2017. 04. 30. vasárnap - Katalin, Kitti 3°C | 16°C Még több cikk.

Kézilabda EB: átgázoltak rajtunk a románok

Kézilabda - Vereséggel kezdte az EB-t női kézilabda válogatottunk. A mieink gyenge támadójátékkal hat góllal kaptak ki a románoktól. Átlövők, és eredményes szélsők nélkül nehéz lesz a dánok és a franciák ellen is.

MAGYARORSZÁG-ROMÁNIA 21-27 (9-11)
Női kézilabda EB-csoportmérkőzés

Borzasztóan gyenge átlövő teljesítménnyel, formán kívüli kulcsemberekkel ennyire tellett válogatottunktól. Nehéz lesz, de van honnan javulni a dánok és a franciák ellen.

60. perc: Nagy ziccerek maradnak ki az utolsó percben. Vereséggel kezdjük az EB-t.

57. perc: Szamoránszky-gól. Neagu hetesből talál a kapuba. 21-27.

56. perc: Elisei góljával valószínűleg ez a hajó elment...20-26.

55. perc: Vincze passzol Tomorihoz. Gól. 20-24.

54. perc: Meirosu bejött, és rögtön kiállítják. A hetest Görbicz értékesíti. 19-24. Lecusanu dob egy büntetőből két kapufát.

50. perc: Lungu passzából Manea eredményes. 18-24.

48. perc: Tomori javít valamit a katasztrofális átlövő-statisztikán. 17-23. Tomori újra! 18-23.

47. perc: Lungunak jó a zárás. Zavartlanul bombázhatott kapura. 16-23. Időt kér Imre Vilmos.

46. perc: Maier ziccerét Páliger védi. Leblokkoltunk. Tehetetlenek vagyunk a román fallal szemben...

45. perc: Az eddigi legnagyobb különbség a csapatok között, sajnos a románok javára. Manea beállóból. 16-22. Szucsánszki hetesét védi Dinu.

43. perc: Szamoránszky után Lungu a gólszerző. 16-21.

42. perc: Lecusanu vs. Vincze. 15-19. Újra átállunk védekezésben öt-egyre. Szucsánszki a kilépő. Hetest értékesít Lecusanu. 15-20.

41. perc: Neagu talpról. 14-18. Megléptek a románok.

39. perc: Balogh a kapufát találja el, Elisei újra pontos. 14-17.

38. perc: Megint ziccerben hibázunk. Elisei nem teszi meg ezt a szívességet. 14-16.

36. perc: Egyenlíthettünk volna, Görbicz hetese azonban kimarad.

35. perc: Megint csak egy gól a hátrányunk. Hornyák határozottsága ért gólt. 14-15.

34. perc: Gólzáporral indul a második játékrész. Manea beállóból, Balogh szintén középről lő gólt. 13-15.

33. perc: Szűcs Gabi lövése jön ki a kapufáról, Vincze szedi össze a labdát és nem hibázza el a ziccert. 11-13. Elisei majd Hornyák talál be. 12-14.

31. perc: Neagu góljával indul a második félidő, aztán jön Görbicz is...Maier sem akar lemaradni. 10-13.

30. perc: Hornyák hibája után román hetes. Lecusanu belövi. 9-11. Ez a félidei eredmény.

29. perc: Maier hetesét védi Pálinger. Elisei ziccerénél megint bravúrt mutat be a kapus.

25. perc: Szucsánszki indul a kapu felé, szépen verekszi át magát a falon, és bevarrja. 9-10.

24. perc: Dinu véd, Maier gólt szerez. 8-10.

23. perc: Feljövünk egy gólra! Szűcs Gabi érkezik lendületből, és kilövi a jobb felső sarkot. 8-9. Román időkérés.

22. perc: Hornyákot ütik le. Hetes. Görbicz ellen Dinu sem jó. 7-9.

21. perc: Görbicz a cserekapusnak is lő egy hetesgólt. 6-9.

20. perc: Rendre jól játsszák meg a beállót a románok. Manea kihasználja ezeket a lehetőségeket. 5-9. Imre Vilmos időt kér.

19. perc: Öt-egyet védekezünk. Amarei kap külön őrzőt, Szucsánszki figyel rá.

17. perc: Dinu nem szép, de még mindig jól véd...

15. perc: A Fiera néven játszó Meirosu megint betalál. 5-8.

14. perc: Pálinger véd nagyot! Indulunk, Kovacsicz pedig középről lő gólt. 5-7.

13. perc: Gyorsan járatjuk a labdát, egészen Vértenig. Gyönyörű gól. 4-7.

12. perc: Meirosu-gól. 3-7.

11. perc: Görbicz passzából Szamoránszky talál be. 3-6. Emberelőnyben vagyunk.

10. perc: A teljes keretből ezen a meccsen Herr Orsi és Sopronyi Anett maradt ki.  A hatalmas termetű beálló Manea lövi a hatodik rmán gólt. 2-6.

9. perc: Görbicz varrja be a hetest a jobb felsőbe, de máris jön a válasz. 2-5.

8. perc: Szétnyílik a védőfal, Lecusanu pedig értékesíti a ziccert. 1-4.

7. perc: Megvan az első gólunk. Vérten passza után Tomori megy át a falon. 1-3.

6. perc: Már passzívra eteszik fel a kezüket a bírók, amikr Neagu ellövi. Gól. 0-3.

5. perc: Dinu a román kapuban száz százalékkal véd, most éppen Szamoránszky próbálkozását hárította.

4. perc: Maier ejti át Pálingert. 0-2.

3 .perc: A második, és harmadik támadást is elrontjuk. Szerencsére a románok sem érzik a ritmust. Közben a negyedik próbálkozásunk is kudarcba fullad. Románia vezet Neagu találatával. 0-1.

1. perc: Elkezdődött a meccs. A mieink játszanak fehér mezben, a románok pirosban. Nálunk a kezdőben Pálinger előtt Göricz, Vérten, Tomori, Bulat, Szamoránszky, Kovacsicz.

"Sokan azt hiszik, hogy ez az összecsapás az olimpia mérkőzésének a visszavágója lesz, de mindenkinek a tudomására hoznám, hogy ez egy teljesen más meccs lesz" - fogalmazott a szövetségi kapitány. Imre Vilmos elmondása szerint már a múlt héten speciális taktikával készültek erre a mérkőzésre. Figyelték a románok eredményeit, játékát, mert sikerült felvételt szerezni a Kárpát Kupáról, ahol az ukránokkal, a németekkel és a horvát B csapattal játszottak.

Az Olimián legyőztük Romániát.
Az Olimpián legyőztük Romániát.

Válogatottunknak a macedóniai körülményekkel is meg kell küzdeni.

"Mivel repülővel jöttünk, az utazással semmi gondunk nem volt, nem úgy a szállással" – mondta el a sporthirado.hu-nak Vanyus Attila csapatvezető. " Sajnos, a szálloda, amelybe elszállásoltak bennünket eléggé lelakott, különösen a mellékhelység nem üti meg azt a színvonalat, amelyre a csillagos besorolásból következtetni lehetne, és amely elvárható lenne. Ez méltatlan egyrészt a csapatunkhoz, másrészt pedig az Eb-hez is. Az étkezésre viszont nem lehet panaszunk, korrekt svédasztal várta a csapatot hétfőn vacsorára és kedden reggelire is, talán nem olyan bő a választék, mint amihez otthon hozzá vagyunk szokva, de ezzel nem lesz gondunk. A szkopjei sportcsarnok nagyon szép, minden igényt kielégítő létesítmény."

C csoport:
Svédország-Fehéroroszország 21-21 (13-7)
Oroszország-Ausztria 31-22 (13-10)

D csoport:
Macedónia-Németország 22-25 (10-11)
Horvátország-Szerbia 30-26 (17-8)

• 8. Dexter 2008. december 05. 08:59
    „Te nagyokos Bradeanu azért nincs a román válogatottban, mert babát vár.”
  • 7. colomano 2008. december 04. 10:17
    „1996 óta - többek közt ezért - nem nézek női kézilabdát... :/”
  • 6. felvörösök 2008. december 04. 08:20
    „amikor az első félidő végén a Görbicz, Tomori, Vérten, etos szupersztárok lejöttek a pályáról (szerencsére hornyák szóhoz sem jutott), akkor jött fel a csapat egyre, gondoltam a második félidőben már pályára sem engedik őket, sajnos nem így történt - azért az érdekes hogy pl. Bradeanu, aki szintén etos sztárka, a román válogatottban már szóhoz sem jut, nagy felelőtlenség volt az eto-ra építeni a válogatottat, az eg hogy ez egy új csapat, egyenesen vicces
    hiba azonban mindent Görbicz nyakába varrni, az egész csapat rosszul játszott, s elnézve a villámgyors franciákat és dánokat, fel kell kötni azt a bizonyost”
  • 5. 621 2008. december 04. 06:36
    „Hááát! Nagy érdeklődéssel várom a következő meccset, és remélni merem csak, hogy sejtésem nem lesz igaz. Az ugyan is, hogy ide Imre V. kevés.... A sok egyéni gyenge teljesítmény a személyeknek felróható okokon túl nagyon is lehet esetleg a kapitány strat-a , takt-a miatt...
    Azért egy biztos. Az nem neki volt felróható, hogy a csajok következetesen egy méter magasságba lőttek, még véletlenül sem lefelé, vagy pattintva (talán három volt ilyen)...”
  • 4. Szilágyi_Zsolt 2008. december 03. 20:31
    „Jockey, szerintem ennek a tehén kapusnak nem is lehet szélről gólt lőni, mert a lövőterület felét testméretileg kitakarja, amit meg nem, addig elér a keze meg a lába, mert ahhoz képest, milyen masszív, elég fürgén mozog. Az még akár jó lehet, Kovacsizban azért bízom, néha elkapja a fonalat. Inkább a beállókkal van a baj, sajnos három és fél éve nincs méltó utódja Kulcsár Anitának. Átlövésben igazad van, Görbicz-ügyileg dettó. Azért én még reménykedem, hogy az edzőjük kicsit letolja őket, aztán összekapják magukat. Ezeknek a nőknek soha senki nem jó. Nem volt jó Mocsai, összevesztek Némethtel, Kiss Szilárd és Hajdu sem bírta őket sokáig (bár azt hiszem, utóbbi eleve csak rögzített időre vállalta az edzősködést). Kíváncsi vagyok, Imre Vilmossal mire mennek.”
  • 3. Szilágyi_Zsolt 2008. december 03. 20:26
    „Ez a meccs egy nagy nulla volt. Mint az alvajárók, úgy mozogtak a lányaink: semmi küzdeni akarás, pörgés, semmi elképzelés nem látszott rajtuk. Naggyá tették a román kapust azzal, hogy telibe lövöldözték. Rengeteg volt az eladott labda, a szétjátszás, nem volt semmi összhang. Görbicznek nagyon nem ment. Most nem tudom; remélem, csak rossz napja volt a mai, de ha a későbbiekben sem szedi össze magát, akkor nem lehet rá építeni, hogy irányítson. Néhány hetest bedobott, ennyi dicséret jár neki, de ez a későbbiekben nagyon kevés lesz. Szucsánszki még nagyon rutintalan. Tomori sem volt az igazi, bár volt néhány szép lövése, de nem megy az átlövés sehogy. Szűcs, Bulath többnyire mintha a pályán sem lettek volna. A beállósok tiszta esélytelenek voltak. Egyedül talán Pálinger Katalin hozta a formáját, de ő is nagyon nehezen vette fel a ritmust. Szóval valahogy olyan ez a csapat, mintha nem is lenne csapat; nincsenek rendesen összeállva. Valamit sürgősen ki kell találni, különben nem sok keresnivalónk lesz ezen az EB-n.”
  • 2. jockey 2008. december 03. 20:17
    „Biztosan nehéz lesz átlövők és eredményes szélsők nélkül a továbbiakban, de még nehezebb lesz ha az állítólag világklasszis irányítónk így játszik. Egyetlen akciógól, vele szemben kb. 7 ellőtt és kb. ugyanannyi eladott labda, tetézve annak a hetesnek a kihagyásával, amivel egyenlíthettünk volna. Egyedül a védekezésben hozta a formáját, a nullát.Az igaz, hogy a kézilabda csapatjáték és társak nélkül nagyon nehéz, de hát ő a világklasszis, nem? Olyan messze volt Görbicz Anita mai teljesítménye a világklasszistól, mint Gyurcsány az igazmondástól! Persze, bízni kell benne, hogy lesz ez még jobb is.”
  • 1. gergely01 2008. december 03. 20:15
    „Sajnos szóhoz sem jutok! Nagyon gyenge játék volt, nincsen hatékony támadójátékunk, nem vagyunk ott fejben, nem a mi EB-nk lesz. Azért szurkoljuk, hátha lesz még valami belőle. Vérten Orsinak pedig gyors felépülést kívánok. Hajrá Magyarok!”

Egervári: Tükörbe tudok nézni

Labdarúgás - A csalódást keltő 13. helyen végzett ősszel a Győri ETO FC a Soproni Ligában. Egervári… Tovább olvasom