2017. 07. 28. péntek - Szabolcs 16°C | 26°C Még több cikk.

Kézilabda EB: Magyarország-Ukrajna 26-24

Kézilabda - Sok hibával tarkított, nehéz meccsen két góllal vertük Ukrajnát az EB középdöntőjében. Nem kell szakmebernek lenni ahhoz, hogy kijelentsük: szerdán a norvégok ellen ennél a teljesítménynél sokkal több kell.
MAGYARORSZÁG-UKRAJNA 26-24 (10-9)
Női kézilabda EB, középdöntő

60. perc: Vérten góljával eldőlt. Megnyertük ezt a meccset. Managarova még lő egyet. A vége: 26-24

59. perc: Görbicz-gól! 25-23.

58. perc: Görbicz szélsőgóljának nem sokáig örülhetünk. Sejenko is betalál. 24-23.

57. perc: Izgalmas lesz a vége. Simkute 12 lövéséből 11. gólját szerzi. 23-22.

55. perc: Pálinger véd nagyot, indulunk, Kovacsicz fejezi be góllal. 23-21.

54. perc: Nem tudunk meglépni. Lajuk hozza fel az ukránokat egy gólra. 22-21.

53. perc: Simkute most büntetőből szerez gólt. 21-20. Görbicz Szamoránszkynak ad gólpasszt. 22-20.

51. perc: Bulath bombagól! 21-19.

50. perc: Görbicz góljára Vergeljuk válaszol. 20-19.

49. perc: Görbicz hetesgóljával vezetünk. 19-18.

48. perc: Görbicz nagy passza Szamoránszkynak. Beállóból gól. 18-18.

47. perc: Simkute-Vergeljuk összjáték. Gól. 17-18.

46. perc: Szamoránszky harcol ki egy hetest. Görbicz egyenlít. 17-17.

45. perc: Simkute megint. 16-17.

43. perc: Simkutéra megint nem figyelünk. 16-15. Oda a kétgólos előny, Vergeljuk egyenlít. 16-16.

42. perc: A koreográfia majdnem ugyanaz, mint az előző gólunknál. Pálinger véd, indítja Vértent, aki a kifutó kapust megelőzve lő gólt. 16-14.

41. perc: Szűcs szép átlövésgólja nagyon kellett. 14-14. Pálinger indít. Kovacsicz belövi a ziccert. 15-14. Újra vezetünk.

40. perc: Simkute is belövi a büntetőt. 13-14.

39. perc: Tomori adja el a labdát, Skuznjak köszöni eg egy góllal. Görbicz hetesből egyenlít. 13-13.

37. perc: Simkutét nem tudjuk tartani. 12-12.

36. perc: Vérten szép egyéni akcióval szerez gólt. 12-10. Simkute hetesgóllal csökkenti a különbsget. 12-11.

34. perc: Megúsztunk egy emberhátrányt. A következő ukrán támadásból Simkute betalál. 11-10.

31. perc: Hatalmas Görbicz-góllal indul a második félidő. 11-9. A kapunkban Herr Orsit Pálinger váltotta

Sok-sok hiba, gyenge játék, kevés gól- ez volt jellemző az első félidőre. Védekezésben helyén van minden csapatunknál, támadásban viszont van javítani való. Hajrá magyarok!

30. perc: Ziccerek maradnak ki itt is- ott is. Eggyel vezetünk a félidőben.

27. perc: Gyors gólváltás. Szokol és Bulath. 10-9.

26. perc: Szűcs "szólózik". Lerántják. A hetest Görbicz érékesíti. 9-8.

25. perc: Simkute hetesgóljával vezet Ukrajna. Nem sokáig: Szucsánszki büntetőből eredményes. 8-8. Vérten Orsi is a pályán.

23. perc: Managarova lendületből vezetheti kapura. Betalál, ráadásul a szabálytalankodó Görbiczet kiállítják. 7-7.

21. perc: Bulath és Hornyák összjátéka gólt ér. Utóbbi játékos beállóban vette át a labdát, és bombázott a kapuba. 7-5. Az ukránoknál is egy beálló-gól. 7-6.

19. perc: Már passzívra emelik a kezüket a bírók, amikor Vergeljuk keze elsül. 6-5.

17. perc: Sokáig nem esett gól. Jól védekezünk, labdaszerzés után pedig Szamorányszky eredményes. 6-4. Ukrán időkérés. Jevtusenko üvölti le az ukrán lányok fejét.

13. perc: Szűcs passzából Hornyák talál a kapuba. 5-4.

12. perc: Simkute hetesből egyenlít. 4-4. Imre Vilmos időt kér.

11. perc: Szűcs Gabi marad a pályán támadásban is. Gólt szerez. 4-3.

8. perc: Görbicz büntetőjével újra ikszre áll a meccs. 3-3.

7. perc: Simkutét harom védő sem tudja megállítani. 2-3.

6. perc: Nyitott védekezés s mieinknél. Az öt-egyben Vincze a kilépő.

4. perc: Vergeljuk újabb találatára Hornyák válaszol. 2-2.

3. perc: Görbicz egyenlít hetesből. 1-1.

2. perc: Ukrán vezetés. Vergeljuk lövi a gólt. 0-1.

1. perc: Az ukránok kezdték a meccset. Nálunk Bódi és Pastrovics maradt ki a teljes keretből. Herr a kezdő kapus. Vincze, Bulath, Tomori, Szűcs, Hornyák, Kovacsicz kezd mezőnyben.

Szövetségi kapitány: Leonyid Jevtusenko

Imre Vilmos szövetségi kapitány kényszerűségből átalakított csapata a csoportmeccsek első körében előbb rossz játékkal kikapott 27–21-re a románoktól, majd 26–26-os döntetlent játszott a dánokkal, végül vasárnap izgalmas összecsapáson 29–26-ra verte a franciákat. Így aztán a döntetlent magával viszi a középdöntőbe, ahol sorrendben az athéni olimpián bronzérmes ukrán, a pekingi játékokon aranyérmes, világbajnoki második, egyben címvédő norvég, majd pedig a spanyol együttessel találkozik.

„Folyamatosan javul a játék, de még mindig sok a hiba. Szerencse, hogy a franciák elleni ki-ki meccsen az alapemberek mellett a többiek is hozzá tudtak tenni valamit a sikerhez. A középdöntőben is komoly riválisok várnak ránk, remélem, folytatódik a tendencia, és a rontásainkból egyre kevesebb lesz" – mondta Imre Vilmos a tegnapi szünnapon.

A további program

Középdöntő, I. csoport (Ohrid), kedd: Magyarország–Ukrajna 16.15 óra, Románia–Spanyolország 18.15, Dánia–Norvégia 20.15 Szerda: Románia–Ukrajna 16.15, Magyarország–Norvégia 18.15, Dánia–Spanyolország 20.15. Csütörtök: Magyarország–Spanyolország 16.15, Dánia–Ukrajna 18.15, Románia–Norvégia 20.15. Az állás: 1. Románia 4 pont, 2. Norvégia 3, 3. Spanyolország 2, 4. Dánia 1, 5. Magyarország 1, 6. Ukrajna 1.

• 3. ACSA 2008. december 10. 09:18
    „A győzelmet nem kell megmagyarázni!!!!!”
  • 2. H.Gabi 2008. december 10. 08:21
    „Szégyen, amit a lányok kint művelnek.Egy edzőmeccsen jobban játszik bármelyik csapat...Teljesen el vagyok keseredve, nem látom bennük a tüzet, a nyerni akarást...ha végignézek a csapaton, akkor csak unott arcokat látok...nem is tudom, hogy minek mentek ki..
    Ja és Pálinger már nem tudja őket a hátán vinni, mint az olimpián...valószínű neki is elege van már ebből az alulmotivált bagázsból!!”
  • 1. Szilágyi_Zsolt 2008. december 09. 17:58
    „A norvégok ellen? EZ a csapat? Holnapra is kinéz nekünk tőlük egy 34-19, mint 4 éve, és lehet, hogy akkor még olcsón megússzuk. Meg sem merem nézni ezt a holnapi meccset.”

Francia biciklis lett Bodrogi László

Kerékpár - A jövőben franciaként versenyez tovább Bodrogi László, a legsikeresebb magyar kerékpáros. Tovább olvasom