2016. 12. 10. szombat - Judit -1°C | 8°C

Kézilabda BL: Valcea-Audi ETO KC 28-26

Kézilabda - A női kézilabda BL-középdöntőjében két győztes meccs után kapott ki a Győri Audi ETO a román Valcea vendégeként. Görbiczék szoros meccset vívtak, de a hajrában a hazaiak hibáztak kevesebbet.

VALCEA - AUDI ETO KC 28-26 (16-14)
Női kézilabda BL-középdöntő, 3.forduló

60. perc: Az utolsó percben nincs gól. Kettővel kikaptunk.

59. perc: Emberelőnyben Tomori telibe lövi a kapust. A románok kapnak egy hetest. Lecusanu belövi. 28-26. Rotis-Nagy is kilövi a kapust ziccerben...

58. perc: Fiera gólját megadják. Nálunk ez belemenés... 26-26. Manea is lő egyet. 27-26.

57. perc: Rotis szerez labdát, indítja Vértent. Megvan! 25-26. Újra vezetünk. A románok időt kérnek.

56. perc: Egyenlítünk! Labdaszerzés, Görbicz végigviszi. Góóól! 25-25.

55. perc: Rotis passzából a középre befutó Mravikova eredményes. 25-24.

54. perc: Rotis-Nagy megtalálja a helyet, ahol el lehet lőni. Gól. 25-23.

52. perc: Pidpalovának mázlija van. 25-22.

51. perc: Rotis passzából Vérten szerez gólt. 24-22.

50. perc: Labdát szerzünk, és ahelyett, hogy feljönnénk egy gólra eladjuk. Manea meg bevágja. 24-21.

49. perc: Rotis-Nagy harcol ki egy hetest. Görbicz belövi. Ez a kilencedik gólja. 23-21.

47. perc: Gyors passzok után Mravikova fejezi be góllal a támadást. 23-20.

46. perc: Luca balosa beakad a jobb felsőbe. 22-19. Maier indításból eredméynes. 23-19.

44. perc: Görbicz-gól hetesből. 21-19.

43. perc: Görbicz Anita a hetedik góljánál tart. Ezt büntetőből szerezte. 21-18.

42. perc: Fiera kap két percet. Eladjuk a labdát...

41. perc: Lecusanu lövi el a labdát a sánc fölött. 21-17. Ardean a felső lécre vágja a hetest.

40. perc: Mravikova passzával Vérten megy fel a bal szélről. Gól. 20-17.

37. perc: Manea fordul le Tomoriról. 20-16.

36. perc: Először vezet néggyel a Valcea. Ardean szólózik. 19-15. Tomori-bombagól a bal felsőbe. Ebből Dinu nem látott semmit. 19-16.

34. perc: Tomori unja meg a passzokat. Lő, gól. 17-15. Pidpalova nem tölt, csak tüzel. Három lövés/három gól. 18-15.

31. perc: Manea kap remek passzt Lecusanutól. Belövi. 17-14.

A félidőben: 16-14

30. perc: Pidpalovának megint jó a zárás. Nagy gól. 16-13. Görbicz még belő egy büntetőt. 16-14. Ez a félidei eredmény.

29. perc: Lecusanut nem tudjuk tartani. 15-13.

28. perc: Pidpalova első találatát szerzi. 14-13.

27. perc: Ardean hetesből, Görbicz átlövésből eredményes. 13-13.

26. perc: Herr Anita egyenlít. 12-12.

25. perc: Görbicz átlövésből javít. 12-11.

24. perc: Görbicz hetesét védi Tolnai.

23. perc: Manea is kap egy kétpercest. A hetest Görbicz értékesíti. 12-10.

22. perc: Az első kiállítás. Herr Anita ülhet le. Ardean belövi a hetest. 12-9.

21. perc: Feira és Luca gyors góljai. 11-9.

19. perc: Pálinger hetest véd, Spiridon meg gólt szerez. 9-9. Mínusz háromról jöttünk fel ikszre.

18. perc: Kapunk egyet, aztán Kovacsics is bevarrja. A lövésbe beleér Dinu, de bemegy! 9-8.

16. perc: Görbicz viszi rá a labdát a falra ledületből. Testcsel a jobb egyes-kettes között. Gyönyörű gól. 8-6. Vérten szorongatott helyzetben vesz át egy indítást. Gól! 8-7.

15. perc: Dinu véd, indít, gól. 8-5. Konkoly Csaba időt kért.

14. perc: Szűcs Gabit Görbicz állítja meg szabálytalanul. Hetes. Lecusanu belövi. 7-5.

12. perc: Ramona Maier második gólját lövi. 6-5. Újra vezet a Valcea.

11. perc: Lecusanu szép csellel megy át a falon. 5-5.

10. perc: Vérten mattolja Dinut. 4-5. Pálinger egymás után két bravúrt mutat be.

9. perc: Maier szerez labdát és ellövi a labdát Pálinger mellett. 4-4.

8. perc: Pálinger véd, indít, Mravikova meg belövi. 3-4.

7. perc: Manea beállóból lőhet. 3-2. Görbicz is megkezdte a gólgyártást. 3-3.

6. perc: Lecusanu hetesből szerez gólt. 2-1. Tomori átlövésből pontos. 2-2. Ez volt a 40. gólja a BL-ben.

5. perc: Hornyák passzából Spiridon egyenlít. 1-1.

4. perc: Három perc húsz másodperc telik el a meccs első góljáig. Ezt a románok lövik. Lecusanu eredményes. 1-0.

2. perc: Mindkét csapat elrontja első támadását.

1. perc: A hazaiak kezdik a meccset. Ők kékben, a mieink fehérben játszanak. Pálinger a kapuban, előtte Mravikova, Hornyák, Spiridon, Tomori, Görbicz, és Vérten mezőnyben a pályán.

A csoportból az első két helyen végző együttes játszhat majd a folytatásban elődöntőt, amelyre a Győrnek a papírforma és a már begyűjtött idegenbeli sikernek köszönhetően máris igen jók az esélyei, egy mostani újabb pontszerzés – esetleg mindjárt kettő – szinte már most elérhető közelségbe hozná számukra a továbbjutást.

A kvartettből a másik továbbjutó helyre egyértelműen a Valcea pályázik a legnagyobb eséllyel, így ellenük idegenben akár még a pontszerzést is bravúrnak nevezhetjük.

A Győr és a Valcea közel egy éve mérkőzött meg egymással, ugyancsak a középdöntőben, és bár Konkoly Csaba együttese 32-27-es vereséget szenvedett, az összecsapás a záró fordulóban tétnélküli volt: az ETO első helyen jutott be az elődöntőbe, ahová a románok végül a győzelemmel sem értek oda, miután a Lada Togliatti is nyert.

• 2. 621 2009. február 22. 07:24
    „Azt gondolom, nincs restellnivalója a csapatnak, annak ellenére, hogy a győzelem nem sikerült. Az egyik ok a nagyon jól védő kapus, a másikat meg abban látom, hogy az egyébként jól bíráskodók sztem nem ismerték a belemenés fogalmát... Rendre elengedték, nem fújták ezeket, és lehet, hogy rosszul láttam, de néha kiült a csodálkozás - hogy ne mondjam a döbbenet a csajok arcára, a földön ülve, hogy hát...ez mi..? Na ilyenből kaptunk kb 3-4 gólt...
    Ezzel együtt sem dőlt össze a világ, az első két hely egyike meg lesz!
    Hajrá ETO!”
  • 1. lali84 2009. február 21. 23:57
    „tán méltó ellenfelei voltunk nagy román csapatnak???
    nem baj itthon kiüssük őket semmi baj..hajrá”

Két győzelem, egy vereség

Kosárlabda - A SMAFC-NYME férficsapata és az MKB Euroleasing Sopron II is magabiztosan nyert. Tovább olvasom