2017. 01. 23. hétfő - Zelma, Rajmund -7°C | 2°C Még több cikk.

Kézilabda BL: Audi ETO-HC Leipzig 30-19

A Bajnokok Ligája középdöntőjének utolsó fordulójában hazai pályán tizenegy góllal verte a HC Leipzig együttesét az Audi-ETO. Az elődöntőben a Valcea következik.

Győri Audi ETO KC - H.C. Leipzig 30-19 (13-7)
Győr, női Bajnokok Ligája-középdöntő, I. csoport, 6. forduló, 2000 néző. V.: Cohen, Peretz (izraeliek).

Audi-ETO: PÁLINGER – Mraviková, HORNYÁK 2, Kovacsics 3/2, SPIRIDON 2, AMORIM 7, VÉRTEN 3. Cs.: Oguntoye (kapus), BRADEANU 10/3, Mayer, Orbán 1, Szölösi, Planéta 1/1, Tóth E. 1.
Edző: Konkoly Csaba.

HC Leipzig: Schülke – WIREN 7, Müller 3, Eriksson, Holmgren 1, Kudlacz 2/2, Augsburg 1. Cs.: Plöger (kapus), RÖSLER 3, Schulze 1, Daniels, Ulbricht 1.
Edző: Heine Jensen.
Hétméteresek: 7/6, ill. 4/2. Kiállítások: 8, ill. 2 perc.

Galéria kép

Konkoly Csaba: -A hétközi bajnoki meccs hibáit kijavítottuk. Akkor rengeteg technikai hibát vétettünk, és sok ziccert hibáztunk. Most ez nem volt jellemző ránk. Azt terveztem, hogy a végén, ha lesz rá lehetőség, a fiatalok is lehetőséget kapnak. Örülök, hogy ők is helytálltak. Nagyon nehéz két meccs jön az elődöntőban a Valcea ellen. Jól ismeri egymást a két csapat, sok meglepetést nem tudunk mutatni a másiknak. Remélem a pillanatnyi forma a javunkra dönt majd a románok ellen.

Heine Jensen: – Gratulálok a győrieknek, mert remekül játszottak. Nekünk már az nagy dolog volt, hogy bejutottunk a nyolc közé, emiatt nagyon büszke vagyok a csapatra.

Aurelia Bradeanu: – Nehezebb mérkőzésre számítottam, végül azonban sokkal könnyebb volt nyernünk, mint Lipcsében. Úgy érzem, jól ment a csapatnak, s nagyon várjuk már a Valcea elleni elődöntőt.

Fotók: H. Baranyai Edina

Az már a mérkőzés előtti napon eldőlt – miután a Larvik simán megverte a Ljubljanát –, hogy az Audi-ETO a csoport második helyét szerzi meg, így az elődöntőben a román Oltchim Valceával találkozik.

A tétnélküliség nem látszott meg a győri csapat játékán, hiszen nagy vehemenciával kezdtek a zöld-fehérek. Különösen a védekezés működött nagyszerűen, a lipcsei játékosok lövőhelyzetig is alig jutottak, rendre passzívot jeleztek az izraeli játékvezetők. Az első negyedórában a vendégek csupán három találatig jutottak (7–3). A győri csapat játéka 10–6-nál egy kicsit megakadt: hat percig nem dobott gólt az Audi-ETO, hiába kért időt Konkoly Csaba. A végig remeklő Bradeanu azonban megtörte a csendet.

Szünet után sem vett vissza a lendületből a győri gárda, folyamatosan növelte előnyét az enerváltan és gyengén kézilabdázó Lipcse ellen. A közönség a 45. percben rá is számolt a németekre (22–12), míg Konkoly Csaba bevetette a fiatalokat. A hajrában már tulajdonképpen az „ifisor" (Oguntoye – Orbán, Planéta, Kovacsics, Mayer, Tóth E., Szölösi) játszott, a különbség nem csökkent, sőt, a két legfiatalabb, Planéta és Tóth is betalált.

A győriek időnként látványos játékkal magabiztosan győztek.

További eredmények.

I. csoport: Larvik (norvég)–Krim Ljubljana (szlovén) 30–23. A végeredmény: 1. Larvik 10 pont, 2. Audi-ETO 9, 3. Ljubljana 5, 4. Leipzig 0.

II. csoport: Hypo NÖ (osztrák)–Dinamo Volgograd (orosz) 28–26, Viborg (dán)–Oltchim Valcea (román) 33–26. A végeredmény: 1. Valcea 9 pont, 2. Viborg 8, 3. Hypo NÖ 4, 4. Volgograd 3.

A BL további programja. Elődöntő, 1. mérkőzés: április 10/11. Visszavágó: április 17/18. Döntő, 1. mérkőzés: május 8/9. Visszavágó: május 15/16.

Online közvetítés:

60. perc: Wiren hét gólos. 29-19. Planéta hetesből eredményes. 30-19. Vége a mérkőzésnek.

59. perc: Rösler fölé lövi a hetest. Az ETO-ban Tóth Eszter is a pályán. Rögtön gólt is lő! Bravó! 29-18.

58. perc: Szölösi keresztpasszából Orbán ejti át a kapust. 28-18.

56. perc: Kovacsics veszti el a labdát, Wiren ebből eredményes. 27-18.

55. perc: Az ETO-ban Szölösi, és Planéta is lehetőséget kap.

54. perc: Kovacsics szép átlövésgóllal tér vissza a padról. 26-16. Bradeanu előtt nyílt meg a fal. Megvan Mika tizedik gólja. 27-16. Augsburg is betalál.

53. perc: Rösler verekszi át magát a hazai védőfalon. Kicsit többet lépet, mint amit a szabályok megengednek, de a bírók nem fújnal. 25-15.

50. perc: Eriksson passzából Wiren talál a kapuba a jobb szélről. 25-14.

48. perc: Amorim megint távolról eredményes. A Lipcse edzője kér időt. 25-13.

47. perc: Kovacsics gólt lő, Oguntoye nagyot véd. 24-13.

46. perc: A vendégek találatára Amorim újabb bombagóllal válaszol. 23-13.

45. perc: Vérten, Spiridon, és Amorim is gólt lő. 22-12.

40. perc: Bradanu belövi kilencedik gólját! 19-11.

39. perc: Egy gyors támadás végén Wiren ejti át Pálingert a jobb szélről. 18-11.

38. perc: Spiridont kiállítják.

36. perc: Amorim passzából Vérten szerez gólt a bal szélről. 18-10.

35. perc: Eriksson kap két percet. A büntetőt Kovacsics értékesíti. 17-10.

34. perc: Bradeanu hetesből szerez gólt. 16-10. Mika két percre kimegy. Kudlacz hetesét védi Pálinger!

32. perc:Gyors gólváltás. Amorim, Müller, majd újra Amorim és Ulbrich is betalál. 15-10.

31. perc: Kudlacz hetesgóljával kezdődik a félidő. 13-8.

30. perc: Hornyákot küldik ki két percre. Bradeanu labdát szerez, és gólt lő. 13-7. Vége az első félidőnek.

29. perc: Amorim ejti be a labdát Bradeanunak beállóba. Mika lefordul és a jobb alsóba lő. 12-7.

28. perc: Ulbrich hacol ki egy hetest. Kudlacz belövi. 11-7.

26. perc: Bradeanu lő kilencről, takarásból. 11-6.

25. perc: Kicsit lelassultak a támadásaink. Konkoly Csaba időt kér.

22. perc: Rösler kap két percet. Emberelőnyben Bradeanu lő fölé.

20. perc: Passzívig tologatjuk a labdát. Amorim ellövi. Bombagól. 10-5.

19. perc: Bradeanu érkezik lendületből jobbátlövőben. Hornyáktól jó a passz. Gól! 9-5. Rösler is betalál. 9-6.

18. perc: Bradeanu büntetőből eredményes. 8-5.

17. perc: Pontos indítás után Wiren második találatát szerzi. 7-5.

16. perc: Müller lövi el talpról Amorim mellett a labdát. 7-4.

15. perc: Mravikova a kapufát lövi telibe. Wiren a túloldalon higgadtabban oldja meg a ziccert. 7-3.

14. perc: Sokáig járatta a felállt fal előtt a labdát az ETO. Amorim lő a végén. Pontosan. 7-2.

12. perc: Bradeanu a bal kapufára lövi a hetest.

10. perc: Amorim cselére balra mozdul a fal, Bradeanu előtt így a balátlövő helyén szabad az út. Nagy gól. 6-2.

9. perc: Müller szerencsés góljára előbb Amorim, majd Hornyák válaszol. 5-2.

6. perc: Hornyák átlövésből, Holmgren beállóból eredményes. 3-1.

3. perc: Pálinger véd, és ziccerbe hozza egy hosszú indítással Vértent. Gól! 2-0.

2. perc: Kovacsics harcolt ki hetest. Bradeanu belövi. 1-0.

1. perc: Az ETO kezdte a meccset. Amorim lövése szállt kapu fölé.

Közvetítés a gyorietokc.hu oldalon.

A győri csapat már biztos elődöntős, s a találkozó kezdésére az is eldől, marad-e még esélye a csoportgyőzelem megszerzésére.

Mivel a női Bajnokok Ligája középdöntőjének utolsó fordulójában a Larvik ma fogadja a Ljubljana együttesét, az eredmény ismeretében már lehet majd tudni, hogy az Audi-ETO a kvartett élén végezhet-e, vagy másodikként kerül – sorrendben negyedik alkalommal – a legjobb négy közé. A másik ágon már elkelt az első két hely: a Valcea nyerte a csoportot, így ha a győriek másodikak maradnak, velük mérkőznek az elődöntőben. Csoportgyőzelem esetén már most megismétlődhet a Viborg ellen a tavalyi döntő.

Konkoly Csaba vezetőedző ezzel nem foglalkozik, számára a vasárnapi meccs a legfontosabb: „A lényeg, hogy nem kell már idegeskedni, ám a győzelem kötelező, már csak a presztízs miatt is. A kinti mérkőzés tapasztalatait leszűrtük, remélhetőleg sikerül megakadályozni a németek gyors lerohanásait, s a támadójátékunk is pontosabb lesz, legalábbis jobban összpontosítunk. A hétközi bajnokin is tizenhét ziccert rontottunk el, vagyis a nehezét megcsináljuk, csak az utolsó mozzanatba csúszik be a hiba" – mondta Konkoly Csaba, aki Görbiczre és Szegedire nem számíthat továbbra sem. A Tomori-ügyről csak annyit mondott: úgy érzi, egy kicsit hatással volt a csapatra a héten, de profik lévén, kezelni kell tudni ezeket a problémákat is.

A további program. I. csoport: Larvik (norvég)–Krim Ljubljana (szlovén), ma, 14.15 óra. Az állás: 1. Larvik 8 pont, 2. Audi-ETO 7, 3. Ljubljana 5, 4. Leipzig 0. II. csoport: Hypo NÖ (osztrák)–Dinamo Volgograd (orosz), a mérkőzés tegnap lapzártánk után ért véget. Viborg (dán)–Oltchim Valcea (román), ma, 14.15 óra. Az állás: 1. Valcea 9 pont, 2. Viborg 6, 3. Volgograd 3, 4. Hypo NÖ 2.

• 9. maraton 2010. március 22. 20:24
    „Szép volt csajok!!!!!
    Sok sikert az elődöntőben is!!!!!!!”
  • 8. mais 2010. március 22. 09:54
    „Szép volt lányok ... gratulálok ! Csak így tovább !”
  • 7. Bélu19 2010. március 21. 21:35
    „Szép volt lányok, csak így tovább!!!
    Ha így csináltátok volna egész eddíg, és így fog menni továbbra is akkor nm lett volna, és nem lesz itt semmi gond. Kovsicsban ma csalódtam kicsit, mer ennél sokkal jobb játékot szokott mutatni, de ez lehet a meccs elején történő sérülésének is köszönhető. Deszép volt nagyon. MÉg egy kis odafigyelés, és minden tökéletes leyz. A kapufákat ha kihagynák és mind bemenne, az lenne a legjobb, mer az a frány kapufa a mai meccsen útban volt néhányszor. De akkor is nagyon ühyesek voltatok, gratulálok!!!

HAJRÁ ETO”
  • 6. Igazamvan 2010. március 21. 20:04
    „csabakirály

Szólj ha nem érted a szöveget...”
  • 5. targis 2010. március 21. 19:49
    „Szép volt LÁNYOK!!! Gratula az EGÉSZ CSAPATNAK!”
  • 4. Gyuri84 2010. március 21. 19:12
    „szép volt lányok! csak igy tovább a valcea elen is!
    HAJRÁ ETO!!!”
  • 3. zola3 2010. március 21. 17:18
    „NE HAZUDJATOK, HANEM FIZESSETEK KI BUNDÁSOK :D KÜLÖNBEN MINDENKI MEGTUDJA:D UTOLSÓ 3 =ÉRVÉNYTELENÍTENI”
  • 2. zola3 2010. március 21. 17:16
    „SVINDLEREK:D”
  • 1. CsabaKiraly 2010. március 21. 05:38
    „Anita, KisSzivem gyogyulj meg hamar. :-)”

Tragédia vagy csoda a biztos siker?

Az Etik-ETO hazai pályán nyert a férfi kézilabda NBI/B-ben. A női másodosztályban az Audi ETO II… Tovább olvasom