2017. 02. 27. hétfő - Ákos, Bátor 2°C | 14°C Még több cikk.

Kézilabda EB: Franciaország-Magyarország 26-29

Kézilabda - A magyar válogatott három góllal nyert a franciák ellen az Európa-bajnokság utolsó csoportmeccsén. A mieink ott vannak a középdöntőben, és a dánok ellen szerzett 1 pontot viszik magukkal.
FRANCIAORSZÁG-MAGYARORSZÁG 26-29 (14-15)
Női kézilabda EB, A-csoport, 3. forduló

60. perc: Bulath jön lendületből. Eldönti a meccset. 26-29. Kimarad még egy francia hetes. Győzünk és továbbjutunk.

59. perc: Görbicz, majd Tounkara is betalál. 26-28. Imre Vilmos kér időt.

58. perc: Vincze középen egyedül marad. Gól. 24-27. Pineau válaszol. 25-27.

57. perc: Hornyák a legjobbkor eredményes. 24-26.

56. perc: Türelmesen, gólig játsszák az akciót a franciák. 24-25.

54. perc: Ayglon-bomba a hálóban. 23-25.

53. perc: Görbicz jön be a heteshez. Kapufa...

52. perc: Labdát szerzünk, Szucsánszki rohan. Belövi! 22-25. Francia időkérés.

51. perc: Bulath most középről küldi el, térdmagasságban. Gól! 22-24.

49. perc: Emberhátrányból gól. Bulath 9 méterről lövi ki a jobb felsőt. 22-23.

47. perc: Görbicz gólpassza Szamoránszkynak. Görbe cserét kér... 22-22.

46. perc: Pineau emberhátrányból szerez gólt. Könnyedén megy be a bal kettes-hármas között. 22-21.

44. perc: Gyorsan jár a labda, a szélen lemaradnak a védők. Kovacsicz használja ki ezt. 21-21.

43. perc: Görbicz javít. 20-20. Kamto nem hagyja, hogy sokáig örüljünk. 21-20.

41. perc: Szerencsés francia gól. Görbicz büntetőt ront. 20-19.

40. perc: Négy gólos hátrányból egyenlítünk. Herr véd három ziccert. Vincze meg gólt szerez. 19-19.

38. perc: Összekaptuk magunkat. Görbizc odavarázsolja a labdát a beállóhoz. Szamoránszky háttal állva a kapunak kötényt ad kapusnak. 19-18.

37. perc: Pálingert találják arcon. Újra jön Herr. Szűcs szerez gólt. 19-16.

36. perc: Gödörben vagyunk. Kamto is betalál. 19-15.

35. perc: Tounkara ejti át a szélről Pálingert. 17-15. Indításból újabb Tounkara-gól. 18-15. Nincs még gólunk a második félidőben. 18-15.

34. perc: Dembele indul. Francia előny. 16-15.

32. perc: Hetesből mi kapjuk a félidő első gólját. 15-15.

A franciák a félidő feléig vezettek, ám ekkor a kapuscserével a játék képe is változott. Fordítottunk, és ezzel a lendülettel nyerhetünk is.

30. perc: Elrontjuk az utolsó támadást. A franciák időntúliból Görbiczet lövik ki a falból. Egy góllal vezetünk a félidőben.

29. perc: Labdaszerzés után Tomori indít, Kovacsicz pedig belövi a ziccert. 14-15.

28. perc: Herr rossz indítását szedik le a franciák. Pineau egyenlít. 14-14.

27. perc: Görbicz újabb  gólja büntetőből. 13-14.

26. perc: Baudaoin-gól. 13-13

25. perc: Baloghot állítják ki. A hatast Spincer belövi. 12-13.

23. perc: Görbicz passzára jön Tomori, és hatalmas gólt lő megint! Tounkara rögtön válaszol. 11-13.

21. perc: Kamto bombáját nem védhette Herr. 10-12.

20. perc: Bulath lövése után kijön a labda a kapusról. Vincze van jó helyen, és betalál. 9-12.

19. perc: Micsoda Görbicz-gól! A franciák nem találták a labdát. 8-11. Emberelőnyben lő gólt Dembele. 9-11.

18. perc: Francia időkérés után magyar gól. Görbicz szép egyéni akcióból. 7-10. Herr első gólját kapja, ezt is csak hetesből. 8-10.

16. perc: Görbicz hetesből nem tud hibázni. 7-9.

15. perc: Tomori egyenlít. Emberfogással védekezünk. Hárman is kilépnek a falból. Megint labdát szerzünk, és Tomori ezt is belövi. 7-8. Vezetünk!

14. perc:Görbiczet taglózzák le. Hetes. Gól. 7-6. Emberelőnyben leszünk.

13. perc: Herr rögtön három bravúrt mutat be.

12. perc: Hét lövésből nulla védés. Pálingert le is hozza Imre Vilmos. Jön Herr Orsi.

11. perc: Tomori kap jó zárást, és lendületből lő. Hatalmas gól. Tounkara válaszol. 7-5.

10. perc: Spincer is büntetőből talál a kapuba. 6-3. Újabb hetes. Görbicz megint. 6-4.

9. perc: Görbicz hetesből eredményes. 5-3.

8. perc: Tounkara nem kap faultot. Megköszöni egy góllal. 5-2.

7. perc: Elaludtunk a saját kapunk előtt. Kamto használja ki. 4-2.

6. perc: Labdát szerzünk, Szamoránszky "szólózik". Gólt ér a határozottság. 3-2.

5. perc: Tounkara előtt nyílik szét a fal az egyes és kettes védő között a jobb oldalon. 3-1.

4. perc: Megvan az első gólunk. Vincze Melinda szerzi. 2-1.

2. perc: Kétgólos hátrányban vagyunk. Elveszítünk támadásban egy labdát. Dembele indul. Gól. 2-0.

1. perc: A fanciák kezdik a meccset, és máris vezetnek.Kamto N'jitam talál be. 1-0.

Szövetségi kapitány: Olivier Krumbholz

Imre Vilmos csapata a Románia elleni sima vereséggel kezdett, ám a dánok ellen már sokkal jobban ment a csapatnak, több jó egyéni teljesítmény is akadt.

A megszerzett egy pont pedig azt jelentette, hogy a franciák ellen már egy döntetlen is középdöntős pozíciót ér a lányoknak, mivel Franciország válogatottja mindkét meccsét elveszítette. A Magyarország-Franciaország mérkőzést élőben követhetik nyomon a www.kisalfold.hu oldalon

• 3. CsabaKiraly 2008. december 08. 07:39
    „Meg itt Alaszkaban is a Gyori Radion halgattam amint Gorbicz es tarsai letaroltak a csiga-zabalokat.
    Szep volt, nagyon szep. Bulath Anita is remekelt.
    Na de nehogymar nekem kelljen ezt elmondani.
    Gorbicz Anita a "KIRALY" !!!
    Az arcba-dobas NEM VELETLEN VOLT. szemet franciak.”
  • 2. ACSA 2008. december 07. 22:46
    „bravó!”
  • 1. jockey 2008. december 07. 22:30
    „A román meccs után elítélően írtam Görbicz Anita játékáról. Akkori teljesítménye alapján jogosan. Most viszont azt írom, hogy a dánok és a franciák ellen is jól játszott, a magyar csapat egyik erőssége volt. Csak így tovább! Hajrá magyarok!”

Kosárlabda: a Sopron nyerte a szuperrangadót

Kosárlabda - Az MKB-Euroleasing Sopron nyerte a női kosárlabda-bajnokság szuperrangadóját a MiZo… Tovább olvasom