2016. 09. 25. vasárnap - Eufrozina, Kende 11°C | 22°C

Kézilabda: Békéscsaba-Audi ETO 22-28

Békéscsabán folytatta győzelmi sorozatát a női kézilabda NBI-ben a magyar bajnok Audi ETO. Görbiczék hat góllal nyertek a 9. forduló mérkőzésén.
BUDAPEST-BANK BÉKÉSCSABA-GYŐRI AUDI ETO 22-28 (8-16)
Békéscsaba, 1800 néző. V: Horváth P., Marton

BÉKÉSCSABA: Veress – Bódi 1, Szekeres 1, Kamper 3, Tóth K. 2, Glusica 2, Kelemen 2.
Cs: Futaki (kapus), Nyikolajenko 2 (1), DRÁVAI 4, CIFRA 4, Gávai 1, Hajduch.
Edző: Mátéfi Eszter

GYŐRI AUDI ETO: LUNDE – MRAVIKOVÁ 4, Hornyák, Spiridon 2, AMORIM 4, Bradeanu 5 (2), Vérten 3.
Cs: PÁLINGER (kapus), Szegedi, Görbicz 4 (3), Orbán, Mayer 1, GROS 4, Kovacsics A. 1.
Edző: Konkoly Csaba

Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 6/5

Mátéfi Eszter:  A mérkőzés utolsó szakaszában játszottunk elfogadhatóan. Csapatomtól a folytatásban hasonló küzdést és akaratot várok, továbbá újabb felemelkedést.

Konkoly Csaba: Nagyon összefogottan, koncentráltan, jó ritmusban játszottunk, s elég gyorsnak is tetszett a csapat. A végjátékban egyéni hibáink miatt feljött és szépített a Békéscsaba.

Remekül kezdett az ETO, és már 3–0-ra is vezetett, amikor kissé magukra találtak a hazaiak. Veress Zsuzsanna védéseinek, Kelemen Éva bravúrosan megszelídített passzának is köszönhetően visszakapaszkodott a Békéscsaba, amelynek ezekben a percekben a nyitott védekezése is remekül működött.

Negyedóra elteltével, 4–6 után azonban még nagyobb sebességbe kapcsolt a Győr. Katrine Lunde-Haraldsen jól védett, előtte sem engedték kibontakozni a hazaiakat a vendégek, így egyre nagyobb lett a különbség a két csapat között, ráadásul az ETO még néhány szerencsés, megpattanó gólt is lőtt – de enélkül is megérdemelten vezetett.

A félidőben Görbicz Anita időn túli 7-es góljával 16–8 volt a vendégek előnye, és a második félidőre sem változott semmi: a győri szurkolótábor a 37. percben, 20–10-nél számolt először tízet a hazaiakra. Konkoly Csaba már a hétvégi, a horvát Podravka Koprivnica elleni találkozóra is tartalékolva cserélgette a játékosait, és a korábban gyámoltalanul támadgató csabaiaknak is futotta egy-két szép megoldásra, így egy darabig nem nőtt tovább a különbség.

A hajrára aztán kicsit még szépített is valamelyest a korrektül küzdő hazai csapat, így végül 28–22 arányban nyert a Győr, és továbbra is veretlenül vezeti a bajnokságot.

A BÉKÉSCSABA-AUDI ETO MÉRKŐZÉS ONLINE VIDEÓS KÖZVETÍTÉSÉT MEGTALÁLJA, HA IDE KATTINT.

A viharsarki együttes nem éppen a legjobb formában várja a találkozót. A Békéscsaba a nemzetközi porondtól hamar búcsúzni kényszerült, míg a bajnokságban rendre kellemetlen meglepetések érik Mátéfi Eszter csapatát. Jelenleg a hatodik helyen állnak a csabai lányok a bajnokságban, köszönhetően meglepő vereségeiknek. Legutóbb a bajnokságban eddig nyeretlen Siófok nyert egy góllal a Békéscsaba ellen.

A Győri Audi-ETO KC csapata viszont ismét szebbik arcát mutatta a hétvégén szurkolóinak. Ugyan nehezen lendültek játékba – Görbicz Anita vezérletével –, a győri lányok végül magabiztos játékkal verték a Veszprémet. A zöld-fehérek vasárnap a horvát Podravka Koprivnicával játszanak fontos BL-meccset, de természetesen a hazai bajnoki is fontos a csapat számára. „Szeretnénk, ha nem törne meg eddigi lendületünk, a célunk, hogy úgy játsszunk Békéscsabán is, mint a Veszprém ellen a második félidőben. Biztos vagyok benne, hogy nehéz dolgunk lesz, hiszen a Békéscsaba most nagyon nehéz helyzetben van" – mondta Konkoly Csaba vezetőedző.

• 7. mikipapa 2010. november 06. 12:22
    „Kvacsicsnak bele kellene nyugodni hogy Ő nem tud úgy játszani mit a Görbe Más a stílus más a felépítés Jó játékos de mást kéne játszatni Vele Hajrá ETO”
  • 6. artie75 2010. november 04. 08:50
    „"A mérkőzés utolsó szakaszában játszottunk elfogadhatóan."

Valószínűleg más meccset néztünk, kedves Eszter.

Maradjunk annyiban, hogy a 45. percben a győriek beszüntették a kézilabdát, mondván, hogy kicsit fontosabb lesz a hétvégi meccs Kaproncán, mint az, hogy meg tudják-e verni tizenöttel a Békéscsabát.”
  • 5. stewe7109 2010. november 04. 07:55
    „Már csak hat a fór a Csaba ellen. Kéne felébredni lányok, a Csabának is hajrá!
    Két kedvencem....”
  • 4. kisokoska 2010. november 03. 20:57
    „Szép volt lányok., csak hát a második sor akik rendszeresen lehetőséget kapnak nem élnek vele. Nem látok igazán fejlődést. Egy fáradt csapat ellen nem tudják növelni a gólkülönbséget., sőt felhozzák az ellenfelet. Kovacsics sem fejlődik mint irányító , Ő mindenáron gólt akar lőni. Ez természetes, de egy irányítónak nem az elsődleges feladata.”
  • 3. sprite 2010. november 03. 18:38
    „Most már tényleg kösz”
  • 2. sprite 2010. november 03. 18:28
    „Köszönjük, és akkor mennyi az eredmény?”
  • 1. hlaca 2010. november 03. 18:27
    „:)))
    gratula!!!”

Bajnokok Ligája: visszavágott a Spurs az Internek

Három csapatnak volt esélye már kedden bebiztosítania nyolcaddöntős helyét a Bajnokok Ligájában, de… Tovább olvasom