2017. 11. 24. péntek - Emma 3°C | 8°C Még több cikk.

Kézilabda EB: Magyarország-Spanyolország 21-23

Kézilabda - A magyar női kézilabda-válogatott utazhat haza az Európa-bajnokságról. A mieink két góllal kikaptak a spanyoloktól a középdöntőben, így 8. helyen zárták a kontinenstornát.
MAGYARORSZÁG - SPANYOLORSZÁG 21-23 (12-10)
Női kézilabda EB, középdöntő

60. perc: Görbicz lövését védi a kapus. Támadnak a spanyolok. Időkérés. Mange még lő egyet a végén. 21-23. Két góllal kikapunk. Utazhatunk haza.

58. perc: Kovacsicz egyenlít! 21-21. Alonso ejti át Pastrovicsot a jobb szélről. 21-22.

57. perc: Mange kapufára lövi a hetest.

54. perc: Beatriz Fernandez első gólja nem volt gyenge. 20-21.

53. perc: Labdát szerzünk, Vérten rohan, Görbicz indít. Gól. 20-20.

50. perc: Emberelőnyben tudunk gólt lőni. Egy szép támadást Kovacsicz fejez be. 19-20.

48. perc: Leindítunk. Szamoránszky meg sem áll a kapuig. 18-20.

47. perc: Már háromgólos hátrányban vagyunk. Oncina veri meg egy az egyben Kovacsiczot a szélen. 17-20.

46. perc: Aguilar ad szép passzt Cuardadonak középre. Gól. 17-19.

45. perc: Kapunk is, dobunk is egyet. Vincze eredményes. 17-18.  Szűcs Gabit kiállítják.

44. perc: Hét perc után lövünk gólt újra. Sopronyi zúzott a jobb alsó sarokba. 16-17.

42. perc: Rengeteg technikai hiba itt is, ott is.

39. perc: Először vezetnek kettővel a spanyolok. Mange büntetőből talál a kapuba. Bulathot kiállítják. 15-17.

38. perc: Aguilar úgy is ellövi, hogy nem tökéletes a zárás. Gól lesz. 15-16.

37. perc: Szűcs, tíz méterről lő a jobb alsóba. 15-15.

37. perc: Aguilar, mint kés a vajon, úgy megy át a hatos falunkon. 14-15.

36. perc: Görbicz büntetőből egyenlít. 14-14.

35. perc: Mange sajnos elkapta a fonalat. 13-13. Vezet Spanyolország. Pinedo talál be. 13-14.

34. perc: Szűcs átlövésből pontos. 13-12.

32. perc: Labdaszerzés után Mange rohan a kapunkig. 12-12.

31. perc: Hetesgóllal feljönnek egyre a spanyolok. 12-11.

Felfoghatatlan, hogy ez a spanyol csapat hogyan tudott ikszelni a norvégokkal. Ma gyenge napot fogtak ki. Ha nagyot nem bénázunk, ezt a meccset nyerni kell.

30. perc: Alonso varrja be a jobb szélről. 12-10. Ez a félidei eredmény.

28. perc: Sokáig nem volt gól. Most is az utolsó pillanatban lőttük el a labdát. Bulath második találata volt ez. 12-9.

24. perc: Eladjuk támadásban a labdát, ők leindítanak, gólt lőnek. Alonso fejezte be az akciót. 11-9.

23. perc: Mange büntetőből eredményes. 11-8.

20. perc: Görbicznek mára is van egy "Görbiczes" gólja. Laza csuklómozdulattal, derékmagasságban lövi el a labdát. 11-7.

19. perc: Akadozik a támadásunk, de Bulath bevállalja a lövést. Jól teszi. 10-7. Pastrovics hetest véd.

18. perc: Garmendia is ejt, csak ő középről. 9-7.

17. perc: Emberhátrányban lövünk gólt. Bódi ejti át  kapust. 9-6.

15. perc: Pinedo gólját szerencsére nem adják meg a bírók.

14. perc: Vérten kiállítása után Garmendia hetese jó. 8-6.

13. perc: Begona Fernandez beállóból szerez gólt. 7-5. Visszakapják, mert Szamoránszky is eredményes. 8-5.

11. perc: Potyognak a gólok. Martin a jobb szélről ejt. 7-4.

10. perc: Aguilart nem tudjuk megállítani. Görbicz passzából újra Vérten eredményes. 7-3.

9. perc: Spanyol gól, majd Vérten-válasz. 6-2.

8. perc: Görbicz elégeli meg a labda tologatást. talpról hatalmas bombát ereszt el. Gól. 5-1.

6. perc: Vérten szed össze egy lecsorgó labdát. A balátlövő helyéről lő gólt. 4-1.

5. perc: Mangue jobb kézzel a jobb szélről. Görbicztől jön a gyors válasz. 3-1.

4. perc: Szűcs Gabi vállalja be a lövést. Visszahúzza a rövidre. 2-0.

2. perc: Hornyák góljával vezetünk. 1-0.

1. perc: A magyar csapat kezdi a meccset. A teljes keretből ezúttal Herr Orsolya és Tomori Zsuzsanna maradt ki. Pálinger a kezdő kapus. Előtte Bódi, Hornyák, Balogh, Szűcs, Görbicz és Vérten a pályán.

Szövetségi kapitány: Jorge Duenas

Amennyiben legyőzzük a spanyolokat, Imre Vilmos csapata az 5-6. helyért játszhat a másik ág harmadikjával (valószínűleg Svédországgal), ehhez azonban a magyar győzelem mellé az is kell, hogy Dánia pontot veszítsen Ukrajna ellen.

Az 1. csoport tabellája:

1. Norvégia 7, 2. Románia 6, 3. Spanyolország 4, 4. Dánia 3 (-11) 5. Magyarország 3 (-18), 6. Ukrajna 1

Az utolsó fordulóban:

Románia-Norvégia, Magyarország-Spanyolország, Ukrajna-Dánia

A 2. csoport állása:

1. Oroszország 7 (+26), 2. Németország 7 (+19), 3. Svédország 4, 4. Macedónia 2 (-22) 5. Horvátország 2 (-2) 6. Fehéroroszország 2 (-12)

Oroszország-Németország, Fehéroroszország-Macedónia, Svédország-Horvátország

• 3. ACSA 2008. december 12. 16:25
    „Na azért kiegyeznénk vele,ha labdarugásunk is "csak"hasonló szinten lenne!-
    Mindenhol vannak hullámvölgyek,ez az élet velejárója,de vannak tehetséges fiatalok is akiket egyre inkább foglalkoztatni kell!”
  • 2. colomano 2008. december 12. 12:59
    „tibdob, ha nem vennéd észre, már évek óta nincs ott a világ élvonalában.”
  • 1. tibdob 2008. december 12. 11:25
    „A Női kézilabda legalább ott van a világ élvonalában, és évek óta kijut a soros versenyekre(EB, VB, Olimpia)! LEGYÜNK már BÜSZKÉK RÁJUK!!!!!!!! Ne győzze le a sárga írigység a büszkeségünket! Mindenkinek kívánom, hogy fele annyira legyen sikeres mint ezek a lányok, asszonyok! Én a 8.helyhez is szívből GRATULÁLOK a CSAPATnak!”