2017. 09. 26. kedd - Jusztina 11°C | 19°C Még több cikk.

Kézilabda: Csoportgyőztesként a nyolc között

Montenegró ad otthont a IV. női ifjúsági (U18) világbajnokságnak. Az Audi-ETO másodedzője, Danyi Gábor által irányított együttes három győzelemmel és egy döntetlennel veretlenül zárt az A csoport élén, s ezzel biztosan jutott be a húszas mezőnyben a legjobb nyolc közé.
Az első fordulóban Horvátországot verték a magyarok (38–24), majd Szekerczés Luca utolsó percben értékesített büntetőjével mentettek pontot Hollandia ellen (24–24). Paraguay ellen csak a győzelem mértéke lehetett kérdéses (36–11), míg az addig százszázalékos Svédország ellen biztosította első helyét az ötös élén a válogatott (21–13).

A magyar csapat – melyben az Audi-ETO-t Ács Anna, Korsós Dorina, Palotás Fanni, Sirián Szederke és Szemerey Zsófi képviseli – ezzel elkerülte a korosztályos Európa-bajnok Oroszországot, ám a legjobb négy közé jutás így sem ígérkezik sétagaloppnak, hiszen a tavalyi kontinensviadalon a mieink mögött három pozícióval, a hetedik helyen végzett Románia lesz az ellenfél a ma 16.15 órakor kezdődő negyeddöntőben.

Az elődöntőket augusztus 25-én, az éremcsatákat pedig
augusztus 26-án rendezik, az 5–8. helyért szintén szombaton és vasárnap lépnek pályára az érintett csapatok.

• 1. BudaiKr 2012. augusztus 24. 17:41