2016. 12. 10. szombat - Judit -1°C | 8°C

Kézilabda EB: Fájó vereség a hollandoktól

A magyar női kézilabda-válogatott 27-19-re kikapott kedden a holland csapattól.

Rengeteg hibával játszott Mátéfi Eszter szövetségi kapitány együttese, amelynek csak fellángolásai voltak. A támadójáték akadozott, így aztán az ellenfél gyors indításokból könnyedén elhúzott. A második félidőben sem sikerült a magyaroknak semmi, és a vége csúnya vereség lett. Az egymás elleni 39 párharcot tekintve ez volt mindössze a második holland siker (az előző 21 éve történt).

A magyarok szerdán 18:15-kor a négy meccs után százszázalékos svédek ellen lépnek pályára, és egy esetleges siker sem jelentene hat közé jutást.

Középdöntő, 2. forduló:

II. csoport (Lillehammer): Hollandia-Magyarország 27-19 (15-10) gól: van der Heijden 6, Visser 5/3, Bont 4, Groot 4, Abbingh 2, Snelder 2, Hilster 2, van der Wissel 1, Lamein 1, illetve Szucsánszki 6/3, Tomori 3, Kovacsics 3, Bulath 2, Kovacsicz 2, Sopronyi 1, Szamoránsky 1, Szabó 1

Idegesen, kapkodva kezdtek a magyarok, az első gólt csak a 4. percben szerezték, igaz, addig a rivális is csak egyszer volt eredményes. A folytatásban is akadozott a támadójáték, a hollandok pedig könnyű gólokat szereztek. Viszonylag hamar, már a 6. percben, 1-4-nél időt kért Mátéfi Eszter.

Tomori és Bulath kemény lövése jelezte, hogy nincs lefutva a meccs, ám a hollandok tartották előnyüket. Két fiatal, Kovacsics és Sopronyi bombájával megint szorosabb lett az állás, negyedóra elteltével 8-6-ot mutatott az eredményjelző.

Pálinger teljesítménye is feljavult a kapuban, ám kollégája, van der Wal sem maradt el tőle, így hét percen át csak egy-egy gól esett. A magyaroknál aztán jött egy újabb gyenge szakasz, sok volt az eladott labda, és ahelyett, hogy minimális lett volna a hátrány, van der Heijden vezérletével 13-8-ra elléptek a hollandok.

A második félidőre több poszton is cserélt a kapitány, így legalább a védekezés feljavult. A Pálingert váltó Herr bravúrokkal nyitott, de elől változatlanul nem ment a góllövés: négy percet kellett várni a szünet utáni első magyar találatra. Szamoránskyt kiállították, és ezen idő alatt, a 37. percre 19-11-re elhúzott az ellenfél.

A folytatásban még nagyobb lett a szakadék, ziccerek maradtak ki, és azért kellett izgulni, nehogy kétszámjegyű legyen a különbség. Lamein második kiállítását két góllal büntette meg a csapat, így 22-15 lett, és hátravolt még szűk negyedóra.

A biztos vezetés tudatában kicsit leültek a hollandok, sorozatban három gólt kaptak - és Herr eszén sem tudtak túljárni -, így a kapitányuk időt kért.

A kapusuk, van der Wal biztos pont volt, lélekromboló védéseket mutatott be még emberhátrányban is. Az 55. percben, 23-18-nál Lamein és Tomori másodszor kapott össze a meccsen, mindkettő piros lappal bűnhődött.

A végjátékot változatlanul sok bosszantó hiba tarkította magyar részről, így fájó vereség lett a vége. Az utolsó momentum: Groot időntúli szabaddobása a sáncolni igyekvő kezeken és Herren irányt változtatva perdült a kapuba.

"Csalódott és szomorú vagyok. Minden poszton gyengék voltunk, ilyen teljesítménnyel nem lehet meccset nyerni. Támadásainkat nem tudtuk góllal befejezni, tanácstalanok voltunk, és ezek után nem futottunk vissza védekezni. Ahogy nőtt a különbség, úgy nőtt a hollandok önbizalma, mi meg összezuhantunk. Összesen 25 technikai hibánk volt, ennek a fele lenne elfogadható ezen a szinten. Arra kértem a lányokat, hogy a svédek elleni szerdai meccsen mutassuk meg, mire vagyunk képesek" - mondta Mátéfi Eszter.

Noha a magyarok szép sikert értek el az ukránok vasárnapi legyőzésével a dán–norvég közös rendezésű női Európa-bajnokságon, azzal, hogy a svédek megverték a címvédő norvégokat, már bravúr kell az elődöntőbe jutáshoz.

Mátéfi Eszter szövetségi kapitány együttese – leszámítva a norvégoktól elszenvedett történelmi, 21 gólos pénteki vereséget – eddig remekül helytállt, és vasárnap kora este még úgy tűnt, hogy felülmúlva a várakozásokat akár a négy közé juthat. Csakhogy a svédek parádés védekezéssel legyőzték a házigazdát Lillehammerben, így továbbra is százszázalékosak.

A magyaroknak az elődöntőhöz kedden a hollandokat, szerdán pedig éppen a svédeket kellene verniük, és lehet, hogy még ez is kevés lesz a négybe kerüléshez. A svédeknek ugyanis pontot kellene veszíteniük kedden a franciák ellen, vagy a norvégok újabb botlásában lehet reménykedni. Kedvezőtlen, hogy ha a magyar–norvég–svéd hármas azonos ponttal zár, akkor a magyarok 34–13-as vereségét is figyelembe veszik, és ezzel gyakorlatilag lehetetlen jól kijönni a holtversenyből.

Amennyiben nem borul már a papírforma, akkor az 5. hely megszerzése a realitás, ám ehhez is le kell győzni a hollandokat. Erre egyébként minden esély megvan. Mivel a másik középdöntős hatosban csak a társrendező dánok százszázalékosak, így képtelenség megjósolni, ki lehet onnan ellenfél.

A II. csoport állása: 1. Svédország 6 pont, 2. Norvégia 4 (86–59), 3. Magyarország 4 (60–77), 4. Hollandia 2 (64–61), 5. Franciaország 2 (63–75), 6. Ukrajna 0.

A további program.

Kedd: Magyarország–Hollandia, 16.15 óra. Svédország–Franciaország, 18.15 óra. Norvégia–Ukrajna, 20.15 óra.
Szerda: Ukrajna–Franciaország, 16.15 óra. Svédország–Magyarország, 18.15 óra. Norvégia–Hollandia 20.15 óra.

• 12. Infamous 2010. december 15. 10:40
    „A Tomoriban legalább volt tűz, a többi híg....”
  • 11. Csilluska23 2010. december 15. 09:34
    „Hát, amit ezek a lányok művelnek kritikán aluli:( A szélsőket minek kellett kivinni? Temes Berni is otthon maradhatott volna.
    Az a szörnyű az egészben, hogy míg más nemzetek lányai büszkék arra, hogy a válogatottban játszhatnak, a mieinknek mintha szégyen és teher lenne:(((
    Nem láttam egy őszinte mosolyt, nem láttam alázatot a kézilabda iránt, nem láttam a nyerni akarást....Sajnálom Mátéfi Esztert...helyében a fél csapatot hazaküldeném:(”
  • 10. máris 2010. december 15. 08:52
    „TOMORIVAL kapcs... Anélkül , hogy védeném ! Aki végignézte a meccset, láthatta, hogy ki hergelte fel !! Először pofonvágták, és jó kifogás---- nem kapott piros lapot a holland ! Másodszor, vele szemben nem jól ítélt a bíró , az ellenfélt védte !! És harmadik esetben rúgott Tomori ! Már nem bírta magát türtőztetni !!! Nem helyes tudom . Nem jutnak a 6- ba --- sajnos--- HISZEN A LEGJOBB HIÁNYZIK !!!”
  • 9. Gudianyu 2010. december 14. 22:09
    „Szégyellhetik magukat a lányok, ez magyar válogatottként kritikán aluli játék volt. Tomorit pedig ki kell rakni a válogatottból, nem való oda. A mai meccsen nekem egyedül a Szucsánszki és a Kovacsics játéka tetszett. Számolgatni pedig teljesen felesleges, mert a svédek is elverik őket. De lehetne szépen játszva, nagy csatában is kikapni......”
  • 8. elemér 2010. december 14. 21:35
    „Azért nemkel kétségbeesni, mert ez nem a világvége. Rákosi Mátyás is ezt mondta a V.B. után az aranycsapatnak.”
  • 7. elemér 2010. december 14. 19:35
    „Mondtam hogy a védekezés nekem nem tetszett, de a kapus se. Kapust gyorsan cseréltek de ez nemvolt elég. Azért a Hollandok is tanultak és nem sokat lehetett ellenük variállni.”
  • 6. elemér 2010. december 14. 19:22
    „A "proram overview" alatt vannak és lesznek az összes meccsek video.

• 5. elemér 2010. december 14. 19:15
    „Netherlands - Hungary 27:19

Mint ahogy azt én megjósoltam a statisztika számitt. Nem volt az piece of cake. A teljes meccs video is a honlapon van.”
  • 4. alacska 2010. december 14. 19:11
    „Tomorit remélem elfelejtik a válogatottnál! Fegyelmezetlen, lomha, lusta játékos- pedig tehetsége lenne. Nem véletlen küldték el Győrből. De Bulath is lassú - még elöl valamicskét ér - de ez kevés egy törekvő válogatottba. Szamoransky se sokat produkált eddig. A Tóth Tímeának ezért a teljesítményért, amit eddig nyújtott kár volt
    + repülőjegyet venni ! Fiatalokat!!!”
  • 3. pityus 2010. december 14. 18:19
    „csajok a csúcson!!borzalmas !”
  • 2. IV.Béla 2010. december 14. 18:04
    „Ez csúnya volt. "Micsoda nő ez a férfi" Tomorit pedig Laci bácsihoz hasonlóan nem akarom többet válogatott mezben látni.”
  • 1. ninja0808 2010. december 14. 15:39
    „meg lesz a bravur HAJRÁ CSAJOK”

NB II: megőriznék az első helyet

Az első helyen, őszi bajnokként zárta az őszt a Gyirmót az NB II Nyugati csoportban. A csapatnál cél… Tovább olvasom