Kézilabda EB Győr - Óriási csata: Magyaro.-Spanyolo. 26-27 - fotók

A magyarok szombaton az egy pontos román, hétfőn a szintén egypontos dán, szerdán a négypontos norvég válogatottal mérkőznek.
Magyarország-Spanyolország 26-27 (13-13)
Audi Aréna Győr, 2014. december 11., 20.30 óra, A csoport, 3. forduló

Nyilatkozatok

Németh András a találkozó utáni sajtótájékoztatón elmondta, hogy hajszálon múlott a győzelem: "Sajnos nem mi szereztük meg a két pontot, nüanszok döntöttek. Remélem, tanulunk a hibákból és akkor a szoros meccseken mi fogunk győzni."

Kollegája, Jorge Duenas megjegyezte: nagyszerű mérkőzés volt, amelyen a kritikus pillanatokban jobban összpontosított csapata.

Tomori Zsuzsanna csapatkapitány szerint az volt a döntő, hogy 21-18-as vezetésük után, amikor a spanyolok védekezési stílust váltottak, nem tudtak rá reagálni.

"Ellövöldöztük a labdákat, keveset mozogtunk, ezek helyett többet kellett volna futnunk üres helyekre" - mondta az átlövő.

Női kézilabda EB Győr - Magyarország-Spanyolország 26-27

A magyarok szombaton az egy ponttal érkező román, hétfőn a szintén egypontos dán, szerdán pedig a négypontos norvég válogatottal mérkőznek meg, mindhárom napon 20.30-kor lépnek pályára.

A középdöntős csoport első két helyezettje jut a budapesti elődöntőbe, a harmadik pedig az ötödik helyért játszik majd a Papp László Arénában.

Összefoglaló

A magyar női kézilabda-válogatott 27-26-ra kikapott a spanyol csapattól a magyar-horvát közös rendezésű Európa-bajnokság győri csoportjában, így két pontot visz a középdöntőbe.

Teltház, 5000 néző várta a csoportrangadót. Chavez a kezdés után fél perccel letaglózta Tomorit, így gyorsan emberelőnybe került a magyar csapat, ám ellépni nem tudott. Mindkét együttes kemény védekezéssel nyitott, ráadásul a két kapus, Kiss, illetve Navarro jól védett. 5-3-ról könnyedén egyenlítettek a spanyolok, különösen Martin volt elemében, gyakorlatilag nem tudott hibázni.

Negyedóra elteltével először vezetett az ellenfél a ferencvárosi légiós, Pena találatával (7-6). Nem maradt el az időkérés Németh András szövetségi kapitány részéről, majd egy újabb emberelőny alatt sikerült egyenlíteni (8-8). Két rossz bejátszás után megint leszakadtak a magyarok, akiknek aztán komolyan meg kellett küzdeniük a felzárkózásért. A 26. percben lett ismét egyenlő (11-11) az állás. Bulath nem úszott meg egy lerántást, majd Kiss rúgta ki Cabral büntetőjét. A hátrányban Kovacsics talált be, ezzel megint a hazai együttesnél volt az előny, a spanyolok ettől zavarba jöttek, edzőjük pedig időt kért, aminek egyenlítés lett az eredménye.

Planéta, aki 198 centiméteréve az Eb magassági rekordere, gyors góllal jelezte, hogy a második félidőben pályára lépett. Kovacsics kiállítása alatt a vészkapus Kovacsicz volt eredményes, és megint hátrányban tudott rövid időre előnyhöz jutni a magyar válogatott.

Óriási volt a hangzavar az arénában, a bírók sípját nem lehetett hallani, majd Tomori villanásai váltottak ki fülsüketítő hangorkánt. Cabral büntetésekor csak Tomori talált be, majd amikor először vált háromgólossá a különbség (43. perc: 21-18), időt kértek a spanyolok. Aztán ismét szorosabb lett az állás, Kisst Herr váltotta a kapuban, de Martint ő sem tudta megállítani: a 48. percben már a tizedik gólját lőtte (22-22).
Az 5-1-re elveszített szakaszt követően Németh kérte magához a játékosokat, Tomori pedig szép góllal lendületet adott a csapatnak. Ráadásul Chavezt kiállították, Triscsuk pedig továbbra is könyörtelenül értékesítette a hétmétereseket.

Azonos létszámnál Navarro és Herr is tartotta a lelket társaiban, a kapusokon nem múlott semmi, kijavították a mezőnyjátékosok hibáit. Másfél perccel a vége előtt Mangue 27-26-ra módosította az állást, Németh pedig azonnal időt kért.

Pinedo ledöntötte Planétát kiállítást érően, az emberelőnyben Tomori ellen pedig támadó szabálytalanságot fújtak. A következő támadással a spanyolok "lefuttatták az időt", és ezzel százszázalékos mérleggel zárták a csoportot.

A magyarok szombaton az egy ponttal érkező román, hétfőn a szintén egypontos dán, szerdán pedig a négypontos norvég válogatottal mérkőznek meg, mindhárom napon 20.30-kor lépnek pályára. A középdöntős csoport első két helyezettje jut a budapesti elődöntőbe, a harmadik pedig az ötödik helyért játszik majd a Papp László Arénában.

Online közvetítés

2. félidő - Végeredmény 26-27

Az Audi Arénában zúg a szép volt csajok.

A végjátékot (utolsó 10 perc) elvesztettük egy góllal, ez elég volt a spanyol győzelemhez.

30. perc: már nem tudtunk labdát szerezni.
30. perc: spanyol időkérés 17 másodperccel a vége előtt.
30. perc: Tomori belement 35-el a vége előtt.
29. perc: Planéta lövését védte Navarro, de lerántották. Spanyol 2 perc.
29. perc: 26-27 - Mangue lőtt betörésből a jobb oldalról. Magyar időkérés. 1.19 a végéig.
29. perc: Tomori veszítette el a labdát.
28. perc: Herr védett nagy ziccert, de ismét a spanyoloknál marad a labda, aztán újabb Herr védés.
27. perc: 26-26 - Jó bejátszás után spanyol gól.
27. perc: Herr védés. Marad a spanyoloknál a labda.
26. perc: 26-25 - Triscsuk ismét bevágta.
26. perc: Szucsánszki vitte be. Belülvédekezés.
25. perc: 25-25 - Mangue betört, belőtte.
25. perc: Navarro védet kettőt.
24. perc: Pena lövése fölé ment.
23. perc: 25-24 - Pena mardt egyedül a jobb szélen.
23. perc: 25-23 - Triscsuk: gól.
23. perc: újabb labda Mayernál, újabb hetes.
22. perc: a spanyol edző kapott sárgát.
21. perc: 24-23 - Triscsuk belőtte a hetest.
21. perc: Mayert tépték le. Chavez 2 perc.
20. perc: 23-23 - Egy keresztbefutás Planétától, Tomori pedig bevágta a hosszúba.
20. perc: Herr védte Pena lövését.
19. perc: 22-23 - Planéta hát mögötti passza nem jó, leindulják a magyarokat a spanyolok. Németh András időt kért.
18. perc: 22-22 - Jobb szélen nagyon sebezhető a csapat. Martin ismét belőtte.
17. perc: 22-21 - Tomori adott hát mögött nagy labdát Kovacsicsnak.
16. perc: 21-21 - Martin hetesből egyenlít.
16. perc: Kovacsics lövése rossz.
15. perc: 21-20 - Huh, ezt nagyon szépen, gyorsan és pontosan húzta végig a spanyol csapat. Martinnak nem volt nehéz belőni. Herr a kapuban.
14. perc: 21-19 - Pena szépen játszott be. Chavez ismét belőtte.
13. perc: 21-18 - Planéta ismét nagy gólt lőtt. - spanyol időkérés (12.50 ment el a második félidőből.)
12. perc: 20-18 - Tomori szedte ki a pókot a sarokból bal lövőből.
12. perc: Planéta lövés helyett passzot választott, az ellenfél megszerezte, de Pena a másik oldalon belement
10. perc: Cabral kapott 2 percet. Mayer összeszdte a labdát, de kapufára ejtett.
9. perc: 19-18 - Eljut a labda a spanyol beállóshoz. Chavez belőtte.
9. perc: 19-17 - végre megvan a labda. Nagy védekezés. Tomori pedig nagyon él. Most jobbról lőtt gólt.
9. perc: A bírók visszadaták a labdát a spanyoloknak.
8. perc: Mangue lövését védte Kiss.
7. perc: 18-17 - Tomori is bevitte bal oldalon,
6. perc: 17-17 - Mangue robbant be jobblövőnél.
5. perc: 17-16 - Planéta kapta tisztán a posztján a labdát
5. perc: 16-16 - Marin ismét egy cunderrel a jobb szélről.
5. perc: 16-15 - Szucsánszki eresztette el.
4. perc: 15-15 - Kovacsicz lőtte be a szélről, ő jött be hátrányban a kapus helyett-
3. perc: 14-15
3. perc: Mangue tört be. Hetes és kovacsics 2 perc.
2. perc: 14-14 - Planéta egy hatalmas bombával nyit. Mayer a beállós.
1. perc: 13-14 - Jobb szélre jött ki a húzás. Martin nem hibázta el.
1. perc: a spanyolok kezdték a második félidőt.

1. félidő 13-13 - Kiss Éva 35 százalékkal védett, Navarro 37 százaléknál jár a félidőben.
Bulath, Tomori és Klivinyi 11-et lőtt kapura összesen, 3 gól lett - itt kellene javulni.

30. perc: 13-13 - Klivinyi kapott egyet, de nem fújtak a bírók. Üres kapuba lőhettek gólt a spanyolok, mert hátrányban Kiss helyett Triscsuk volt a pályán.
29. perc: újabb Kiss Éva védés.
29. perc: 13-12 - Kovacsics Anikó világklasszis módjára tört be hátrányban. Spanyol időkérés 28.13-nál.
28. perc: Bulathot küldték ki 2 percre. A hetest kirúgta Kiss Éva.
27. perc: 12-12 - Tomori ismét beköszönt Navarronak.
27. perc: 11-12
26. perc: 11-11 - Erdősi kapott nagyszerű labdát elől. Ügyesen várt ki egy ütemet.
25. perc: magyar labdaszerzés, Kovacsics belemegy, Kiss védi a spanyol ziccert. Bulath lövését pedig Navarro védte.
24. perc: 10-11 - Triscsuk bevágta.
24. perc: Tomori harcolt ki hetest betörésből a jobb oldalon,
23. perc: 9-11 - Aguilar rántotta össze a falat, majd húzta balra. A szélső nem rontott.
22. perc: 9-10 - Bulath lőtt elhajlásból.
21. perc: 8-10 - Pena lőtte be, miután lefordult.
21. perc: újabb eladott magyar labda
20. perc: 8-9 - Bulath bejátszása nem volt jó. Indulásból kapunk egyet.
19. perc: 8-8 - Kovacsicz az ejtést nem hibázta el jobb szélről.
18. perc: Mangue kapott 2 percet. Kovacsicz lépett vonalat.
17. perc: 7-8 - Kovacsicz lőtt jobb szélről.
16. perc: 6-8 - nagyon él a spanyol beállós - 15.50-nél Németh András időt kért. Erdősi is a pályán és Bulath is.
15. perc: 6-7 - Aztán már nem hibázott Pena. Tomori sárga lap.
15. perc: Pena ziccerét szedte le Kiss.
14. perc: 6-6 - Indítás végén Martin cunder.
13. perc: Tomori lőtt fölé.
13. perc: Mangue lövését védte Kiss.
12. perc: 6-5 - Szucsánszki szépen ment be.
11. perc: 5-5 - Kiss beleért a hetesbe.
11. perc: Klivinyi lövését fogta Navarro. Pena viszont hetest hozott össze a spanyoloknak.
10. perc: Szamoránsky hagyta ki a ziccert. Pena lőtt mellé. Most Klivinyi a ballovő.
9. perc: 4-4 - Gyors egyenlítés
9. perc: 4-3 - Szucsánszki lőtt kitámasztásból középről.
8. perc: Egy-egy tchnikai hiba mindkét oldalon.
7. perc: 4-3 - Kovacsics kapta a bejátszást, lerántották. Triscsuk belőtte a megítélt hetest.
6. perc: 3-3 - Martin belőtte a büntetőt.
6. perc: Pinedo tört be balszélen. ez is hetes
5. perc: 3-2 - Triscsuk belőtte a hetest.
5. perc: Kovacsics indult meg. Hetest kapott
4. perc: Kiss Éva fogta a beállós ziccerét. Navarro is védett egyet.
3. perc: 2-2 - Jobbszélről a betörés. Kovacsics sárga lap.
2. perc: 2-1 - Tomori tört be és lőtte be bal oldalról.
2. perc: 1-1 - Rossz védekezés előnyben.
1. perc: 1-0 - Bognár-Bódi lőtte az elsőt a szélről.
1. perc: kapásból 2 perces büntetővel kezdik a spanyolok. Kovacsics, Tomori (balátlövőben), Szucsánszki, Klivinyi , Bognár-Bósi és Szamoránsky a kezdő. Kiss véd, klivinyit Triscsuk váltja védekezésben.

1. perc: a zöldben játszó magyar válogatott kezdte a meccset. A spanyolok piros-kékben.

20.20 - A csapatok a pályán. A hangulat fergeteges, döbörög az Audi Aréna.
Kezdőőőőőőőőőőőőőődik - 4 pontot ér a magyar győzelem

Oroszország-Lengyelország 26-29 (11-13)
Audi Aréna Győr, 2014. december 11., 18.15 óra, A csoport, 3. forduló

A lengyel válogatott bejutott a magyar-horvát rendezésű női kézilabda Európa-bajnokság debreceni középdöntőjébe, mivel a győri csoport csütörtöki, harmadik fordulójában legyőzte az orosz csapatot. A magyarok a lengyelek elleni győzelmükért járó két pontot magukkal viszik a középdöntőbe, és ehhez jön még annyi, amennyit a spanyolok ellen este szereznek.

A magyaroknak éppen a lengyelek győzelme kedvezett, mivel őket korábban legyőzték, az oroszokkal viszont döntetlent játszottak, így a lengyel továbbjutás két pontot ér a számukra. Fordulatokban gazdag mérkőzést játszott a két csapat. A 2-1-es lengyel vezetés után 6-3-ra az oroszok, majd 10-7-re megint a lengyelek léptek el, akik a félidőben két góllal voltak jobbak, úgy, hogy az első harminc percben mindkét oldal sokat hibázott.

A második félidőben az oroszok fordítottak (20-19), majd a végjáték felé közeledve szoros lett az állás, aztán a lengyelek kerültek előnybe. A hajrában az oroszok jó darabig képtelenek voltak kapuba találni, így győzelem nélkül kiestek.

2. félidő - Végeredmény 26-29 - Az orosz válogatott a félidő közepére ledolgozta két gólos hátrányát, majd fordított. A végjátékot azonban a lengyelek bírták jobban. A lengyelek ott vannak a középdöntőben, igaz pontot nem visz magával a válogatottjuk. Az oroszoknak véget ért az Európa bajnokság.

30. perc: 26-29
30. perc: 25-29
29. perc: 25-28
28. perc: újabb orosz időkérés
27. perc: 25-27
27. perc: 25-26
26. perc: 24-26 - Stachowska kapott piros lapot
25. perc: orosz időkérés
24. perc: 24-25
23. perc: 24-24
22. perc: 24-23
21. perc: 24-22
20. perc: 23-22
18. perc: 23-21
18. perc: 22-21
17. perc: 22-20
16. perc: 21-20
15. perc: 20-20
14. perc: 20-19 - lengyel időkérés
13. perc: 19-19
11. perc: 18-19
10. perc: 18-18
9. perc: 17-18
9. perc: 17-17
8. perc: 16-17
7. perc: 16-16
6. perc: 15-16
6. perc: 14-16
5. perc: 14-15
5. perc: 13-15
4. perc: 13-14
4. perc: 12-14
1. perc: 12-13
1. perc: az oroszok kezdték a második félidőt

Eredmény az első félidő végén: 11-13 - A félidő elején az oroszok nyugodtak meg előbb és elmentek három góllal, az utolsó 10 perc azonban a lengyeleké volt. Sok a technikai hiba és két perces kiállításból már 9-et szórtak ki a német játékvezetők (négyet az oroszoknál, ötötö a lengyeleknél).

30. perc: 11-13
30. perc: 11-12
29. perc: 10-12
27. perc: 10-11
27. perc: 9-11
26. perc: 9-10
25. perc: 8-10
23. perc: 7-10
23. perc: 7-9
21. perc: 7-8
20. perc: 7-7
19. perc: 7-6
19. perc: 7-5
15. perc: 6-5 - orosz időkérés
13. perc: 6-4
12. perc: 6-3
11. perc: 5-3
11. perc: 5-2 - lengyel időkérés
10. perc: 4-2
9. perc: 3-2
7. perc: 2-2
5. perc: 1-2
3. perc: 1-1
1. perc: 0-1

18.15 - 1. perc: a fehér-pirosban játszó lengyelek kezdték a mérkőzést. Az oroszok kékben.

17.40 - Már melegít az orosz és a lengyel csapat.

A képlet pedig egyszerű: a győztes továbbjut a középdöntőbe. Döntetlennel az oroszok mennek tovább és 1 pontot visznek magukkal. Lengyel győzelemnél a lengyelek pont nélkül kezdik meg a második kört, hiszen kikaptak a spanyoloktól és a magyaroktól is.

Női kézilabda EB Győr - Oroszország-Lengyelország

Előzmények - A magyar női válogatott célja, hogy csoportelsőként jusson a debreceni középdöntőbe a magyar–horvát közös rendezésű Európa-bajnokságon, ehhez ma le kell győzni az eddig hibátlan spanyol csapatot.

Németh András szövetségi kapitány együttese egy, kettő, három vagy négy ponttal juthat a 12 közé. Ez attól is függ, hogy a magyarokkal döntetlent játszott oroszok vagy a simán legyőzött lengyelek jutnak-e tovább a magyarok és a spanyolok mellett. Az biztos, hogy a magyar–spanyol összecsapás eredménye „továbbmegy".

A kapitány elmondta: a lengyelek elleni védekezéssel – az első 45 percben – és a kapusteljesítménnyel maximálisan elégedett volt, és ennek köszönhető a siker. A támadójátékban van még javítanivaló, és szükség is lesz rá a spanyolok ellen.

Így állunk
Így állunk

„Az nyilvánvaló, hogy akkor van komoly esély Debrecenből Budapestre jutni a hat közé, ha már a csoportkörben jól állunk. Ehhez viszont a spanyolok ellen is győzni kellene. Bízunk a csapategységben és a szurkolóinkban" – mondta Németh András.

A magyarok abban az esetben léphetnek tovább a maximális négy ponttal Győrből, ha előbb a lengyelek nyernek az oroszok ellen – ezzel kiesik a számításból az oroszok elleni döntetlen –, majd legyőzik a spanyolokat este.

A másik ágon a norvégok kiemelkednek a debreceni csoportból, az ukránok pedig „lefelé lógnak ki", míg a dán és a román csapat döntetlenje azt jelenti, hogy ők értékes pontot veszítettek.

A debreceni középdöntős hatosból az első három jut tovább.

A csoport, 3. forduló (csütörtök)
Oroszország–Lengyelország 18.15
Magyarország–Spanyolország 20.30

Az állás: 1. (és már középdöntős) Spanyolország 4 pont, 2. (és már középdöntős) Magyarország 3, 3. Oroszország 1, 4. Lengyelország 0
Az első három helyezett jut a debreceni középdöntőbe.

Női kosárlabda Európa Kupa - Már nem juthat tovább a Győr

A Győr hazai környezetben kilencpontos vereséget szenvedett a svéd Umeától a női kosárlabda Európa… Tovább olvasom