2016. 09. 28. szerda - Vencel 10°C | 22°C

Kézilabda EB: Dánia-Magyarország 26-26

Kézilabda - Döntetlennel zárta második csoportmérkőzését női kézilabda válogatottunk az EB-n a dánok ellen. Görbiczék játéka sokat javult az előző mérkőzés óta. Vasárnap a franciák következnek.
DÁNIA-MAGYARORSZÁG 26-26 (16-17)
Női kézilabda EB, A-csoport 2. forduló

60. perc: Időntúlit dobunk. Marad a 26-26. Nálunk volt a meccslabda, elhibáztuk. Egy pontot szerzünk.

59. perc: Labdát szerzünk, Balogh középről átejti a kapust! 25-26. Vezetünk. Moeller belövi a hetest. 26-26.Imre Vilmos időt kér.

58. perc: Balogh Barbara egyenlít! 25-25. Izgalmas lesz a hajrá.

57. perc: Skov hetesét védi Pálinger!

56. perc: Skov hatodik gólját lövi. 25-24.

54. perc: Bódi-gól. 24-24.

53. perc: Vezet Dánia. Skov hetesből. 24-23.

51. perc: Hosszú idő utá újra van gól. Mortensen egyenlít. 23-23

46. perc: Skov egyenlít, majd Görbicz ad gólpasszt Vinczének. 22-23.

44. perc: Skov csúnyán kilőtte a bal felsőt. 21-22.

43. perc: Görbicz! A meccs egyik legszebb gólja. 20-22.

39. perc: Kihagyunk egy hetest, a dánok meg gólt szereznek. 20-21.

37. perc: Lund Nielsen után Szucsánszki a gólszerző. 19-21.

36. perc: Kovacsicz! Visszahúzza a rövidre. 18-20.

35. perc: Moellerről maradunk le. 18-19.

33. perc: Görbicz kilencedik találatát szerzi. 17-19. Görbe most csak támadásban van a pályán, és szórja a gólokat.

32. perc: Szamoránszky találatával újra vezetünk. 17-18.

31. perc: Dán góllal kezdődik amásodik félidő. Skov átlövésből talála be. 17-17.

Sokkal jobban játszunk, mint Románia ellen. Ezt a meccset hozni kell.

30. perc: Görbicz lendületből, talpról. 15-17. Dalby keze megint elsül. 16-17. Ez a félidei eredmény.

27. perc: Moeller gólra Vincze válaszol, majd jön Kristensen. 15-16.

26. perc: Görbicz! Mekkora gól! 13-15.

25. perc: Görbicz teszi Szamoránszkyhoz. Megint hetes. Görbicz belövi. 13-14.

24. perc: Troelsen egyenlít. 13-13. Imre Vilmos időt kér.

23. perc: Hornyák marad le, Moeller meg hatalmas gólt lő. 12-13. Emberelőyben szedtünk be két gólt.

22. perc: Görbicz színezi a játékot. Gyönörű passz Szamoránszkynak. Hetes. Görbicz-gól. 10-13. Emberelőnyben vagyunk. Dalby külön őrzőt kap, Aaen meg gólt szerez...11-13.

21. perc: Troelsen lövi át a falat. 10-12.

20. perc: Görbicz a balszélső helyéről lő hatalmas gólt. A labda a kapus és a kapufa között épphogy befért. 9-12. A dánok időt kérnek.

19. perc: Ritmust váltunk, megy a labda a bal szélre. Vincze ziccerből gólt szerez. 9-11.

18. perc: Fruelund hetesből. 9-10.

17. perc: Kovacsicz szerzi a tizedik gólunkat. 8-10.

16. perc: Dalby a mezőny egyik legjobbja. Nem tudjuk tartani, sem a passzoknál, sem a lövéseknél. 8-8. Tomori jön lendületből. Őt a dánok nem tudják tartani. 8-9.

14. perc: Dalby hatalmas erővel lövi ki a jobb felsőt. 7-8.

13. perc: Lund Nielsen hozza fel egy gólra a dánokat. 6-7.  Tomori válaszol. 6-8.

12. perc: Dalby passzol, Mikkelsen gólt szerez. 5-7.

11. perc: Szamoránszkyt rántják le. Hetes. Görbicz-gól. hárommal megyünk. 4-7.

10. perc: Pálinger hetest véd!

9. perc: Emberelőnyben lőnek gólt a dánok. A beállóra, Nielsenre játsszák a figurát. 4-5. Görbicz büntetőből pontos. 4-6.

8. perc: Sokkal jobban kezdünk, mint a románok ellen. Most Hornyák eredményes. 3-5.

7. perc: Szűcs bombájával vezetünk. 3-4.

6. perc: Görbicz belövi a hetest. 3-3.

5. perc: Dán vezetés. Labdaszerzés, lerohanás, Kristansen-gól. 3-2.

4. perc: Dalby paszából Skov lő gólt. Kicsit lemaradtunk védekezésben. 2-2.

3. perc: Szamoránszky beállóból szerzi a második találatunkat. 1-2.

2. perc: Dalby átlövésből máris egyenlít. 1-1.

1. perc: A magyar keretből a sérült Vérten Orsolya és a kapus Pastrovics Melinda maradt ki. A dánok kezdik a meccset, a vezetést azonban mi szerezzük meg. Tomori talál a kapuba. 0-1.

Szövetségi kapitány: Jan Pytlick

A balszélső bal bokájában részlegesen elszakadt a szalag, Vérten hasonló sérüléssel bajlódott a pekingi olimpián is.

Ráadásul Balogh Barbara sem egészséges, megfázott, hőemelkedés és ízületi fájdalmak miatt nem is edzett, úgyhogy nincs könnyű helyzetben a kapitány, akinek a románok elleni vereség után fel kell ráznia a társaságot a dánok elleni rangadóra.

• 4. ACSA 2008. december 06. 23:54
    „Ha Südi Iringót becserélik-nyerünk!!!!:-)))”
  • 3. Löw 2008. december 06. 21:49
    „szabad kivárni a végét. Még nincs vége a sorozatnak. Hajrá lanyok!”
  • 2. drHannibalLecter 2008. december 05. 23:31
    „Huába: Kulcsár Anitát máig nem tudtuk pótolni.Óriási veszteség.R.I.P.”
  • 1. Szilágyi_Zsolt 2008. december 05. 22:42
    „Sokkal jobb csapatot láttam, mint két napja a románok ellen. Most volt összhang, voltak elképzelések, tervek, voltak szépen kijátszott helyzetek, sőt hellyel-közzel még némi győzni akarást, tüzet, harci kedvet is éreztem felvillanni. De sajnos megfelelő tűzerejű átlövőjátékos nélkül ez nem fog menni; úgyszintén beállós nélkül sem.”

Hétvégi sport

Az MKB Veszprémet fogadja a Győrhő ETO , folytatódik a megyei futsal bajnokság, és a kosarasok is… Tovább olvasom