2018. 02. 22. csütörtök - Gerzson -2°C | 3°C Még több cikk.

Kézilabda BL - Kemény védekezés, 2 pont: Baia Mare-Győri Audi-ETO 18-26

Fantasztikus védekezéssel és türelmes támadásokkal megérdemelt győzelmet aratott az Audi ETO.
Szervezett játékának köszönhetően szép győzelmet aratott a Győri Audi-ETO együttese Nagybányán. A győrieknél Herr remekelt a kapuban, de a mezőnyjátékosoknál Müller, Kovacsics és Löke is jó teljesítményt nyújtott.

HCM Baia Mare - Győri Audi-ETO 18-26 (9-13)

Gólszerzők:

Baia Mare: Gjeorgijevska 4, Nascimento 4(3), Lobach 3, Buceschi 2, Abbingh 2, Herrem 2, Davydenko 1.

ETO: Müller 8, Löke 7, Kovacsics 6(4), Aguilar 2, Sen 1, Bognár-Bódi 1, Korsós 1.

Ambros Martín: - Nemcsak a megszerzett 2 pontért gratulálok a csapatomnak, hanem ahhoz a játékhoz is, ahogyan ezt a mérkőzést lehozták. A meccs elejétől a végéig fantasztikus teljesítményt nyújtottak a lányok, kemény védekezést mutattak, és kontroll alatt tudták tartani a támadásokat, főleg a meccs tempóját. Az itteni hangulat mindig különleges, hatalmas köszönet annak a rengeteg szurkolónak, akik elkísértek, és végig tiszta erőből bíztattak bennünket!

Susann Müller: - Kemény meccset játszottunk ma, fantasztikus atmoszférában. Igazi csapatmunkát mutattunk, és mind védekezésben, mind támadásban a legjobb tudásunkat nyújtottuk. Gratulálok a csapatomnak ehhez a gyönyörű játékhoz!"

Tone Tiselj nyilatkozata: - Voltak jó periódusaink mindkét félidőben, amikor igyekeztünk felzárkózni a Győrhöz. Rengeteget tudunk tanulni a mai mérkőzésből, bízom benne, hogy a következő meccsünkre sokat tudnak segíteni a mai tanulságok.

Összefoglaló

Az előző fordulóban hazai pályán szenvedett vereséget a Győri Audi-ETO együttese. Most a csoportban utolsó helyen álló, de jó játékerőt képviselő Baia Mare otthonában léptek pályára a zöld-fehérek.

Rögtön az első támadás végén megszerezte a vezetést az ETO. Sen harcolt ki hétméterest, amelyet Kovacsics értékesített magabiztosan. A folytatásban emberelőnyben játszott az ETO, ennek ellenére sikerült egyenlíteniük a hazaiaknak.

A találkozó 5. percében Löke és Kovacsics góljaival sikerült kettővel ellépni, amelyet rendre megtartott Ambros Martín együttese az első félidőben. A kapuban Herr jól érezte a lövéseket, míg támadásban felváltva szereztek gólokat a győri játékosok.

A találkozó 10. percében Nascimento hétméteresénél először mutatkozott be a győrieknél Grimsbö, de a brazil lövését nem sikerült hárítania a norvég kapusnak, 2-3-ra módosult az eredmény.

Az első félidő derekától is főként a küzdelem dominált, kevésbé a játék szépsége. Szerencsére az ETO továbbra is magabiztosan játszott, a találkozó 25. percében Herr két óriási ziccert hárított, majd az ellentámadás végén Müller volt eredményes. 10-7-es győri vezetésnél időt kértek a hazaiak.

A kisebb szünet után emberhátrányban egymás után két óriási bravúrt mutatott be ismét Herr, majd Müller volt eredményes. Az utolsó másodpercben még Lobach a kapuba talált, de így is sikerült tovább növelni az előnyt, 13-9-es Rába-parti vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően Gjeorgijevska góljával háromra apadt a különbség, de ezt követően ismét nagyobb sebességi fokozatra kapcsolt az ETO. Müller és Löke góljaival a második félidő 5. percében már 16-10-re vezetettek a győriek.

A folytatásban viszont feljebb javult a hazaiak játéka, a győriek kissé tanácstalanok voltak támadásban, de szerencsére Herr védéseinek is köszönhetően három találatnál beljebb nem jött a Baia Mare. A második félidő derekán a hazaiak kértek időt, ennek ellenére Ambros Martin szavai tűntek hatékonyabbnak, hiszen Kovacsics vezérletével a találkozó 22. percében 21-16-ra vezettek a zöld-fehérek.

A mérkőzés utolsó perceiben nagyot játszottak a győri lányok. Közülük talán még Lökét kell kiemelni, aki óriási elánnal az utolsó négy percben egymás után négyszer talált a hazaiak kapujába.

Szervezett játékkal, illetve kiemelkedő egyéni teljesítményeknek is köszönhetően végül 28-16-os győzelmet aratott a HCM Baia Mare otthonában a Győri Audi-ETO csapata. Amennyiben következő héten hazai pályán a Metz ellen is diadalmaskodik az ETO, akkor bebiztosíthatja magát a legjobb nyolc csapat közé.

Online közvetítés

HCM Baia Mare - Győri Audi-ETO (9-13) 18-26

Vége a mérkőzésnek!

(II.) 30.p. Góóóól! A végén ismét Löke lőtt a kapuba. 18-26

(II.) 29.p. Müller gyönyörű bejátszása után Löke ismét nem hibázott. 18-25

(II.) 28.p. Góóóól! Labdaszerzés után Löke gól! 18-24

(II.) 27.p. Szépen megjáratott labda végén Müller bejátszását Löke értékesítette. 18-23

(II.) 27.p. Góóóól! Müller a kapufa segítségével lőtt a hálóba, majd Davydenko is szerencsés góllal szépített. 18-22

(II.) 25.p. Eladott labda után Herrem futott végig a pályán és lőtte be a ziccert. 17-21

(II.) 13.p. Nascimento hétméteresből, Müller átlövésből volt eredményes. 14-18

(II.) 10.p. Kovacsics szedte össze a kipattanót, majd belőtte a ziccert. Busechi rögtön szépített, illetve kiállították Kovacsicsot. 13-17

(II.) 9.p. Lobach jobbról, jobb kézzel lőtt a kapuba. 12-16

(II.) 6.p. Góól! Müller pattintott gól, de Nascimento azonnal válaszolt. 11-16

(II.) 4.p. Góóóól! Herr védett, indította Lökét, aki kiszorított helyzetben bal kézzel lőtt a kapuba. 10-15

(II.) 2.p. Müller nagy gólt lőtt a kapuba bal oldalába. 10-14

(II.) 1.p. Gjeorgjevska talpról, test mellől lőtt gólt. 10-13

Vége az első félidőnek!

30.p. Két másodperccel a vége előtt Lobach szépített beállós pozícióból. 9-13

30.p. Knedliková harcolt ki büntetőt, Kovacsics nem hibázott.

30.p. Ambros Martín időt kért.

29.p. Herrem ziccert hibázott szélről, majd Müller pattintva lőtt a kapuba. 8-12

28.p. Herrem szépített szélről. 8-11

27.p. Emberhátrányban Aguilar harcolt ki büntetőt, Korsós nem hibázott. 7-11

25.p. Két óriási Herr védé után Müller gól átlövésből. Időt kértek a hazaiak. 7-10

24.p. Góóóól! Lökébe mentek bele, majd az ellentámadás végén Aguilar megszerezte második találatát. 7-9

23.p. Nascimento második hétméteresét is értékesítette. 7-8

20.p. Müller lövését sáncolták, de a kipattanót sikerült megszereznie is a kapuba lőni. 6-8

18.p. Abbingh távolról ismét betalált. 6-7

18.p. Aguilar betörésből volt eredményes. 5-7

17.p. Abbingh lőtt óriási gólt. 5-6

14.p. Szépen megjáratott labda végén Bognár-Bódi gól szélről. 4-6

13.p. Nem sikerült megszerezni egy kipattanót, Buceschi bosszulta meg. 4-5

11.p. Sen éles szögből szépen lőtte ki a kapu bal alsó sarkát. 3-5

11.p. Müller lövése szerencsésen pattant meg a hazai kezeken, majd Lobach szépített gyorsan. 3-4

10.p. Sen lövését blokkolták, a gyors ellentámadásból büntetőt harcoltak ki a hazaiak. Nascimento lövését nem tudta hárítani Grimbsbö. 2-3

8.p. Kovacsics ismét nagy erővel lőtt a kapuba büntetőből. 1-3

6.p. Müller bejátszását Löke értékesítette. 1-2

5.p. Kovacsicsot a levegőben lökték meg, két perc a hazaiaknál. Emberelőnyben támadhatott az ETO. Két támadást is elrontottak a győriek, míg a hazaiak Gjeorgijevska lévén egyenlített. 1-1

1.p. Sen harcol ki hétméterest, amelyet Kovacsics értékesített. 0-1

A győriek kezdték a találkozót!

A győri csapat keretében szerepel a közelmúltban szerződtetett norvég Grimsbö is.

Már melegítenek a csapatok, rövidesen kezdődik a találkozó.

Előzmények - Az európai kupák hétvégéjén az FTC-re, a Siófokra és a Dunaújvárosra is komoly erőpróba vár.

A győriek múlt vasárnap hazai környezetben kaptak ki a norvég Larviktól, mivel egyrészt az Audi ETO KC-nak a sok hiányzó miatt átalakított csapata még nem állt össze teljesen, másrészt a skandináv együttes is nagyon erős, és a mezőnyben immár egyedüliként pontveszteség nélküli.

A Szűcs Gabriellával felálló Baia Mare a múlt héten a svéd Sävehof otthonában győzött, így életben tartotta továbbjutási esélyeit. Ezzel együtt csak a hazai pálya szól a nagybányaiak mellett, mert a Győr így is esélyesebb. Ha sikerül begyűjteni a két pontot a magyar-román határtól 80 kilométerre fekvő városban, akkor - tekintve, hogy a Larvik várhatóan legyőzi a vendég Viborgot szombaton - a Győr és a Larvik meglép a többiektől, s kényelmes helyzetből várhatja a folytatást.

A női KEK nyolcaddöntőjében az FTC-Rail Cargo Hungaria ugyan szombaton és vasárnap is hazai környezetben fogadja a pályaválasztói jogáról lemondó Bergent, de a norvég csapatot nem szabad lebecsülnie. A Siófok-Galérius Fürdő a korábban szebb napokat látott Hypo NÖ-vel találkozik, míg az EHF Kupa nyolcaddöntőjében a Dunaújvárosi Kohászra nemcsak az erős Rosztov Don, hanem a többezer kilométeres út is vár.

Ebben a sorozatban az Érd is érdekelt még, ám csak a jövő héten játssza le mindkét összecsapását a spanyol Gran Canariával hazai pályán.

A SEHA Ligában menetelő, 13-ból 13 mérkőzést megnyerő MKB-MVM Veszprém a hetedik helyen álló RK Nexéhez látogat. A horvát csapat jövő pénteken a Balatonfüred vendége lesz a Veszprém Arénában, de már az EHF Kupa csoportkörében.

A magyar csapatok hétvégi programja

szombat

női KEK, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés

FTC-Rail Cargo Hungaria - Tertnes Bergen (norvég) 18.00 Siófok-Galérius Fürdő - Hypo NÖ (osztrák) 18.00

SEHA Liga: RK Nexe (horvát) - MKB-MVM Veszprém 18.00, Nekcse (Nasice)

vasárnap

női BL, középdöntő, 2. csoport, 2. forduló

Baia Mare (román)-Győri Audi ETO KC, Nagybánya 17.30

Az állás: 1. Larvik (norvég) 10 pont, 2. Győr 8, 3. Viborg (dán) 5, 4. Metz (francia) 4, 5. Baia Mare 2, 6. Sävehof (svéd) 1

A két csoportból az első négy jut a negyeddöntőbe.

női EHF Kupa, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés: Rosztov Don (orosz) - Dunaújvárosi Kohász KA 15.00

női KEK, nyolcaddöntő, visszavágó: Tertnes Bergen (norvég) - FTC-Rail Cargo Hungaria, Elek Gyula Aréna, 19.15