2016. 10. 01. szombat - Malvin 13°C | 23°C

Kézilabda: az Audi ETO nyerte a rangadót a Fradi ellen

Az Audi ETO KC nyerte a női kézilabda NBI rangadóját a Ferencváros otthonában. A fantasztikus hangulatú találkozón ötven percig tartotta a lépést a Fradi, de z ETO sokkal jobban hajrázott.
FERENCVÁROSI TC - GYŐRI AUDI ETO KC 23-30 (13-12)

Konkoly Csaba: Egyértelműen a második félidőbeli produkciónkkal hoztuk a meccset. Az átlövő teljesítményünk az első játékrészben nulla volt. A folytatásban felgyorsultunk, és mind támadásban, mind védekezésban meggyőzőek voltunk. Remélem, ez a kiélezett rangadó jó főpróba volt a Bajnokok Ligájára.

Elek Gábor: Nagyon fáj ez a hét gólos vereség. Egyrészt azért mert bután játszottunk a hajrában, másrészt mert roszul cseréltem. Amit 50 percig meg tudtunk csinálni, az a végjátékban már nem jött össze. Sajnos a két kisapad sem ugyanolyan hosszú, tudomásul kell venni, hogy nyolc emberrel egy ilyen rangadót nem lehet végig játszani. Hét gólos vereség azért nem volt benne a meccsben. Nagyon elégedett vagyok Abramovics, Szádvári, és Szucsánszki teljesítményével.Gratulálkok az ETO-nak.

Görbicz Anita: Sajnálom, hogy szinte csak hetesből tudtam gólt szerezni. Ez nem az én meccsem volt, de örülök annak, hogy a többieknek a második félidőben jól ment a játék,és ez elég volt a győzelemhez.

Vérten Orsolya: A második félidőben a lerohanásaink sokkal magabiztosabbak voltak, mint az elején. A szünet után a játék minden elemében feljavultunk, és végül biztosan hoztuk a meccset.

Tomori Zsuzsanna: Sok pozitív dolog is volt ebben a vereségben. Amit remekül véghezvittünk a hajráig, azt sajnos az utolsó tíz percben már nem tudtuk megvalósítani. Ha csak a végeredményt látja valaki akkor úgy gondolhatja, sima győri siker született, ezért nagyon csalódott vagyok amiatt, hogy a végére összezuhantunk.

60. perc: Egy perccel a vége előtt időt kér Konkoly Csaba. Hosszú, passzívig tartó támadást, és pontos befejezést kér csapatától. Ebbe hiba csúszik, és a Fradi zárja góllal a meccset. 23-30.

59. perc: Lunde indítja Vértent=gól. 22-30.

58. perc: Gros harmadik gólját szerzi. 22-29.

56. perc: Bármennyire is hihetetlen, Görbicz Anita első akciógólját szerzi. Vérten is betalál. 22-28.

55. perc: Deáki veszti el a labdát, Mravikova indul, és higgadtan a hálóba lő. 21-26. Dajka Spiridonról fordul le, és estében lő gólt. 22-26.

54. perc: Görbicz szerez labdát, és indítja Vértent. Ziccer, és gól. 21-25.

53. perc: Bradeanu 10 méterről hatalmas gólt lő a jobb felső sarokba. 21-24.

51. perc: Kovacsiczot állítják ki. Emberelőnyben az ETO. Gros ezt használja ki. 21-23.

50. perc: Gros beáll, és rögtön gólt szerez. 21-22.

49. perc: Szucsánszki harcol ki egy hetest. Dajka lövését védi Lunde.

48. perc: Kovacsicz egyenlít. a jobb szélről a rövidre húzza vissza a lövést. 21-21.

47. perc: Tomoriról marad le Mayer. Gól. 20-21. Deákit is kiállítják közben.

46. perc: Amorim lendületből érkezik. A falból senki sem lép ki. Nagy gól. 19-21. A Fradi akciójánál Amorim megkapja harmadik kétpercesét. Piros lap.

44. perc: Elek Gábor kért időt.

43. perc: Meglepő húzás. Vérten Orsi a balátlövő helyéről 10 méterről lövi ki a bal alsót. 18-20. Tomori átlövi a sáncot. 19-20.

42. perc: Mayer is betalál. 17-19. Amoim összeszedi második kiállítását. Ezt gyorsan ki is használja egy szerencsés találattal Szucsánszki. 18-19

41. perc: Szucsánszki ad trükkös gólpsszt Szamoránskynak. 17-18.

40. perc: Bradeanu bombagóljával megint kettő a Győr előnye. 16-18.

39. perc: Szucsánszki cselére ugrik szét az ETO-fal középen. Szép gól. 16-17.

37. perc: Az ETO-ból Mayer kap két percet. Görbicz hetesből most Pastrovicsnak lő gólt. 15-17.

35. perc: Egyenlít az ETO. Tomorit kiállítják. Emberelőnyben szerez gólt Bradeanu. 15-16.

34. perc:Amorim ad gólpasszt Mravikovának. Hangya négy találatnál jár. 15-14.

33. perc: Kovacsiz Görbic mellett megy fel lövésig a jobb szélen. Gól. 15-13.

32. perc: Szádvári kapott két percet. Görbicz a negyedik hetesét is bedobja. 14-13. Az ETO ban Pálinger védett az első játékrészben, őt Lunde váltotta.

31. perc: Kovacsicz góllal kezdődik a félidő. 14-12. A találatot óriási hiba előzte meg. A félpályánál adta el az ETO a labdát.

Igazi kézilabdaünnep ez a meccs. Rangadó, remek meccs, fanasztikus hangulat. Remekül kezdett az ETO, de a kazdeti megilletődöttség után magára talált a Fradi. Elek Gábor együttese fegyelmezett játékkal, kemény védekezéssel egyelőre nemcsak, hogy tartja a lépést a bajnokkal, de vezet is.

30. perc: Mravikova hozza fel egy gólra az ETO-t. 13-12. Vége az első félidőnek.

29. perc: Támadhat a Fradi, Elek Gábor most kér időt. Hosszú támadást kér csapatától.

28. perc: Dajka hetesből szerzi első találatát. Kettővel vezet a hazai csapat. 13-11.

26. perc: Sokáig engedik a Fradi-támadást a bírók. Egészen a gólig. Szucsánszki lő takarásból, derékmagasságban. 12-11.

24. perc: Szádvári az ötödik gólját szerzi. 11-10. Amorim válaszol. Balról indult befelé, lerázva két védőt. Hatalmas gól a jobbfelsőbe. 11-11.

22. perc: Még mindig hátrányban az ETO. Mravikova így lő gólt! 9-10. Kovacsicsot is kiküldik. Kovacsicz egyenlít. 10-10.

21. perc: Kettős emberhátrányban támad az ETO. Görbicz gólját nem adják meg.

20. perc: Előbb Amorimot, majd a következő ferencvárosi akciónál Hornyákot is kiállítják.

19. perc: Mravikovát indítja Spiridon egy labdaszerzést követően. Hangya szépen ejti át Abramovicsot. 9-9.

18. perc: Szádvári kap két percet. Görbicz belövi a hetest. 9-8.

17. perc: Szádvári remek formában van. Ezúttal a bal szélről ejti át Pálingert. 8-7. Szamoránszky Szádvárinak ad gólpasszt. Kettővel megy a Fradi. 9-7. Konkoly Csaba időt kér. Az edző folyamatosabb játékot kér, azt, hogy a falból kilépők ne tudják megszakítani a támadásokat.

16. perc: Tomori érkezik a falra lendületből. Kevés esély volt arra, hogy valaki megállítsa, nem is sikerült. 7-7.

13. perc: Szamornánsky Szucsánszkinak, Görbicz Spiridonnak ad gólpasszt. 6-7. Emberhátrányban az ETO, Kovacsicsot állították ki.

12. perc: Bradeanu eredményes a túloldalon, majd egy leindításból Orbán is betalált. 5-6.

11. perc: Szucsánszki ejti be a labdát Szamoránskynak. Sokadszor verik át ezzel az ETO védekezőit. 5-4.

10. perc: Szádvári egyenlít. 4-4.

9. perc: Védekezésben Kovacsics Anikó váltja Görbiczet. Közben feljön egy gólra a Fradi. Szucsánszki labdaszerzése után Szádvári szólózik. 3-4.

8. perc: Szucsánszki hetesét Pálinger védi!

7. perc: Hornyák kerülte meg a Fradi-falat, majd nagy gólt lő. 2-4.

6. perc: Egy szép passz megint Szamoránskyt találja meg a falban. A beálló lazán átejti Pálingert. 2-3.

5. perc: Megvan az első Fradi-gól. Szamoránsky beállóból eredményes. 1-3.

3. perc: Pálinger véd nagyot, majd indítja Vértent. Gól! 0-3.

2. perc: Az ex-etós Tomori első lövése melé megy. Görbicz a túloldalon belövi az újabb büntetőt. 0-2.

1. perc: Telt ház, és látványos nézőtéri élőkép fogadja a csapatokat az NBI rangadóján a Népligetben. A Fradi szurkolói "Határ a csillagos ég!" feliratú transzparenssel fogadják kedvenceiket. Mindkét tábor folyamatosan bíztatta saját együttesét már a bemelegítás alatt is. Az ETO-t több száz drukker kísérte el. Görbicz hetesgóljával vezet a Győr. 0-1.

Vezetőedző: Konkoly Csaba

Eddig mindkét csapat megnyerte a mérkőzéseit, így az egyik csapat biztosan elveszti hibátlan mérlegét. A találkozót a Sportklub élőben közvetíti.

Zöld-fehér rangadót rendeznek a női bajnokságban vasárnap este. A négy győzelemmel álló címvédő Audi-ETO az ugyancsak négyből négyszer nyertes FTC otthonában lép pályára. Konkoly Csaba, a győriek vezetőedzője mindenképpen abban bízik, hogy saját csapata marad hibátlan a találkozó végén.

Simona Spiridonékat remélhetőleg nem tudják majd feltartóztatni a ferencvárosiak. Fotó: Kisalföld-archívum

˝A Világkupa miatti szünetet igyekeztük hasznosan tölteni, bár a válogatottak hosszú hét után vannak, s igazából csak kedden tudtunk először kompletten edzeni. Jó hír, hogy tulajdonképpen mindenki egészséges, egyedül Szölösi Patríciára nem számíthatok. A fiatal szélsőnek még hátravan a rehabilitációból egy kis idő, úgy két-három hónap, mikor újra játszhat. Szerencsére a Világkupán végig védeni tudott Katrine Lunde Haraldsen, aki már nem érzi a lábában a fájdalmat. Hogy nincs rossz formában, bizonyítja, hogy a legjobb kapusnak választották.

Aurelia Bradeanu is sikerélménnyel a háta mögött érkezett vissza, hiszen a román válogatott megvédte címét Dániában. A magyar válogatottban szerepelt játékosok is jó hangulatban dolgoztak. A Fradi a nyáron nagyon megerősödött, nem lesz könnyű dolgunk, de nekünk mindenhol a győzelem reményében kell pályára lépnünk. Ahhoz, hogy ne érjen bennünket kellemetlen meglepetés, fel kell készülni a Szucsánszki–Tomori párosra, a ferencvárosiak lerohanásaira. Fegyelmezett visszarendeződés nélkül jelentősen csökken az esélyünk, de én hiszek a csapatban˝ – fogalmazott Konkoly Csaba.

• 7. zsukov 2010. október 05. 03:16
    „EZ IGY VOLT JÓ csak azt ..... aki kommetála azonnal.......”
  • 6. njozsi 2010. október 04. 12:29
    „Azért nem ártana az ellenfél összeállítását sem leközölni. Ha másért nem sportszerűségből. Vagy a spoprtszerűség fogalmát az újságírók nem ismerik?
    Egyébként gratulálok a lányoknak.”
  • 5. klotzild 2010. október 03. 21:55
    „Szegény Fradi :) Majdnem elhitték, hogy van keresnivalójuk :)”
  • 4. cspogi43 2010. október 03. 20:14
    „IV Béla!Köszi!Félidőben le kellett volna irni a véleményem, aztán....de azért néha igazam van?!”
  • 3. laca79 2010. október 03. 20:09
    „Gratulolok az lánynak,szép,s jo meccs volt...
    a végén a Fradi elfáradt..
    akkor is Hajrá Fradi....”
  • 2. IV.Béla 2010. október 03. 20:08
    „SportKlub adta.”
  • 1. cspogi43 2010. október 03. 20:05
    „Elképesztő!!első és 2. helyért a mérkőzést egy TV sem közvetití! Délután láttam az ETO -Honvéd 17 évesek meccsét.Támogatják a vidéket? Mikor? Kik?”

Megyei foci október 2-3