2016. 12. 07. szerda - Ambrus -4°C | 2°C

Kézilabda BL: Audi ETO-Larvik 28-23

Öt góllal nyert a győri csapat a Larvik ellen. Pálinger sziporkázott, Amorim és Spiridon 5-5 gólt lőtt. Már az Audi-ETO vezeti a csoportot.

Itt a vége! Öt góllal nyert az Audi-ETO. A mérkőzés nagy részén az törént, amit a győri csapat akart, Pálinger sziporkázott, Amorim és Spiridon 5-5 gólt lőtt. A győzelmével az ETO átvette a vezetést a BL-csoportban.

60. perc: Vértent lábon dobják, de a bíró szerint szándékos volt. Kiállítják. Aztán Bradeanut is kiállítják. Mörk betalál 28-23.

59. perc: Spiridont kiállítják két percre. Hetest lőhetnek a a norvégok, Mörk nem hibázza el. 28-22.

58. perc: Orbán a szélről megint a hálóba talál. 28-21.

Fotó: Krizsán Csaba

57. perc: Stange átlövésből szerez gólt. 27-21.

56. perc: Löke két percig biztosan nem szerez gólt, mert kiállítják. Kovacsics lövését Rantala védi, földre éréskor a magyar játékos megcsúszik, ápolni kell.

55. perc: Breivang, aztán Löke is betalál. 27-20.

54. perc: A győri kapufa már többedszer bizonyítja, hogy nem a norvégokkal van. Spiridon a földön fekve is betalál. 27-18.

53. perc: Kovacsics olyan helyzetből szerez gólt, ahonnan szinte nem is lehet. 26-18.

52. perc: Copy-Paste akció. Vérten gólja 25-18-at jelent.

51. perc: Leindítjuk a norvégokat, Vérten ejtésével hat gól az ETO előnye. 24-18.

50. perc: A Sulland-Pálinger párharcot ezúttal a győri kapus nyeri a hetesnél. Spiridon tisztán kap labdát, már öt a győri előny. 23-18. Időt kérnek a vendégek.

49. perc: Spiridon magabiztos. 22-18.

48. perc: Hetesből jönnek fel újra háromra a vendégek. Sulland eredményes. 21-18.

47. perc: Vérten is megnézi magának a bal felsőt és komoly erővel bevágja. 21-17.

45. perc: Kovacsicsot kiállítják. Pálinger három másodperc alatt két bravúrt mutat be. Orbán szélről szerez gólt, emberhátrányból nő három gólosra ismét az előny. 20-17.

44. perc: Ezek most a kapusok percei. Meg a gyenge lövések percei. Ki hogy látja.

41. perc: Pálinger kézzel, Rantala orral véd.

40. perc: Mindkét csapat kiegészül. A kapufa menti meg az ETO-t attól, hogy egyenlő legyen. Spiridon elgé tisztán kapja a labdát a hatosnál, szép gólt lő. 19-17.

39. perc: Löke megint gólt lő. 18-17.

38. perc: Tomori szép gólt lő, levegőben lökték, így két perces kiállítást kapnak a norvégok. 18-15. Gyorsan kiegyenlítődik a létszám, Spiridont állítják ki a román bírók. Stange góljával kettőre jönnek fel megint a norvégok. 18-16.

37. perc: Pálinger véd, újabb ETO-támadás végén rossz a passz Spiridonnak. Kristiansen lő gólt a támadás végén. 17-15.

35. perc: Elrontják a norvégok a támadást. Zúg a "Hajrá Győr!". Hornyák szorongatott helyzetben Rantala lábai alatt lő pattintott gólt. 17-14.

34. perc: Amorim nagyon magasra felugrik és hatalmas erővel vágja a labdát a kapuba. 16-14.

34. perc: Megint véd Pálinger és a kipattanót már nem először a norvégok gyűjtik be. Löki belövi. 15-14.

33. perc: Ha most a kapufa nem segít Pálingeren, egyenlítenek a norvégok. Helyette lefordulunk és Amorim kettőre növeli a győri előnyt. 15-13.

32. perc: Löke beállóból eredményes, aztán ápolni kell. 14-13.

31. perc: A második félidő első támadásának végén Stange talál be. 14-12. Még mindig emberhátrányban vagyunk.

30. perc:  Mayert kiállítják, Sulland hetest értékesít. 14-11. Három gólos előny az első félidő végén.

28. perc: Belemenés a vendégeknél: megint mi jöhetünk, de kis híján passzívba megyünk.

27. perc: Nagy küzdelem van a pályán, gól nincs. Maratoni norvég támadás utén végre miénk a labda. Amorim talpról, messziről a jobb alsóba bombázza a labdát. 14-10.

25. perc: Mindkét kapusnak nagy segítségére van a kapufa. Előbb a norvég, majd a magyar kapusnak segít a védésben.

24. perc: Amorim lövését is védi Rantala. Lefordulunk, és végre újabb győri gólnak lehet örülni: Vérten lövése a kapufáról megy a kapuba. 13-10. Időt kérnek a vendégek.

23. perc: Pálinger nagyokat véd, ziccerben pedig a norvég kapus, Rantala is véd egyet. Három perc is eltelik gól nélkül. Hornyákot kell ápolni.

19. perc: Megint belül védekezés miatt kapunk hetest. Bradeanu ezt is belövi. Először vezet kettővel az ETO. 12-10.

18. perc: Amorim megállíthatatlan: akkor is gól lő, amikor épp a talajra rángatják. 11-10.

16. perc: Sulland hetesgóljára Bradeanu hetesgóllal válaszol. 10-10.

15. perc: Amorim meseszép gólt lő talpról, a kapus nem is láthatta a labdát. 9-9.

14. perc: Kovacsics góljával újra egy a különbség. 8-9.

13. perc: Hetest véd Pálinger, de a lábáról Mörk eé pattanik vissza a labda, aki másodjára nem hibázik. 7-9.

12. perc: Némi bizonytalanság után nálunk marad a labda. Remek összjáték után Spiridon beállóból lő szép gólt. 7-8.

11. perc: Rossz passz, elveszítjük a labdát. Pálinger nagyot véd, Mraviková ejtése jó: 6-8.

10. perc: Spiridon ellen büntetőt érően szabálytalankodnak. Bradeanu belövi. Indíthatnánk, helyette elveszítjük a labdát és Mörk megint magabiztos a kontra végén. 5-8. Konkoly Csaba időt kér.

9. perc: Megint nem tudunk eredményesek lenni a támadásunkból, Sulland csipkézi ki a bal felsőt. 4-7.

8. perc: Mörk ejtésére csak az újabb támadás után jön válasz, kontrából Mraviková eredményes. 4-6.

6. perc: Bizonytalan a győri csapat. Sulland gólt lő megint. Mraviková válaszol. 3-5

4. perc: Breivang góljával ismét a vendégeknél az előny. Lefordul a Larvik, Mörk nem kegyelmez. 2-4.

3. perc: Sulland megint eredményes, Kovacsics válaszol. 2-2.

2. perc: Pálinger véd, aztán az újabb támadásból eredményes a norvég csapat. Sulland eredményes. 1-1.

1. perc: Az első támadás végén Bradeanu ellen belülvédekezésrt adnak büntetőt. Bradeanu értékesítíti a hetest. 1-0.

Az Győri Audi ETO KC-Larvik női találkozót szombaton délután 2 órakor rendezik a Magvassy sportcsarnokban.

A győri Audi ETO KC jó hangulatban várhatja a csoport élén álló ellenfelét, hiszen az elmúlt napokban megnyerte a Magyar Kupát, és az NB I-ben az alapszakasz élén zárt.

A két együttes első, február 13-i találkozóján a Larvik odahaza 29-27-re győzött, így - esetleges pontazonosság miatt - fontos lenne, hogy az ETO két gólnál többel győzzön szombaton.

A program
női BL, középdöntő, I. csoport, 4. forduló: Győri Audi ETO KC - Larvik (norvég), szombat 14 ó