 2. Cancer 2009. február 11. 19:33
    „Senkit nem erdekel a sopron, meg nincs is ott csapat
    ill 1 van, de azokat a merkozeseket is kozvetiti a kisalfold
    ja es tanulj meg irni rendesen”
  • 1. pisti60 2009. február 11. 15:29
    „MKB Sopron is pájára lép tisztelt szerkesztő urak arrol nincs közvetittés?
    Miért mindig csak győr.
    Már nagyon elegünk van Soproniaknak mindig csak zömében győri hirek közvetitések vannak!!”

Ikszelt a DAC, nyert az ETO B, kikapott a Gyirmót

Labdarúgás - Felkészülési mérkőzésen döntetlent ért el a szintén másodosztályú MTK B ellen az… Tovább olvasom