2017. 12. 11. hétfő - Árpád 4°C | 14°C Még több cikk.

Kézilabda EB Győr - Nagy küzdelem, továbbjutás: Lengyelo.-Magyaro. 23-29 - fotók, videók

Ami az első félidőben Tomori-Triscsuk-Kiss, az a másodikban Mayer Szabina. Félház Győrben.
Lengyelország-Magyarország 23-29 (7-14)
Audi Aréna Győr, 2014. december 9. A csoport, 2. forduló, 2800 néző. V.: Opava, Valek (csehek).

Lengyelország: Prudzienica – Zalewska 2, Niedzwiedz 3, Stachowska 1, Wojtas 2, KUDLACZ 7/4, Grzyb. Cs.: Gapska (kapus), Siodmiac 3, Drabik 1, Janiszewska, Pielesz 1. Kulwinska 1, Posztela. Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen.

Magyarország:  KISS – Bognár-Bódi, TOMORI 6, Szamoránsky 1, Szucsánszki 3, Klivinyi, KOVACSICS 4/1. Cs.: Bíró (kapus), Triscsuk 4/2, Bulath, Kovacsicz, Erdősi 2., MAYER 6, Planéta 2, Mészáros. Szövetségi kapitány: Németh András.

Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3.

Női kézilabda Eb - Lengyelország - Magyarország, Győr - Fotó: H. Baranyai Edina

Kim Rasmussen: – Gratulálok a magyar csapatnak. Tulajdonképpen az első félidőben dőlt el a mérkőzés. Becsülettel küzdöttünk, ma erre voltunk képesek.

Németh András: – Az első félidő magyar védekezése meghatározta a mérkőzés alakulását. Sikerült teljesen elbizonytalanítani a lengyel támadókat és gyors játékunk is érvényesült. A második játékrészben talán nem voltunk annyira jók, a lengyeleknek már nem volt veszítenivalójuk, ezért bátrabban támadtak, sokkal több dolog sikerült nekik. Tíz góllal is vezettünk, de úgy érzem, a győzelmünk így is értékes, hiszen ebben az összetételben ez volt az első sikerünk világversenyen. Eldőlt, hogy két helyszínen már ott leszünk. Elkezdünk küzdeni a harmadik helyszínért is.

Mayer Szabina: – Nagyon jó mérkőzést játszottunk. Az első félidőben jól védekeztünk és jó volt a kapusteljesítmény is. Jó labdákat kaptam a társaktól és örülök, hogy sikerült hat gólt szereznem.

Tomori Zsuzsanna csapatkapitány azt mondta, az oroszok elleni nyitómérkőzésen még érezte a nyomást a csapaton, most viszont sokkal felszabadultabban játszottak, így több minden sikerült, különösen az első félidőben.

"Remélem, a spanyolok ellen is ilyen elszántsággal játszunk, az nagyon fontos és nagy meccs lesz" - tette hozzá.

A magyar válogatott bejutott a 12-es középdöntőbe a magyar-horvát rendezésű női kézilabda Európa-bajnokságon, miután a győri csoport keddi, második fordulójában 29-23-ra legyőzte a lengyel csapatot.

Az első félidőben jól játszottak a hazaiak, fokozatosan húztak el. A védekezésük remek volt, s a támadójátékuk is csak öt percre akadozott. A 39. percben aztán már kétszámjegyű volt az előny (20-10). A folytatásban változatlanul sok hibával játszott a rivális - igaz, a biztosan vezető magyarok is leeresztettek -, így esélye sem volt felzárkózni.

A magyarok és a spanyolok csütörtökön már azért küzdenek egymás ellen, hogy ki visz magával több pontot a debreceni középdöntőbe, míg a lengyelek és az oroszok a továbbjutásért csatáznak ki-ki meccsen.

A lengyelek a nyitó napon kikaptak a spanyoloktól, míg a magyarok döntetlent játszottak az oroszokkal, így abban a reményben vágott neki a mérkőzésnek Németh András szövetségi kapitány együttese, hogy ha nyer, akkor biztos középdöntős.

Kemény védekezéssel nyitott mindkét csapat, sokat kellett járatni a labdát egy-egy lövőhelyzethez. A kapusok, Kiss és Prudzienica is jól kezdtek, így nem volt meglepő, hogy nyolc percig csak két-két gól esett. A vendégektől Kudlacz, a hazaiaktól Szucsánszki lőtt pontosan.

Ahogy összeállt a hazai védőfal, és a támadójáték is beindult, sikerült ellépniük a magyaroknak. A 14. percben, 7-3-nál időt kértek a lengyelek, mert addig csak Kudlacz talált be közülük. Triscsuk kiállítása alatt, vészkapussal megtámogatva, sikerült tovább növelni a különbséget, igaz, megszakadt a lengyelek kilenc percen át tartó gólszünete, mert az átlövő Bulath - a kapuba berohanva - nem tudott védeni.

Tomori változatlanul igazi vezér volt, jól védekezett, támadásban pedig szórta a gólokat, a 20. percben, 11-5-nél már ötödször volt eredményes.

Teljes volt a lengyelek bizonytalansága, csak néha tudtak áthatolni a védelmen, igaz, lassan az ő faluk is stabilizálódott. Ezt látva Németh a 25. percben, 12-7-nél időt kért. Az Eb-újonc Erdősi négyperces gólcsendet zárt le, és végül a szünetig hétgólossá nőtt a hazai előny.

A fordulást követően Siodmiak két góllal mutatkozott be, de nem volt ok az aggodalomra, Stachowska kiállításakor ugyanis minden addiginál nagyobb lett a különbség. A 37. percben, 19-10-nél a vendégek kénytelenek voltak rendezni soraikat, mert nagyon hézagosan védekeztek. Ám nem sok minden változott, ráadásul Wojtast is kiküldték a cseh bírók. A 39. percben 20-10-re módosult az állás, majd egy 4-1-re elveszített szakaszt Németh zárt le időkéréssel.

Planétát gólja után kiállították, azonban a lengyelek változatlanul sok hibával játszottak, csak fellángolásaik voltak. Az utolsó tíz perc 25-18-ról indult, Bíró pedig ziccert fogott bravúrral. A hajrában a magyarok elkényelmesedtek - negyedóra alatt kaptak annyi találatot, mint előtte 40 perc alatt -, sok labdát szórtak el, így meg kellett elégedniük a hatgólos sikerrel.

Az állás: 1. (és már középdöntős) Spanyolország 4 pont, 2. (és már középdöntős) Magyarország 3, 3. Oroszország 1, 4. Lengyelország 0

A csoportból az első három helyezett jut a debreceni középdöntőbe.

B csoport (Debrecen):
Norvégia-Ukrajna 34-23 (17-13)
Románia-Dánia 29-29 (16-12)

Az állás: 1. (és már középdöntős) Norvégia 4 pont, 2. (és már középdöntős) Dánia 3, 3. Románia 1, 4. Ukrajna 0

Online közvetítés

A mérkőzés legjobbja a magyar kapus, Kiss Éva.

Női kézilabda Eb - Lengyelország - Magyarország, Győr. Fotó: H. Baranyai Edina

2. félidő

30-perc: Bíró még védett egyet a végém
30. perc: 23-29 - Szucsánszki lövése bepattant a sáncról.
29. perc: 23-28 - Gyors lengyel válasz.
29. perc: 22-28 - Planéta játszott be, Mayer belőtte.
28. perc: Erdősi hagyta ki a ziccert, Bíró védett.
28. perc: 22.27 - Mayer Szabina beállóból.
27. perc: 22-26 - Szucsánszki ellépte, a lengyelek belőtték az indítást.
27. perc: 3.28-al a vége előtt németh András is kikéri utolsó idejét.
27. perc: 21-26 - Átlövésbőé kapunk egyet. Bulath-ot kiküldik 2 percre.
26. perc: Bognár-Bódi védekezett nagyot.
25. perc: 20-26 - Ismét Mayer a góllövő. A lengyel edző időt kért.
24. perc: Kovacsicz hibázott ziccert, nálunk Bíró védett.
24. perc: 20-25 - A bal oldalunkat verték meg.
23. perc: Bulath óriási kapufa.
21. perc: 19-25 - Újabb lengyel indítás, ez már gól.
21. perc: lengyel lerohanás végé nagyot védett Bíró.
20. perc: 18-25 - Hátrányból kaptunk egyet középről.
19. perc: 17-25 - Belőtték a hetest a lengyelek.
18. perc: Kovacsicz hibázott, majd visszafutásnál ütközött a szélsőjével. " percet kapott.

Női kézilabda Eb: Lengyelország - Magyarország (MTI)

17. perc: 16-25 - Planéta ment fel és lőtte le a bal alsóba.
17. perc: 16-24 - Öt-öt ellen lyukas marad a falunk közepe.
16. perc: 15-24 - Kovacsics tette oda Mayernak. Góóóól.
16. perc: Siodmiak kapott 2 percet.
16. perc: 15-23
15. perc: 14-23 - Kovacsics tört be.
15. perc: Planéta kapott 2 percet.
15. perc: 14-22 - Passzívnál Planétának készítettek elő. Nagy gól.
14. perc: 14-21 - Sok a pontatlanság, és az eladott labda, amit kihasználnak a lengyelek. Németh András időt kért. Az elmúlt 4 percet elveszítettük 4-1-re.
13. perc: 13-21 - A beállóra nem figyeltünk.
12. perc: 12-21 - Néhány tachnikai hiba után Erdősi kapott labdát ziccerben.
11. perc: 12-20 - Gyorsan kaptunk egyet leindulásból.
10. perc: 11-20 - Hetes után tíz fölött a lengyelek.
9. perc: 10-20 - Bognár-Bódira jött ki az emberelőnyös figura. Az Audi ETO szélsője belőtte.

Női kézilabda Eb - december 9-i képek. Fotó: MTI

9.perc: Wojtas verte le Tomorit, 2 percet pihenhet.
8. perc: Kiss Éva védett, lengyel bedobás, majd eladott labda.
7. perc: 10.19 - Tomori repült be és nem kegyelmezett. Lengyel időkérés.
6. perc: 10-18 - Planéta hatalmas lövése a kapufán csattant. A kipattanót Mayer szedte össze és vágta a kapuba..
5. perc: 10-17 - Mayer harcolt ki hetest. Triscsuk belőtte. Magyar emberelőny.
4. perc: 10-16 - Kovacsics kapta üresen a szélen.
4. perc: 10-15
3. perc: 9-15 - Planéta és Mayer is támad. Mayer lőtt gólt Planéta passzából.
3. perc: 9-14 - Passzívból kaptuk.
1. perc: 8-14 - Tomorit emelte át az ellenfel.
1. perc: a lengyel csapat kezdett.

Nagyon összeállt középen a Tomori-Triscsuk védekezés és Kiss Éva remekel a kapuban. A magyar csapat támadójátéka is jól működött, amikor Tomori átkerült bal oldalra, Triscsuk pedig a jobblövőt játszotta. A 9. és a 17. perc között a csapat hozott egy 0-6-os eredményt.

Az 1. félidő végén: 7-14
29. perc: 7-14 - Triscsuk belőtte a hetest.
29. perc: újabb lövést szedett le Kiss Éva.
28. perc: 7-13 - Erdősi kapott jó labdát a lerohanás végén.
26. perc: Kiss Éva védését jegyezhettük fel.
25. perc: magyar időkérés.
25. perc: 7-12 - A lengyelek hetesből lőtték góljukat. Tomori is pihen, Bulath a pályán.
24. perc: 6-12 - Triscsuk ismét jobb oldalról.
24. perc: 6-11 - Átlövésből kaptuk.
23. perc: Kiss Éva ismét védett. Mindkét szélsőjét lecserélte Németh András
20. perc: 5-11 - Tomori megállíthatatlan. Újabb lengyel 2 perces büntetés: Stachowska.
19. perc: 5-10 - Tomori újabb gólja ballövőből.
19. perc: 5-9
18. perc: 4-9 - Tomori játszotta meg Kovacsicsot, akit meglöktek. A hetest a sértett végezte és lőtte be. A szabálytalanság után Zalewskát küldték ki
18. perc: 4-8 - Ezt indulásból kaptuk.
17. perc: 3-8 - Tomori balátlövőből ragasztott nagyot a hosszú felsőbe.
16. perc: Kiss Éva védett ismét. Triscsukot lökésért kiküldték 2 percre.
14. perc: 3-7 - Szépen kijátszott figura végén Szamoránsky lőtte be a ziccert. Lengyel időkérés.
12. perc: 3-6 - Tomori jobblövőből eredményes. Kiss Éva ismét nagyot védett lábbal.
10. perc: 3-5 - Triscsuk benn maradt és a jobblövő helyéről nagy gólt lőtt.
10. perc: 3-4 - Az indulás végén Kovacsics pattintott el a kapus lába alatt.
9. perc: 3-3 - Szucsánszki lőtte át a falat középen
8. perc: 3-2
8. perc: Kliviny kapufa.
7. perc: Kiss Éva védett kétszer.
5. perc: 2-2 - Hetesből egyenlítenek a lengyelek.
2. perc: 1-2 - Tomori jobblövő helyén tört be. A hosszúba lőtte.
2. perc: 1-1 - Védekezésben Triscsuk jön Klivinyi helyett.
1. perc: 0-1 - Szucsánszki lőtte az elsőt

1. perc: a fehérben játszó magyar válogatott kezdte a mérkőzést.
Bognár-Bódi, Tomori, Szucsánszki, Szamoránsky, Klivinyi, Kovacsics a kezdő. A kapuban Kiss Éva.

20.24 - Óriási üdvrivalgás közben mutatták be a magyar csapat tagjait az Audi Arénában, ahol talán félház van. Himnuszok,

20.20 - Bevonulnak a csapatok a pályára.

19.50 - A magyar válogatott megkezdte a bemelegítést.

Női kézilabda EB Győr - Lengyelország-Magyarország

Oroszország-Spanyolország 24-25 (14-13)
Audi Aréna Győr, 2014. december. 9., A csoport, 2 forduló

A mérkőzés legjobb játékosa a spanyol Marta Mangue lett. Az orosz csapat legjobbja a kapus, Maria Sidorova.

A spanyol válogatott egy góllal legyőzte az orosz csapatot a győri csoportban a magyar-horvát rendezésű női kézilabda Európa-bajnokság keddi, második fordulójában, így bejutott a debreceni középdöntőbe.

Az első félidőben szinte végig együtt haladt a két csapat, a 26. percben volt először három gól a különbség, akkor 13-10-re vezettek az oroszok, ám a szünetre visszaállt a szoros állás. A vasárnapi nyitókörben a magyarokkal döntetlent játszó oroszok többször is eldönthették volna a meccset, ám sorra kihagyták a ziccereket, így 16-14-es előnyük után, negyedórával a vége előtt már 20-17-re a spanyolok vezettek. A kiállítások őket is megfogták, így a végjáték izgalmasra sikerült, de ebben egy kicsit jobbak voltak a spanyolok.

2. félidő

30. perc: 24-25 - spanyol időkérés, 3 másodperc a végéig
30. perc: 33 másodperccel a vége előtt orosz időkérés. A mérkőzés állása 23-25
28. perc: 23-25
27. perc: 23-24
27. perc: 22-24
25. perc: 22-22 - spanyol időkérés
24. perc: 21-22
24. perc: 20-22
23. perc: Cabral kapta meg a harmadik 2 perces büntetőjét, amely mellé a piros lap is járt
22. perc: 20-21
17, perc: 19-21
17. perc: 18-21
16. perc: 18-20
14. perc: 17-20
13. perc: 17-19
11. perc: 17-18
10. perc: 16-18
9. perc: 16-17
7. perc: 16-16
6. perc: 16-15
4. perc: 16-14
3. perc: 16-13
1. perc: 15-13
1. perc: az oroszok kezdték a második félidőt

1. félidő végén: 14-13
30. perc: 14-13 - a spanyolok emberhátrányból egy nagyszerű kínai figura végén lőttek gólt
30. perc: 14-12
27. perc: 13-12
26. perc: 13-10 - spanyol időkérés
24. perc: 12-10
23. perc: - orosz időkérés

Női kézilabda EB Győr - Oroszország-Spanyolország

21. perc: 10-10
20. perc: 10-9
18. perc: 9-9
16. perc: 8-8
14. perc: 7-7
11. perc: 6-6
10. perc: 4-6
9. perc: 3-5
8. perc: 3-4
5. perc: 2-3
4. perc: 2-2
2. perc: 1-1
1. perc: a spanyolok kezdték a mérkőzést

18.13 - Világviszonylatban is két nagyszerű válogatott csap össze hamarosan, sajnos a helyszínen nagyon kevesen nézik a meccset. A spanyolok vasárnap héttel verték a lengyeleket, az oroszok 29-29-es döntetlent játszottak a magyarokkal.

18.10 - Bemutatták a csapatokat

17.50 - A csapatok már az Audi Arána pályáján melegítenek. A spanyolok sárgában, az oroszok pirosban.

Előzmények - Amennyiben a magyar női kézilabda-válogatott kedden este Győrben legyőzi a lengyel csapatot, úgy bejut a debreceni középdöntőbe a magyar-horvát közös rendezésű Európa-bajnokságon.

Németh András szövetségi kapitány együttese a vasárnapi nyitányon 29-29-es döntetlent játszott az oroszokkal, míg a lengyelek 29-22-re kikaptak a spanyoloktól.

"A rossz kezdés után már tetszett, ahogyan felálltunk, összekaptuk magunkat, és ha a végén nincs pár furcsa bírói ítélet, még a győzelem is sikerült volna" - mondta Németh András, aki a hétfői szünnapon délután tart edzést.

Fotó: Mészáros Mátyás

A vasárnapi találkozón az Eb-újonc, 21 esztendős Bíró Blanka - harmadik számú kapusként - az utolsó negyedórára állt be, s védéseivel jelentősen segítette a csapatot.

"Annak örülök, hogy jól ment, de annak nem, hogy az utolsó orosz kísérletet, egy ejtést nem tudtam megfogni" - jegyezte meg a váci hálóőr.
A lengyelek ugyan az utóbbi három kontinensviadalra nem jutottak ki, de a tavalyi vb-n negyedikek lettek. A két csapat legutóbb több mint öt éve találkozott egymással: 2009. november 21-én, ugyancsak Győrben 32-22-re győzött a magyar válogatott. Tétmérkőzésen 2008. március 28-án Bukarestben, olimpiai selejtezőn játszottak legutóbb, akkor 39-30-ra, míg a 2007 decemberi, franciaországi vb-n, Dijonban 28-26-ra nyert a magyar válogatott.

1. Spanyolország 2 pont
2. Magyarország és Oroszország 1-1 (29-29)
4. Lengyelország 0

Bajnokok Ligája - A Juventus, a Basel és a Monaco jutott tovább

A benfica a döntetlennel a csoportelsőségét is biztosította. A Real új spanyol rekordot állított… Tovább olvasom