2016. 12. 08. csütörtök - Mária -3°C | 3°C

Kézilabda BL: közel volt a csodához a Veszprém

Kézilabda - Nem jutott be a Bajnokok Ligája elődöntőjébe az MKB Veszprém. Mocsai Lajos csapata ugyan legyőzte a címvédőt, a világ legjobb klubcsapataként emlegetett Ciudad Real-t, de hátrányát nem tudta ledolgozni.
MKB VESZPRÉM - CIUDAD REAL 32-29 (17-15)
Férfi kézilabda BL-negyeddöntő

60. perc: Perez gólt lő. 31-29. Vujin is bevarrja. 32-29. Ez a vége. A Ciudad Real jutott a BL elődöntőjébe.

59. perc: Abalo megérdemelne egy pofont a pofátlan góljáért. 30-29.

57. perc: Gulyás indításból betalál! 30-28.

55. perc: Kallmann eredményes a bal szélről. 29-28. Mocsai Lajos időt kér. Itt már a csoda segíthet csak. Mindent megpróbál a Veszprém. Négy-kettőt védekezünk a hajrában.

54. perc: Lapcevic kap két percet. Fernandez belövi. Bajban vagyunk. 29-27.

52. perc: Rutenka nem tudja elhibázni a heteseket. 29-26.

51. perc: Eklemovic gólja nagyon kellett! 29-25.

50. perc: Perez lő gólt! 28-24. Rutenka belövi a hetest. 28-25.

49. perc: Már csak három gól az előnyünk. Fernandez. 27-24.

48. perc: Perez betalál, de a bírók belefújnak. Dinart blokkol, a másik ldalon meg Perics véd!

47. perc: Steansson hetesét Perics védi! Nagy védés, nagy meccs!

46. perc: Hiba. Belövik. 27-23.

45. perc: Gál szerez labdát. Vujin megy a kapuig. megvan a tizedik gólja. 27-22.

43. perc: Vujin kilövi a bal felső sarkot. 26-21. Rutenkát játsszák meg pontosan. 26-22.

42. perc: Gulyás beállóból eredményes. 25-21.

41. perc: Rutenka belövi a Real büntetőjét. 24-21.

40. perc: Vujin kihagyja az első hetest.

39. perc: Szétugrik a veszprémi fal középen. Rodriguez bemegy. Gól! 24-20.

38. perc: Perezt nem tudja szabálytalanul sem megállítani. 24-18. Spanyol kiállítás. Ebből kapunk gólt. 24-19.

37. perc: A bírók bnéznek egy támadó hibát. Abalo gólt szerez belőle. 23-18.

36. perc: Gulyás fut be a szélről. Átveszi a passzt, és gólt lő! 23-16. Dusebajev időt kér. Abalo potos a  jobb szélről. 23-17.

35. perc: Eklemovic passzából Iváncsik Gergő szerez gólt! 22-16. Most kellene lefújni...

34. perc: Ilyést kiszórják a bírók. Kivédekezzük!

33. perc: Most mi hibázunk. Fernandez végigviszi, és bedobja. 20-16. Perez újra! 21-16.

32. perc: Még tart a kettős emberelőny. Ilyés is belövi. 19-15. Labdát szerzükn. Perez ezt is belövi! 20-15.

31. perc: Gulyás találatával keződik a félidő. 18-15.

30. perc: Páros kiállítás. Lusnyikov és Urrios megy ki. Garcia talál be. 16-15. Dinart is kiáll két percre. Perez hatalmas gólt lő. 17-15. Metlicic is kap egy két percest. Három mezőnyjátékossal a pályán a Real. Két góllal vezetünk a félidőben.

29. perc: Vujin nyolcadik gólját lövi! 16-14.

28. perc: Feljönnek egy gólra. Stefansson marad egyedül középen. 15-14.

27. perc: Perez rázúzza távolról. Hombredos semmit sem látott a labdából. 15-12. Rutenka sem tud hibázni. 15-13.

26. perc: Eladjuk a labdát. Morros beállóból pontos. 14-12.

25. perc: Homberedos bevédi Vujin bombáját. 14-10. Fonseca is lő egyet. 14-11.

24. perc: Lassúak vagyunk támadásban. A sokadik labdát adjuk el. Kapunk is egyet. 12-10. Mocsai Lajos időt kér. Visszaszerezzük a kipattanót, Vujin belövi! 13-10.

23. perc: Eklemovics passzából Vujin szerez gólt. Bepréseli a labdát Hombredos és a bal kapufa között. 12-9.

22. perc: Iváncsik Gergő indul. Megvan! 11-9.

21. perc: Iváncsik Gergő fut be a szélről. Gól! 10-9.

20. perc: Vezetünk! Iváncsik Tamás indulhat, és kihasználja a ziccert. 9-8. Urios szorongatott heylzetben is gólt szerez a bal oldalról. 9-9.

18. perc: Vujint keresi a sánc. Nyomát vesztették. Gól! 8-8.

17. perc: Megint eladjuk a labdát támadásban. A Real van olyan jó csapat, hogy minden hibát kihasznál. Stefansson belövi. 7-8.

16. perc: Perez lendületből jöhet= hatalmas gól! 7-7.

15. perc: Ilyés adja el a labdát. Morros megköszöni egy góllal. 6-7.

14. perc: Abalo második gólját szerzi. 5-6. Iváncsik Ilyés nagy passzát váltja gólra. 6-6.

13. perc: Az első kétperces büntetés. Emberhátrányban a Veszprém Lapcsevics kiállítása után. Kallmann a bal szélről lő a hosszúra. 5-5.

12. perc: Vujin akkora lendülettel jön a cserepadról, hogy meg sem áll lövésig. Ez is bent van! 5-4. Vezetünk!

11. perc: Vujin bombáz kilencről. Gól! 4-4.

10. perc: Eklemovic középről belövi. 3-4.

9. perc: Szerncsés gól megint. Ezt is a Real lövi. Abalo cunderébe beleüt Perics, de a labda a kapuba vánszorog. 2-4.

8. perc: Gál ejti át Hombradost. 2-3.

7. perc: Sokkal gyorsabb játékot produkálnak a spanyolok eddig. Szerencsére Perics remekül véd.

6. perc: Fernandez megint. Ebbe a lövésbe is beleér Perics, de bemegy. 1-3.

4. perc: Fernandez lövése megpattan a blokkon. Ez becsapja Pericset. 1-2.

3. perc: Perics nagyot véd, Vujin meg bevarrja a túloldalon! 1-1.

2. perc: Az első gól a spanyoloké. Fernandez átlövésből szerzi. 0-1.

1. perc: A Real kezdte a meccset. Ők fehérben, a mieink pirosban játszanak. Az első lehetőség mindkét oldalon kimarad.

MKB VESZPRÉM:
Perics, Liszkai (kapusok), Eklemovics, Gál, Gulyás, Ilyés, Iváncsik G., Iváncsik T., Korazija, Lapcsevics, Luzsnyikov, Markovic, Putics, Pérez, Vilovszki, Vujin.
Vezetőedző: Mocsai Lajos

CIUDAD REAL:
Hombrados, Sterbik (kapusok), Abalo, Davis, De la Garza, Diaz de Mera, Dinart, Entrerrios R., Fernandez, Garcia Parrondo, Kallman, Laen, Martinez, Metlicic, Morros de Argila, Munoz Villanueva, Pajovic, Rodriguez Vaquero, Rutenka, Stefansson, Urios Fonseca, Zorman.
Vezetőedző: Talent Dusebajev

Az első meccset a Real nyerte hazai pályán 29-24-re.

A statisztika a Ciudad Real mellett szól. A spanyolok – miként az MKB Veszprém is – eddig 11 mérkőzést játszottak a BL-ben, s ebből tízet meg is nyertek. Egyetlen vereségüket idegenben szenvedték el: február 22-én a német THV Kiel otthonában 33:26-ra kaptak ki. A súlyos vereség azért is volt meglepő, mert a spanyol éllovas éppen arról, vagy arról is híres, hogy idegenben jobban és eredményesebben tud játszani, mint saját közönsége előtt.

Ami az MKB Veszprém eddigi – önmagában is elismerésre méltó – sorozatát illeti, Mocsai Lajos együttese 11 BL találkozójából hétszer hagyta el győztesként a pályát, négy vereségéből hármat idegenben szenvedett el, Veszprémben csak egyszer maradt alul, amikor a francia Montpellier együttese 23:22 arányú győzelmet ünnepelhetett. Ide tartozik, hogy ennek a találkozónak a veszprémiek már biztos továbbjutóként, a franciák pedig „menthetetlen" kiesőként indultak neki…

• 4. katka89 2009. április 05. 10:37
    „pedig pedig kinnt is nagyon jól játszottak... Az 50. percig.... Szegények.. ott nagyon elmentek spanyolok... nagyon megérdemelték volna a továbbjutást... nagyon szépen játszottak veszprémben...”
  • 3. lali84 2009. április 05. 09:26
    „hát nagyon sajnálom őket megéerdemelték volna hogy tovább jussanak csak a kinti mecs....azon mult”
  • 2. osztógép 2009. április 05. 08:17
    „verhető lett volna a spanyol csapat...Perics világklasszis!”
  • 1. CsabaKiraly 2009. április 04. 23:53
    „A "majdnem"-et alltalaban akkor hasznaljuk amikor szerencsevel elkeruljuk azt a "rakast" amit egy kutya hagy az utcan. "Majdnem bele-leptem". Es sose SPORT-ban, mert ott nem szamit.”