2018. 05. 24. csütörtök - Eszter, Eliza 16°C | 26°C Még több cikk.

Kézilabda BL: Időntúli hetessel kapott ki az MKB Veszprém

Kézilabda - Időntúli hetesgóllal kapott ki az MKB-Veszprém a vendég francia Montpellier együttesétől a Bajnokok Ligája középdöntőjének utolsó csoportmeccsén. A Veszprém így is továbbjutott, és a legjobb nyolc között folytatja a BL-ben.

Mocsai Lajos: " Nem becsültük meg a labdát. A Montpellier jobban játszott, a védekező, és támadó játékunk többször is nagyon statikus volt. Érezhető volt, hogy a csapat ebben a sorozatban kicsit elfáradt. Ez most jött ki. A következő meccsen nagyon kell az az erős összetartás, ami az utóbbi időben megvolt a fiúkban."

MKB VESZPRÉM - MONTPELLIER HB 22-23 (11-10)
Férfi kézilabda BL-középdöntő csoportmérkőzés

60. perc: A franciák időt kérnek 45 másodperccel a vége előtt. Perez eredményes 15 másodperccel a vége előtt. 22-22. Időntúli hetest kapnak a franciák...Megannem pontos. Ezzel nyer a Montpellier. 22-23.

59. perc: Támadunk. Eklemovic belövi! 21-22.

57. perc: A bírók nem veszik el a franciáktól a labdát passzívért. Gólt lőnek. Accambray. 20-21. Perez eladja a labdát. Sobol belövi. 20-22.

55. perc: Az első hetesünket kapjuk a meccsen. Markovic bevarrja! 20-20.

52. perc: Accambray szerencsés gólt talál. 18-20. Ilyés szorongatott helyzetben lő a bal szélről. Ez az! 19-20.

51. perc: Sobol most a jobb szélről lő. 17-19. Gyorsan járatjuk a labdát. Markovic lő pontosan! 18-19.

50. perc: Sobol indul, és belövi. 17-18.

48. perc: Már majdnem passzívban vagyunk, amikor Perez bombáz. Gól! 17-17.

47. perc: Megannem belövi a hetest. 16-17.

46. perc: Iváncsik Gergő a beálló helyén. Eklemovic passza jön, és ott a gól! 16-16.

45. perc: Karabatic góljával vezet a Montpellier. 15-16.

44. perc: Accambray egyenlít. 15-15. Emberhátrányban leszünk.

43. perc: Megint Vujin ront. Indulnak és gólt lőnek a franciák. 15-14.

42. perc: Vujin lövését védi a kapus, Juricek ebből indul. Gól. 15-13.

39. perc: Na! Vujin végre elkezdte! Még nem késő. 15-12.

38. perc: Kiváló védekezés. Peric véd, Gulyás blokkol. Zúg az "Építők! Építők!"

36. perc: Gulyás fut be a szélről középre. Lapcevictől jön a passz. Gól! 14-12. Peric hetest hárít! 43 százalékkal véd!

35. perc: Ilyés lövi át a sáncot. 13-12.

34. perc: Megannem egyenlít. 12-12.

33. perc: Peric indítja Iváncsik Gergőt. A kapus rosszul jön ki, Gergő az üres kapuba lövi a labdát. 12-11.

32. perc: A Montpellier kezdi góllal a félidőt. Salou talál a kapuba. 11-11.

A félidőben: 11-10.

30. perc: Az időntúli szabaddobást Markovic lövi el. Nics gól. Eggyel vezetünk a félidőben.

29. perc: Ha Vujinnak nem megy, jön Markovic. Ez a második gólja. 11-10.

27. perc: Megint Juricek, középről. 10-10. Mocsai Lajos kér időt.

26. perc: Juricek marad egyedül középen. 10-9.

25. perc: Markovic kap remek zárást. Ellövi tíz méterről. Hatalmas gól. 10-8.

23. perc: Perez első gólját szerzi. 9-7. Megannem lövőcsellel küld el két védőt. Lövésig megy. Gól. 9-8.

21. perc: Lemásoljuk az előző gólt. Megint Gergő indítja Tamást. Hibátlan. 8-7. Időt kér a Montpellier.

20. perc: Az akció családban maradt. Iváncsik Gergő indítja Iváncsik Tamást. Laza gól. 7-7.

19. perc: Accambray megy fel, jó zárást kap, nagy gólt lő. 6-7.

18. perc: Újabb emberhátrány. Perez megy ki.

15. perc: Peric hetest véd!

14. perc: Tanítani való támadás. Perci véd, az ellenfél kapuja előtt pedig úgy jár a labda, hogy nem találják a franciák. Gól! 6-6.

12. perc: Lapcevic megy ki két percre. Accambray kihasználja a lehetőséget. 5-6.

11. perc: Peric véd, indítja Iváncsik Tamást. Ez is jó! 5-5.

10. perc: Emberelőnybe kerülünk. Eklemovic közbelő. Gól! 4-5.

9. perc: Hetesből kapunk újabb gólt. 3-5.

7. perc: Büntetőből jön a hamadik francia gól. 3-3. Megannem lendületből jön, nem is tudjuk megállítani. Először vezet a Montpellier. 3-4.

6. perc: Megint egyenlítenek, de -nem találják ki, melyik játékos lő gólt- Ilyés megint betalál. 3-1.

4. perc: Ilyésen nem látszik, hogy sérülten vállalta a játékot. A második gólját lövi. 2-1.

3. perc: Juricek egyenlít. 1-1.

1. perc: A francia csapat kezdte a meccset.

MKB Veszprém:

Dejan Peric, Liszkai Szilveszter, Gulyás Péter, Iváncsik Tamás, Gál Gyula, Uros Vilovszki, Iváncsik Gergő, Perez Carlos, Marko Vujin, David Korazija, Zarko Markovics, Jevgenyij Lusnyikov, Eklemovic Nikola, Ilyés Ferenc, Ivan Lapcevic, Putics Barna, Gyulás Péter

Montpellier HB:

Daouda Karaboue, Alexandre Tomas, Cedric Burdet, Issam Tej, William Accambray, Remi Salou, Nebojsza Sztojinovics, Francois-Marie Jordan, Michael Guigou, David Juricek, Joel Abati, Jan Sobol, Heykel Megannem, Adrien Di Panda, Mladen Bojinovic

A kvartett első helye előnyökkel járna: a csapatnak a negyeddöntőben csoportmásodik riválisa lenne, és a visszavágót otthon rendezhetné. A két együttes február 22-i, franciaországi csatájában Mocsai Lajos vezetőedző alakulata káprázatos játékkal 30–24-re diadalmaskodott. A Marian Cozma halála után alaposan összerázódott csapat a középdöntőben szárnyal, még pontot sem vesztett.

A Veszprém mellett már a német Flensburg-Handewitt is negyeddöntős, még akkor is, ha a vasárnap 19 órakor kezdődő meccsen kikap a spanyol León vendégeként.

A csoport állása: 1. MKB-Veszprém 8 pont, 2. Flensburg 6, 3. León 3, 4. Montpellier 3.

• 1. SCC 2009. március 07. 15:17
    „Cozma-gyilkosság: a Halál neve Helga!

Egy nő miatt kellett Cozmának meghalnia?

Tóth Helga:

Davis-kupa: Kellner vesztett, de hősként hagyta el a pályát!

Az első vesztes találkozó után minden túlzás nélkül világszínvonalú játékot hozott a második meccs.… Tovább olvasom