2017. 07. 25. kedd - Kristóf, Jakab 18°C | 25°C Még több cikk.

Kézilabda EB: Magyarország-Norvégia 20-34

Kézilabda - Búcsút mondhatunk elődöntős álmainknak az EB-n. A középdöntőben az olimpiai bajnok Norvégia könnyedén szaladt át csapatunkon. Tizennégy lett közte.
MAGYARORSZÁG-NORVÉGIA 20-34 (8-13)
Női kézilabda EB, középdöntő

60. perc: Vincze szerzi a meccs utolsó gólját. 20-34. Ez a vége.

59. perc: Bulath bombagól talpról. 19-33. Csak nézzük ahogy Aamodt megszerzi a kipattanót... 19-34.

57. perc: Sulland vágja be a hetest. 18-33.

56. perc: Blanco középről. Bulath átlövésből. 18-32.

55. perc: Mette Johansen lerohanásból lő gólt. 16-30. Aamodt ejt. 16-31. Hornyák fordul le, és lő. 17-31.

52. perc: Folytatódik az ejtés-bemutató: Lunde hetesből. 16-29.

51. perc: Mette Johansen a jobb szélen megy fel, és ejti át Pastrovicsot. 15-28. Sopronyi is eredményes a túloldalon. 16-28.

50. perc: Riegelhut lendületben. Szórja a gólokat. 15-27.

49. perc: Régen volt ilyen. Egymás után két gólt szerzünk. Hornyák talál be. 15-26.

48. perc: Sopronyi harmadik gólját lövi. 14-26.

47. perc: Összezuhantunk. Eladjuk a labdát, leindulnak, könnyed gól. 13-25. Mégegy indítás. Blanco is gólt szerez. 13-26.

46. perc: Sopronyi- bombagól. 13-23. Riegelhuth ejti át Pastrovicsot. 13-24.

45. perc: Kovacsicz ad gólpasszt Kristiansennek. 12-23.

44. perc: Lunde hetest értékesít. 12-22. Tízzel vezet Norvégia.

43. perc:Nagy kapkodás a pályán. Szerencsére az eladott labdák után Pastrovics bravúrokat mutat be.

41. perc: Sajnos tehetetlenek vagyunk a norvég kapu előtt. Kapust cserélünk. Pálinger helyett jön Pastrovics.

40. perc: Szép játék a norvégoktól. Riegelhuth ejti át Pálingert a jobb szélről. 12-21. Időt kérünk.

39. perc: Tonje Larsen lendületből érkezik a falra. Átmegy, lő, gól. 12-20.

38. perc: Bulath és Lunde jön gyors gólokkal. 12-18. Riegelhuth is eredményes. 12-19.

37. perc: Vérten másolja le az előző gólját. A szélen veri meg egy az egyben védőjét. 11-16. Frafjord-gól. 11-17.

36. perc: Vérten talál a kapuba. 10-16.

35. perc: Pálinger hetest véd. Breivangot nem tudjuk megállítani. Nő a különbség. 9-16.

33. perc: Bulath megy lövésig. 9-14. Riegelhuth máris válaszol. 9-15.

32. perc: Emberhátrányban szerez gólt Norvégia. Mette Johansen. 8-14.

Jól kezdtünk, de a norvég csapat védekezése feljavult, és 13 percig gólképtelenek voltunk.

30. perc: Az utolsó másodpercben kimarad egy ziccer. Ötgólos hátrányban vagyunk a félidőben.

30.perc: Az EB-újonc Sopronyi belövi első gólját. 8-13

29. perc: Kristiansen-gól. 7-13.

27. perc: A híres novég védekezés tökéletesen működik. Szenvedünk támadásban. Lunde hetesgólt szerez. 7-12.

24. perc: Noestvold lövi át a falat. Hét perce nem tudtunk a kapuba találni...7-11.

22. perc: Aamodt lő szerencsés gólt emberhátrányból. 7-10.

20. perc: Hornyákot kiállítják, Lunde átlövésből rögtön betalál. 7-9.

18. perc: Tonje Larsen lövése pattan meg a blokkon. Gól. 7-8.

17. perc: Lundét nem ütközzük le. Beköszön. 6-7. Tomori egyenlít. 7-7.

16. perc: Gyors gólváltás. Larsen után Tomori. 6-6.

15. perc: Újabb hetes. Ezúttal nekünk. Görbicz kihagyja.

14. perc: Lunde hetesből egyenlít. 5-5.

12. perc: Bódi-gól. 5-4. Görbiczet kiküldik két percre.

11. perc: Imre Vilmos időkérése után hetest hibáznak a norvégok.

9. perc: Megint bénázunk támadásban. Újra Jahansen fejezi be góllal az akciót. 4-4.

8. perc: Eddig jól működik a négy-kettes nyitott védekezés. Távol tudjuk tartani a lövőket. Támadásban újra hibázunk, Mette Johansen nem kegyelmez. 4-3.

6. perc: Szűcs vállaja be az átlövést. 3-2. Görbicz kilencről, vállmagasságból tüzel. 4-2.

5. perc: Szamoránszky gólja után nem figyelünk, így Tonje Larsen a kapuig szólózik. 2-2.

3. perc: Eladjuk a labdát, leindítanak, Mette Johansen meg bevarrja. 1-1.

2. perc: Vezetünk. Hornyák megy át elég simán a falon. 1-0.

1. perc: A norvég csapat kezdi a meccset. Nálunk a teljes keretből ezúttal Herr Orsolya és Szucsánszki Zita maradt ki. Nyitott védekezéssel, kettős emberfogással kezdünk. Pálinger előtt Vérten, Szűcs, Görbicz, Szamoránszky, Hornyák és Kovacsicz a pályán.

Szövetségi kapitány:Marik Breivik

Norvégia női együttese már minden világversenyen nyert aranyat, s ebben a játékosok mellett Marit Breivik szövetségi kapitányé a legfőbb érdem.

Korábbi vb- és Eb-diadalaira a pekingi döntő megnyerésével tette fel a koronát a csapat, amelyből Macedóniában hiányzik néhány klasszis (Else-Marthe Sörlie Lybekk, Gro Hammerseng, Katja Nyberg).

Szerepel viszont az Eb-n Katrine Lunde kapus, valamint testvére, Kristine, illetve Tonje Larsen, Linn-Kristin Riegelhuth meg Marit Malm Frafjord.

A Breivik-csapat ellen az idén háromszor játszottak a magyarok, s rendre kikaptak. Legutóbb július 26-án Roskildében (33–32), ahol Hajdu János szövetségi kapitány csapatában Görbicz Anita és Tóth Tímea (9-9 gól) volt a legjobb.

„Védekezésben tíz, támadásban legalább hetven százalékot kell javulnunk ahhoz, hogy győzzünk szerdán" – mondta a találkozóról Imre Vilmos szövetségi kapitány.

• 14. CsabaKiraly 2008. december 16. 10:01
    „Elemer, a Norvegok az olaj elott is sokkal gazdagabbak voltak. Minden bizonnyal azt sem tudod, hogy az olaj elott Norvegia volt a harmadik teher-hajo-szallito a vilagon. Nem az olaj teszi oket gazdagga, hanem a tenger, akarcsak a hollandok, az angolok es alltalaban a tengeri-orszagok. Add Norvegia jo-letehez azt is, hogy szorgalmasak, soha senkit sem vadolnak mint a Magyarok ha valami nem jon be, sokkal kevesebb a bun-tett, az elmult evszazadban alig volt gyilkossag, nem lopnak, nem teszik tonkre masok tulajdnat, tisztak, az utcakat felmossak, a mu-utak nem mennek tonkre 6 honap utan, es sorolhatnam ami nalunk szinte elfogadott.
    Persze sokan ezt keptelenek felfpogni anelkul. hogy ne lennenek IRIGYEK es rossz akarok ellenuk.
    Tudom nehez megemeszteni ezt de ha kritika es irigyseg helyett elkezdesz dolgozni, ami sok embernek otthon nemnagyon izlik, talan jobb eleted lesz.”
  • 13. elemér 2008. december 12. 16:21
    „Nem kell nekik hasraesni irtam, pedig a valóság hogy nincs mit csodálkozni. Norvégok és a ruszkik voltak a legeredményesebbek az utolsó 10 évben. Megint játszák az elödöntöt egymás ellen holnap.”
  • 12. colomano 2008. december 11. 10:55
    „A női válogatott sorsa már akkor meg szokott pecsételődni, amikor a lányok felveszik a mezt... :/”
  • 11. elemér 2008. december 11. 10:30
    „Mo. soha nem nyert Norvégok ellen. Norvégoknak pedig a románok ellen kell nyerni. Itt vannak a legfrisebb hirek a sajtónak, persze angolul. Németek is vesztettek, románok nyertek ukránok ellen

• 10. H.Gabi 2008. december 11. 08:40
    „SZÉGYEN!! Még mindig csak ezt tudom írni...komolyan mondom, hogy még mindig nem értem, hogy egyáltalán minek mentek ki az EB-re??? Leszerepelni???”
  • 9. elemér 2008. december 11. 03:42
    „Akarni és hajtani azért tudnak mert van jó konkurencia nekik a környéken. Ez viszont magyaroknak is jó, románok, horvátok, szerbek stb. Kiváncsi leszek a román-norvég meccsre.”
  • 8. elemér 2008. december 10. 22:14
    „Én ugy tudom hogy olympiát idáig még csak egyszer nyertek, tehát nem kell nekik hasra esni. Most megy nekik.”
  • 7. Szilágyi_Zsolt 2008. december 10. 21:56
    „Fütyülni a norvégok jólétére! KÉZILABDÁZNI miért tudnak így? Miért nem adják fel soha? Miért tudnak ott lenni fejben is a pályán, miért tudnak csapatot alkotni, miért tudnak küzdeni, miért tudnak akarni és hajtani, tűzzel-vassal is rákényszeríteni az akaratukat az ellenfélre, egyszóval: miért tudják azt, amit mi nem?”
  • 6. elemér 2008. december 10. 21:29
    „Ezek a Norvégok csipkedik magukat. Rengeteg Norvég leszármazott van az USA-ban. Ez egy kis szar ország, ami jólétét az olajnak köszönheti.”
  • 5. nmgr 2008. december 10. 20:54
    „Görbicz és Pálinger pl az ukránok ellen jók voltak. Nem lehet előre tudni, hogy ki melyik meccsen játszik majd jól. Mindenesetre a norvégok nagyon jó csapat, lejátszottak bennünket. Én meglepődnék, ha nem ők nyernék meg az EB-t.”
  • 4. Szilágyi_Zsolt 2008. december 10. 20:04
    „Tegnap a 2004-es Eb-hez hasonló, 34-19-es vereséget jósoltam, majdnem bejött.”
  • 3. buggyantagy 2008. december 10. 19:42
    „nmgr:"Félek tőle, hogy ez így nem lesz elég a továbbjutáshoz." Én biztos vagyok benne, hogy nem lesz elég.

Pesszismista módon tíz (!!) gólos vereséget tippeltem a meccs kezdete előtt! Tizennégy lett....

Ki kell mondani, jelenleg nincs csapatunk...!
    Már az Olimpián is nyögve nyelősen ment a játék!
    De, nem lehet mindig a csúcson lenni, vannak hullámvölgyek is! Lesz ez még jobb is, majd jövőre...!”
  • 2. kisetti 2008. december 10. 19:34
    „Na tessék...ennyi volt..miért nem lehet elsőként betenni a Sopronyit,vagy a Bódit vagy másik kapust..miért kell próbálkozni a már totál lefáradt Görbicz,Pálinger játékkal? ha előbb beteszik őket,lehet több gólunk lett volna..ki tudja..mindenesetre..elég gáz volt a mai is....ez nem megy csajok....majd jövőre!!!!”
  • 1. nmgr 2008. december 10. 18:58
    „Félek tőle, hogy ez így nem lesz elég a továbbjutáshoz.”