2017. 05. 23. kedd - Dezső 14°C | 24°C Még több cikk.

Kézilabda: ETO FKC-PLER 30-39

Kézilabda - A Győrhő-ETO nem tudta megismételni a Tatabánya ellen mutatott játékot, így nagy zakót kapott a PLER-től. A mieink sokáig tartották a lépést ellenfelükkel, de egy két perces rövidzárlat, és a zsinórban bekapott négy gól eldöntötte a meccset.

Győrhő ETO FKC-PLER 30-39 (15-18)
Férfi kézilabda NBI, alapszakasz, 2. forduló

Győr, 300 néző. Vezette: Hargitay, Markó

GYŐRHŐ ETO: Hoffmann – Székely 10/3, Szabó A. 8, Roman 2, Nagy T. 4, Forrai, Konkoly 2 Csere: HERJECZKY (kapus), Kányai, Struhár, Kovács Á., Bognár R. 1, Széles 3, Horváth A.
Vezetőedző: Vura József

PLER: Zsembery – LÉBAI 5, Kocsi 2, BAKOS 6, Füleki 1, HARSÁNYI 9/2, Réb 4/2 Csere: Paul (kapus), Novák(kapus), PORDÁN 5, Balog Zs. 6, Korsós 1. Vezetőedző: Nagy Károly

Hétméteresek: 6 ill. 6

Kiállítások: 14 ill. 10 perc

60. perc: Korczós szerzi a meccs utolsó gólját. A PLER 39-30-ra nyeri a találkozót.

58. perc: Bakost kiállítják, emberelőnyből vagyuk eredményesek. Szabó átlövése talál utat a kezek között. 30-37.

56. perc: Balog vs. Konkoly. 28-36.

55. perc: Széles húz bele, kicsit későn. 27-35.

53. perc: Székely az ETO legjobbja. Klasszikus, szép szélső gól. 26-34.

52. perc: Ez a hajó elment. Balogh lő kettőt, Szabó egyet. 25-33.

50. perc: Székely legalább sok gólt lő... 24-31.

49. perc: Négy PLER gól egymás után, óriási hibákból! 23-31.

47. perc: Lékai lendületből, a bal felsőbe. 22-27. Széles góljával csökken a különbség. 23-27.

46. perc: Eladott labda, Harsányi köszöni, és rövid sprint után bevágja. 22-26.

45. perc: Kapunk is- lövünk is. Székely megint, ezúttal indításból. Gyorsan jön a válasz. 22-25.

43. perc: Kovács harcol ki egy hetest, Székely értékesíti. 21-23.

41. perc: Két Tromos-gól. Az utóbbi büntetőből. 19-23. Nagy Tamásé a 20. találatunk. 20-23.

37. perc: Ritka esemyény a gólöröm az utóbbi percekben. Harsányi ott, Bognár itt. 18-21.

33. perc: Újra egy kiállítás. Forrai kapott két percet, mert eggyel többen voltunk a pályán. Herjeczky hetest véd, Széles meg gólt lő. 17-19.

31. perc: Harsányi találatával kezdődik a második játékrész. 15-19. Nagy Tamás sem várt sokat az ETO-góllal. 16-19.

Az első félidőt az ETO kezdte jobban, a PLER azonban rákapcsolt, pontosabb játékot produkált és a vezetést is átvette. A három gólos ETO-hátrány ledolgozható.

30. perc: Székely hetesből kötényt ad a kapusnak. 15-18.

29. perc: Középről Kocsi a hálóba gurít. Ilyet is ritkán látni kézilabda meccsen. 14-18. Közben Füleki végrehajtja azt a bravúrt, hogy összegyűjti 29 perc alatt a harmadik kiállítását. Piros lap, zuhanyzó.

28. perc: Herjeczky véd nagyot, és megvan az első találatunk beállóból is. Roman George lőtte. 14-16. Lékai nem hagyja, hogy sokáig örüljünk. 14-17.

26. perc: Székely gólját tanítani kéne. Széről, szépen kitartva a hosszú felsőbe. Harsányi nem hagyja annyiban, ez a gól se csúnya. 13-16.

26. perc: Fülekit is kiszórják. Javul valamit a statisztika. Vura József időt kér.

24. perc: Négy mezőnyjátékossal dobunk gólt! Szabó András találatával 12-15.

23. perc: A bírók mintha nem ehhez szoktak volna. Kányait küldik ki, mert lepattan róla egy PLER játékos...

22. perc: Lékai találatára Nagy kontráz. 11-15. Végre mi vagyunk emberelőnyben...Végszóra kiküldik a bírók Szabót. Ennyit erről...

Védekezésben Herjeczky előtt Konkoly, Bognár, Kányai, Forrai, Struhár, Székely alkotja a hatos falat. Támadásban hármat cserélünk.

20. perc: Jól védekezünk. Konkoly lebdaszerzés után robog az ellenfél kapujáig. Gól! 10-13.

19. perc: Bakos lövését a Hoffmannt váltó Herjeczki sem védhette. 9-13.

18. perc: Talán nem meglepő, megint kevesebben vagyunk a pályán. Nagy a kiállított. Közben Harsányi dupláz leindításból. 9-12. Székely hetest ront.

Szomorú, de tény: Bántóan kevesen kíváncsiak a férfi kézilabda csapatra itt a helyszínen.

16. perc: Füleki megy fel, és hatalmas erővel zúzza a hálóba a labdát. 9-10.

15. perc: Székely szórja a gólokat, és egyenlít. 9-9.

14. perc: Megint emberhátrányban az ETO. Szabó pihen, de így is eredményes a csapat. Nagy átlövésből. Bakost nem tudjuk tartani. 8-9.

13. perc: Nem áll le a Tromos. Bakos a balszélről a rövidre húzza vissza a lövést. Szabó takarásból lövi ki a bal alsót. 7-8.

12. perc: Nagy kiállítása miatt emberhátrányban vagyunk, így harcol ki hetest a PLER. Réb bedobja. Először vezet a vendégcsapat. 6-7.

10. perc: Bakos lemásolja az ETO-gólt. 6-6.

9. perc: Kocsi találatára egy szép átejtéssel Székely válaszol. 6-5.

7. perc: Egyenlít a PLER, de Székely hetesével újra előnyben vagyunk. 5-4.

4. perc: Sűrűn potyognak a gólok. Az utolsóval átveszi a vezetést a Győr. Szabó talál be, aztán Székely is ugynaezt teszi. 4-2.

1.perc: Az ETO kezdte góllal a mérkőzést. 1-0.

Míg az Audi-ETO a vártnál jóval szorosabb mérkőzésen győzött csak az NB I nyitófordulójában, addig a Győrhő-ETO kishíján pontot rabolt Tatabányáról. A hétvégén nem vár könnyű ellenfél egyik félre sem, de remélhetőleg a hazai pálya előnyét a címvédő női gárda, valamint a férficsapat is ki tudja majd használni.

Újabb nehéz erőpróba

Összességében remekül helyt állt Tatabányán a Győrhő-ETO, bár Vura József vezetőedző hozzátette: az első félidőben mutatott játék hagyott kívánnivalót maga után.

„Az első harminc percben összeszedett hátrányból felálltunk ugyan, volt lehetőség a döntetlenre is, de a felzárkózás sok erőnket elvette. A PLER hasonló játékerőt képvisel, mint a Tatabánya. A magyar mezőnyben kissé szokatlan 3–2–1-es nyitott védekezésére kell jól felkészülnünk, s abban bízom, hogy a hazai pálya előnyét minden tekintetben ki tudjuk használni, s megszerzzük első pontjainkat" – mondta Vura József.

Tomori Zsuzsannáékra nem vár könnyű feladat vasárnap.

Tanulni a hibákból

Konkoly Csaba, az Audi-ETO vezetőedzője elmondta, a hét második felében igyekeztek tanulni a Vácon elkövetett hibákból:

„Rengeteg eladott labdánk volt, ezen mindenképpen változtatni kell. Nem vette félvállról a meccset a társaság, de az tény, hogy a szünetre kialakult hatgólos vezetés kissé elaltatta a társaságot. A Vác pedig belelkesedett, s ekkor már sokkal nehezebb volt ellenük játszani. Ráadásul ezúttal a cserék sem »sültek el« olyan jól, mint a felkészülési tornákon. Ezt nem engedhetjük meg magunknak a későbbiekben, így a fehérváriak ellen sem. A Fehérép új edzővvel és átalakult kerettel vágott neki az idénynek, ez minden bizonnyal pozitív hatást eredményez náluk. Nekünk azonban nem lehet más a célunk, mint érvényesíteni nagyobb tudásunkat."

A győrieknél továbbra sem állhat rendelkezésre Aurelia Bradeanu, akinek szépen javul Achilles-sérülése, de az orvosok még további pár nap pihenést írtak elő a számára.

Folytatná jó sorozatát az MTE 1904

Labdarúgás - A Lipót-Pékség ma, a Csorna, az SVSE-GYSEV és az MTE 1904 holnap lép pályára az NB III… Tovább olvasom