2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 3°C

Kézilabda BL: Csoportgyőztes és elődöntős az Audi ETO KC!

Kézilabda - Izgalmas meccsen, két góllal legyőzte hazai pályán az Audi ETO a román Oltchim Valcea együttesét a Bajnokok Ligája középdöntőjében. Görbiczék csoportelsőkét jutottak az eldöntőbe!
AUDI ETO KC - OLTCHIM VALCEA 30-28 (15-13)
Győr, női Bajnokok Ligája-mérkőzés, középdöntő, 6. forduló, 2000 néző. Vezette: Polagyenko, Csernega (oroszok).

Audi ETO KC: PÁLINGER- Mraviková, HORNYÁK 5,GÖRBICZ 7/3, SPIRIDON 4, TOMORI 8, Vérten 3
Cs.: HERR O. (kapus), Herr A. 1, Kovacsics 2, Mayer, Rotis-Nagy
Edző: Konkoly Csaba

Hétméteresek: 4/3
Kiállítások: 2 perc

Valcea: DINU- Maier 1, S. Luca 1, MANEA 3, Lecusanu, FIERA 5, Ardean-Elisei 4/3
Cs.: Smedescu (kapus), SHYMKUTE 5, Pidpalova, PUSCASU 6/2, Vadineanu, BEREHOIU 3, Borbás
Edző: Radu Voina

Hétméteresek: 5/5
Kiállítások: 10 perc

Az Audi-ETO hartalmas csatában legyőzte a Valcea együttesét, s ezzel megszerezte a csoport első helyét. A győriek az elődöntőben a Németh András irányította, Tóth Tímeával, Kirsner Erikával és Léránt Viviennel felálló osztrák Hypo NÖ együttesével vívja az elődöntőt, melynek első mérkőzését április 8. és 12., a visszavágót 15. és 19. között kell megrendezni úgy, hogy a csoportelsők kezdenek idegenben.

Konkoly Csaba így értékelte az eredményt: „Mindenképpen szerettük volna győztesen elhagyni a pályát, s ez csodálatos közönségünk előtt sikerült is. Sokat számított, hogy a hét elején kielemeztük azokat a hibákat, melyeket Romániában és legutóbb hazai környezetben a Krim ellen elkövettünk. Igyekeztek is a lányok ezeket megvalósítani, ami nyolcvanszázalékosan sikerült is. Nagyon lényeges volt, hogy a kiélezett hajrában két hibája ellenére Tomorinak helyén volt a szíve, s fontos pillanatokban Herr Orsinak is kellettek a védései. Összességében azonban az egész csapat remekül játszott. Ami az elődöntőt illeti, tavaly idegenben kezdtünk, győzni is tudtunk, mégsem sikerült a fináléba jutnunk, így sokat nem jelent, hogy most is ugyanez a helyzet. Egy tény, azóta egy évvel rutinosabbak lettünk, remélhetőleg tanultunk az akkori hibákból, s most sikerül bejutni a fináléba. Ezen dolgozunk a következő hetekben."

Herr Orsolya – ahogyan edzője is mondta – jó pillanatban váltotta a szintén remeklő Pálingert, s védéseivel új impulzusokat adott csapatának: „Nagyon örülünk a sikernek. Azon kell dolgoznunk, hogy a megszerzett előnyt ne hagyjuk elveszíteni. Bízom benne, hogy még négy mérkőzésünk lesz a BL-ben."

További eredmények

II. csoport: Buducnost Podgorica (montenegrói)–Krim Ljubljana (szlovén) 37–32. A csoport végeredménye: 1. Audi-ETO 9 pont, 2. Valcea 6, 3. Podgorica 5, 4. Ljubljana 4.

I. csoport: Viborg (dán)–Hypo NÖ (osztrák) 33–31, Podravka Koprivnica (horvát)–FC Midtjylland (dán) 36–26. A csoport végeredménye: 1. Viborg 10 pont, 2. Hypo NÖ 10, 3. Koprivnica 4, 4. FCM 0.

60. perc: Megint Tomori vállaja magára a befejezést. Nagy gól a bal felsőbe! 30-28. Herr véd! Megvan a győzelem! Csoportelsőként jut az elődötőbe az Audi ETO KC!

59. perc: Megint eladjuk... Elisei ezt is megköszöni egy góllal. 29-28. Újra izgalmas.

58. perc: Labdát szerzünk,aztán eladjuk. Elisei belövi. 29-27.

57. perc: Tomorit visszarántani sem tudják. Eljut lövésig. Gól! 29-26. Fierát állítják ki.

56. perc: Eladjuk a labdát, de Herr a legjobbkor véd nagyot. Aztán véd mégegyet!

55. perc: Addig engedik passzívban játszani a Valceát a bírók, amíg találnak egy gólt. 28-26.

54. perc: Talán most meglépünk. Görbicz jön lendületből. Szémegy a fal középen. Gól. 28-25. A románok időt kérnek.

53. perc: Vérten ejti át hetesből a kapust. 27-25. Emberelőnyben leszünk.

52. perc: Védekezésről most nem beszélhetünk egyik oldalon sem. Vérten eredményes.  26-25.

51. perc: Elisei a bal szélről préseli a labdát a hálóba a kapufa és Herr között. 24-24. Tomori is betalál. 25-24. Shymkute máris egyenlít. 25-25.

50. perc: Görbicz hetesből lő gólt. Vezetünk. 24-23.

49. perc: Tanácstalan az ETO támdásban. Szerencsére a vendégek is kapkodnak.

48. perc: Berehoiu ejti át Herr Orsit a jobb szélről. 23-23.

47. perc: Tomori megy egyre közelebb a kapuhoz. Mire a blok odaérna, már a hálóban a labda. 23-22.

45. perc: Puscasu hetes gljával újra a Valceánál az előny. 21-22. Vérten ad "kötényt" Dinunak. 22-22.

44. perc: Hornyák megy át a falon a bal kettes-hármas védő között. 21-21.

43. perc: Shymkute lövi el a labdát kilencről. Vezet a Valcea. 20-21.

41. perc: Fiera lendületben. 20-20.

40. perc: Puscasu hetesből egyenlít. 19-19. Kovacsics Anikó kap remek passzt. Gól. 20-19.

39. perc: Nem mindig vagyunk a helyzet magaslatán védekezésben. Fiera szerez gólt. Vérten válaszol. 19-18.

38. perc: Berehoiu meg be lövésig Vérten mellett. Egyenlít a Valcea. 17-17. Görbicz ezt a hetest sem hagyja ki. 18-17.

36. perc: Fiera mehet ki két percre. Emberelőnyben kapunk gólt. Berehoiu lövi. 17-16.

35. perc: Fenn a bírók keze, amikor Fiera  ellövi. Gól. 17-15.

34. perc: Lucát nem tudja megállítani senki. Kicsit elkéstünk. Gól. 17-14.

32. perc: Labdát szerzünk. vérten és Hornyák indul. Utóbbi szerez gólt. 17-13.

31. perc: ETO-góllal kezdődik a második játékrész. Kovacsics ad gólpasszt Spiridonnak. 16-13.

Fotók: H. Baranyai Edina

30. perc: Nagy a kapkodás. Shymkute talál be megint. 15-13. Eliseit küldik ki a bírók. Vége a félidőnek. Két góllal vezet az ETO.

29. perc: Shymkute emberelőnyben szerez gólt. 14-12. Aztán jön Kovacsics. 15-12.

28. perc: Kovacsics teszi fel lövésre a labdát Görbicznek. A kapus már csak akkor látta a labdát, amikor kiszedte a hálóból. 14-11. Rotis-Nagy mehet ki két percre.

27. perc: Hazai időkérés.

26. perc: Folyamatosan frissíti a csapatot Konkoly Csaba. Támadásbn Spiridont Mayer, Hornyákot Herr Anita váltja. Elveszítjük a labdát. Luca zerez gólt. 13-11.

25. perc: Elisei belövi a hetest. 12-10. Görbicz lejön a pályáról. A helyét Kovacsics Anikó veszi át. Tomori-gól közben. 13-10.

23. perc: Eladjuk a labdát támadásban. Szerencsére Maier lövését Pálinger bravúrral védi. Herr Anita első gólja is megvan. 12-9.

21. perc:Spiridon előbb szépen blokkol, majd mllette kap pontos passzt Maea. Ez is bent van. 11-9.

20. perc: Szépen játsszák meg a vendégek a beállót. Pidpalova passzol Maneának. Gól. 11-8.

19. perc: Pálinger védése után Tomori dob htalmas gólt a bal felsőbe. 11-7.

17. perc: Görbicz javít. Akciógól. 10-7. Manea kapott két percet.

16. perc: Görbicz hetesét védi Smedescu.

14. perc: Passzívban vagyunk, amikor Tomori lő. A kapufáról Hornyák elé pattan a labda, aki belöv a ziccert. 9-7.

13. perc: Elisei nm hibázza el a hetest. 8-7.

12. perc: Spiridon góljával kettő az ETO előnye. 8-6.

11. perc: A másik oldalon is a beálló szerez gólt. Manea első találata volt ez. 6-6. Görbicz passza után Hornyák lő talpról. 7-6.

10. perc: Görbicz lövését védi Dinu, a kipattanót Spiridon szedi össze. Gól! 6-5.

9. perc: Tomori átlövésből egyenlít. 5-5.

8. perc: Talán Görbicz is elkezdi. 4-4.  A második könnyű gólt kapjuk Mravikova és Hornyák között. 4-5.

7. perc: Elveszítjük a labdát, Elisei ott marat a kapunk előtt. Jó passzt kap és kihasználja a ziccert. 3-3. Maier is betalál. 3-4.

6. perc: Luca is nagy gólt lő a kapu közepébe. 2-2. Spiridon megküzd az újabb vezető gólért. 3-2.

4. perc: Elisei hetesből egyenlít. 1-1. Tomori a sánc fölött lövi el a labdát. Kapufés gól. 2-1.

3. perc: Több ziccer kimarad mindkét oldalon. Az ETO szerzi az első gólt. Hornyák találatával 1-0.

1. perc: A találkozót a hazai csapat kezdte. Pálinger a kapuban, előtte Mravikova, ornyák, Spiridon, Görbicz, Tomori és Vérte pályán.

Vezetőedző: Voina Radu

Az Audi-ETO és a román Valcea is bejutott már a Bajnokok Ligája elődöntőjébe, így a ma délutáni győri mérkőzés arról hivatott dönteni: melyik gárda végez a kvartett élén, s így kinek jut a hazai visszavágó lehetőségével a másik csoport második helyezettje a négy között.
Konkoly Csaba vezetőedző elmondta: mindenképpen győzelemre készülnek, s bár a hétközi bajnokin biztató formában kézilabdázott csapata, azért a Valcea más dimenzió, mint a Nyíradony volt.

„Sokkal magasabb fordulatszámon kell játszanunk, de erre képes a gárda, bebizonyította már korábban. Mindenképpen szeretnénk győzni, s megnyerni a csoportot, hiszen a nemzetközi tekintélyünkön még többet »dob«. A Valcea ellen idegenben közel voltunk a győzelemhez, hiszen a hajrában sikerült egyenlítenünk, de olyan hibákat követtünk el, melyek meghiúsították ezt. Ha ezek számát csökkentjük, akkor hazai közönségünk előtt legyőzhetjük a szinte komplett román válogatottal megegyező Valceát. Ellenfelünk nagyon bő kerettel rendelkezik, bár az alapcsapat adott, s többnyire ők húzzák a csapat szekerét, vagyis tudjuk, kikre kell felkészülnünk" – mondta Konkoly Csaba, aki remélhetőleg számíthat Tomori Zsuzsannára, aki csütörtökre belázasodott, de van remény arra, hogy a meccsre rendbe jöjjön.

• 4. lali84 2009. március 23. 10:42
    „gratulálunk csajok csak igy tovább...”
  • 3. kikelet_ 2009. március 22. 14:00
    „Szép volt lányok, előre a BL címig!”
  • 2. Primax 2009. március 22. 11:44
    „Bármi is lesz az elődöntőben, minden dícséretet megérdemelnek ezek a csajok ! ! !
    BRAVÚROS TELJESÍTMÉNY, LE A KALAPPAL ELŐTTÜK !
    HAJRÁ ETO ! ! ! ! ! ! !”
  • 1. pmfc 2009. március 21. 16:56
    „Le a kalappal csajok! Imádom nézni a játékotokat, a lelkesedéseteket a győzni akarásotokat!

HAJRÁ ETO!!!!”

A szünet előtt dőlt el a csata

Kosárlabda - A soproniak számára az első félidő végén úszott el a mérkőzés, de mindenképpen dicséret… Tovább olvasom