2017. 07. 28. péntek - Szabolcs 16°C | 27°C Még több cikk.

Kézilabda BL: León-MKB Veszprém 30-32

Kézilabda - Egy fordulóval a csoportkör vége előtt kiharcolta a negyeddöntőbe jutást az MKB Veszprém a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, miután idegenben két góllal legyőzte a spanyol Ademar León csapatát. Izgalmas találkozón Dejan Peric világklasszis teljesítményt nyújtott.
ADEMAR LEÓN - MKB VESZPRÉM 30-32 (12-17)
Férfi kézilabda BL, középdöntő csoportmérkőzés

60. perc: Megint Iváncsik Gergő! Átejti a kapust! 30-32. Kivédekezzük. Vége! Már biztos, hogy továbbjut a Veszprém.

59. perc: Iváncsik Gergő beállóból! Gól! 30-31. Krivosljikovot is kiküldik.

58. perc: Perez góljával újra vezetünk. 29-30. Buntic is belövi. 30-30. Végre emberelőnyben vagyunk...Mégsem. Gulyást is kiküldik.

57. perc: Krivosljikov egyenlít. 29-29.

56. perc: Szinte végig emberhátrányban játszunk. Most  Gulyást szórják ki. Peric hetest véd! Mocsai Lajos időt kér.

55. perc: Iváncsik eladja a labdát, Sarmiento meg betalál. 28-29.

53. perc: A bírók most, amiben lehet segítik a Leónt. Emberhátrányban leszünk. Feljönnek két gólra. 27-29.

52. perc: Bunticra nem lépünk ki...26-29.

51. perc: Buntic-gól. Feljönnek három gólra. 25-28. Ilyés lő. Gól! 25-29.

50. perc: Eladjuk a labdákat. Stranovsy. 23-27. Eklemovic jön! 23-28. Krivosljikov-gól a jobb szélről. 24-28.

49. perc: A bírók még próbálnak segíteni a hazaiaknek. Újra emberhátrányban vagyunk. Krivosljikov hetesből talál be. 21-27. Aztán akcióból is. 22-27.

48. perc: Vujin szerencsés gólt lő. Ez is egyet ér. 19-26. Buntic átlövésből pontos. 20-26. Perez is csatlakozik a góllövőkhöz. 20-27.

47. perc: Ilyés a szélről talál a spanyolok kapujába. 19-25.

45. perc: Kettős emberhátrányban vagyunk. Korazija is pihenhet. Sarmiento máris csökkenti a León hátrányát. 19-24.

44. perc: Ilyést küldik ki két percre. Így is mi lövünk gólt! Gulyás szólózik. 18-24.

43. perc: Buntic szép csellel jut el ziccerig. 18-23.

42. perc: Vujin megint! 17-23.

41. perc: Most mi leszünk emberelőnyben. Vujin tíz gólos. 17-22.

40. perc: Ajándék hetes a hazaiaknak. Krivosljikov belövi. 17-21.

38. perc: Stranovsky is szórja. 16-21.

37. perc: A sokadikat belövi Stranovsky. 15-20. Vujin tíz méterről, irtózatos erővel lő. Gól. 15-21.

36. perc: Emberhátrányban vagyunk. Azért Peric véd egy nagyot.

35. perc: Néha az az ember érzése, hogy Perictől már félnek a spanyolok. A Veszprém kapusa megint ziccert véd!

34. perc: Elég tanácstalannak tűnik a León. Nem úgy a Veszprém. Korazija első gólja. 13-20. Stranovsky eredményes. 14-20.

33. perc: Védekezést váltanak a spanyolok. Ez sem segít. Eklemovic könnyedén jut el ziccerig. 13-19.

32. perc: Vujin nyolcadik gólját szerezte. 12-18. Buntic is betalál. 13-18.

31. perc: Peric bravúrral kezdődik a második játékrész.

Ez a csapat nagyon egyben van! Az MKB Veszprém a játék szinte minden elemében -támadás, védekezés, blokk, hetesek, lövőszázalék, hárított lövések stb.- felülmúlja ellenfelét. Ez ötgólos előnyt jelent a félidőben.

30. perc: Peric hihetelen! Bravúrok sorozatban. Vujin hét gólos! 12-17. Ez a félidei eredmény. Öt gólos vezetéssel megyünk a szünetre.

29. perc: Perez ad gólpasszt Vilovskinak! 12-16.

28. perc: Gulyás indulhat. Gól. 12-15. Hárommal megyünk.

27. perc: Sarmiento első gólja. 12-13. Uros Vilovski a veszprémi hős is megszerzi első találatát. 12-14.

25. perc: Krivosljikov értékesít egy hetest. 11-12. Vujin másodperceken belül válaszol. 11-13.

24. perc: Először vagyunk emberelőnyben. Chernov megy le. Perez hatalmas gólt lő. 10-12.

21. perc: Perez is a pályán. A gólt Eklemovic szerzi. 10-11.

20. perc: Stranovsky egyenlít. 10-10. Mocsai Lajos időt kér.

19. perc: Peric hetest véd! Lapcevicet kiállítják. Emberhátrányban vagyunk. Aguirrezabalaga ezt kihasználja. 9-10.

18. perc: Gulyás fut be középre a falban. Eklemovic pontosan passzol. Gól. 8-10.

17. perc: Krivosljikov már a harmadik találatát szerzi. Jó lenne kicsit jobban figyelni rá. 8-9.

16. perc: Vujin remek formában van. 6-9. Ortigosa is betalál. 7-9.

15. perc: Már passzívot reklamálnak a spanyolok, amikor Vujin takarásból rázúzza. Nagy gól! Krivosljikov gyorsan válaszol. 6-8.

13. perc: Eklemovic lemásolja az előző gólját. Bravó! 5-7.

12. perc: Gál ziccerben hibázott, Aguinagalde a túloldalon pontosabb. 5-6.

11. perc: Eklemovic gyönyörű csellel jut el lövésig a jobb egyes-kettes között. Gól! 4-6.

10. perc: Peric véd nagyot. Iváncsik indítja Gulyást. Ziccerből gól. 4-5. Vezetünk.

9. perc: Stranovsky belövi a hetest. 4-3. Eklemovic ad gólpasszt Gálnak. 4-4.

7. perc: Gált döngölik bele a hatos vonalába. Hetes. Vujin ezt is belövi. 3-3.

6. perc: Buntic második gólját szerzi. 3-2.

5. perc: Peric harmadik nagy bravúrját mutatja be.

4. perc: Krivosljikov egyenlít a jobb szélről. 2-2.

3. perc: Lusnyikovot szórják ki. Emberhátrányban védekezünk. Megvan a labda, Vujin pedig bevarrja távolról. 1-2.

2. perc: A hazaiak szerzik meg a vezetést, Vujin egyenlít. 1-1.

1. perc: A kék szerelésben játszó Veszprém kezdi a meccset. Iváncsik Tamás és Markovics el sem utazott a meccsre, nélkülük kell nyerni.

Vezetőedző: Mocsai Lajos

A két csapat először február 15-én találkozott egymással, akkor Marian Cozma meggyilkolása utáni első meccsén a magyar bajnok 28-26-ra diadalmaskodott. Azon a meccsen olyan lelki erőről tett tanúbizonyságot Mocsai Lajos vezetőedző alakulata, hogy gyakorlatilag legyőzhetetlen volt. A spanyolok ugyanakkor az alapszakaszból a maximális négyből három pontot hoztak magukkal, ám előbb Veszprémben, majd a német Flensburg otthonában is kikaptak, így aztán a hátralévő két hazai összecsapásukat szeretnék megnyerni. Egy esetleges veszprémi vereség még nem lenne a "világ vége", a zárófordulóban ugyanis majd azt a Montpellier-t fogadja az együttes, amelyet múlt vasárnap könnyedén legyőzött Franciaországban.

A magyar érdekeltségű BL-csoportok hétvégi programja:

Férfi BL, középdöntő, III. csoport, 3. forduló: Ademar León (spanyol)-MKB Veszprém, szombat 16 ó Flensburg-Handewitt (német) - Montpellier (francia), vasárnap 17:30 ó

Az állás: 1. Veszprém 6 pont, 2. Flensburg-Handewitt 4, 3. León 3 (111-114), 4. Montpellier 3 (110-114)

Női BL, középdöntő, II. csoport, 4. forduló: Buducnost Podgorica (montenegrói) - Győri Audi ETO KC, szombat 18 ó Krim Ljubljana (szlovén)-Oltchim Valcea (román), szombat 17:45 ó

Az állás: 1. Valcea 4 pont (86-79), 2. Győr 4 (92-86), 3. Ljubljana 2 (96-99), 4. Podgorica 2 (78-88)

• 2. dudi1977 2009. február 28. 17:42
    „Botrányos szlovén játékvezetés, mely a második félidőben kimerítette a hazai pálya és a csalás fogalmát; Világklasszis Peric, AKI mindent védett amit lehetett,
    és a CSAPAT- AKIK FANTASZTIKUSAT JÁTSZOTTAK!!!! GRATULÁLOK NEKIK ÉS MEGÉRDEMELTEN JUTOTTATOK EURÓPA 8 LEGJOBB CSAPATA KÖZÉ!!!!!!”
  • 1. kisróka 2009. február 28. 17:38
    „Tök izgi volt a vége!
    Gratulálok fiúk!!!”

Öt gólt rúgott az ETO

Az elmaradt bajnoki helyett ismét egy felkészülési mérkőzést játszott szombaton az élvonalbeli ETO… Tovább olvasom