2016. 09. 27. kedd - Adalbert 10°C | 21°C

Kézilabda: Audi ETO KC-Pécs 38-13

Kézilabda - A női kézilabda NBI alapszakaszának 14. fordulójában az Audi ETO KC könnyed győzelemmel köszönt el az évtől. A győriek Görbicz nélkül is huszonöt góllal verték a Pécset.

AUDI ETO KC - PÉCS 38-13 (20-5)
Női kézilabda bajnoki mérkőzés, alapszakasz, 14. forduló

Konkoly Csaba: "Kötelező győzelemmel zártuk a bajnoki évet. Készülünk tovább a BL-re."

60. perc: Székely lövi a pécsiek 13. gólját, hetesből. 38-13. Ez a végeredmény.

59. perc: Egy elrontott támadás után hibátlan ETO-akció. Karnik fejezi be góllal. 38-12.

57. perc: Könnyed labdaszerzés, indítás, Mayer-gól. 37-12.

56. perc: Hornyák visszajön és máris gólt lő. 36-12.

55. perc: Karnik szólózik saját kapujától. Ő sem marad gól nélkül. 35-12.

54. perc: Kovacsics is megszerzi első találatát. 34-12.

53. perc: Herr Anita nyolcadik gólját büntetőből lövi. 33-11. Weitner hetesét védi Herr Orsi, a kipattanóra nem figyelnek az ETO játékosai, pécsi gól lesz a vége. 34-12.

52. perc: Gulya két védő között tudja átvenni  labdát a falban. Gól. 32-11.

50. perc: Szalai Babett ziccrből nveli tovább az ETO előnyét. Rotis-Nagy is eredméynes. 32-10.

49. perc: Gulya talál be Herr kapujába. Deákit kiállítják. 30-10.

48. perc: Herr Anitát ketten próbálják megálítani mégis nagy gólt lő a jobb felsőbe. 30-9.

47. perc: Mayert rántják le. Hetes. Herr Anita belövi. Újra húsz gól a különbség. 29-9.

46. perc: Gráner talpról lő. 28-9.

44. perc: Újabb csere az ETO-ban. Herr Orsi előtt most Karnik, Herr Anita, Deáki, Rotis-Nagy, Mayer és Szalai a pályán. Mayer lő gólt. 28-8.

42. perc: Rotis-Nagy passzát szép mozdulattal veszi át Mayer, és gólt szerez. 27-8.

41. perc: Herr Anita pontos hetesből. 26-8.

40. perc: Herr Anita negyedik gólját hetesből lövi. 25-7. Gulya átlövésből talál be. 25-8.

39. perc: Több fiatal játékos is lehetőséget kap. Deáki, Szalai és Mayer is a pályán. Utóbbi szerez gólt. 24-7.

37. perc: Horváth Petra fordul le a bal szélen Mravikováról. Szép gól a hosszúba. 23-7.

36. perc: Tomori passzol a lendületből érkező Hornyákhoz. Gól. 23-6.

35. perc: Herr Anita lőhet kapura középről. 22-6.

32. perc: Szalai máris belövi első élvonalbeli gólját. 21-6.

31. perc: Az ETO-ban első NBI-es meccsén pályára lépett a balszélső Szalai Babett. Hetesől lő gólt Székely. 20-6.

Nehéz elképzelni ennél simább első félidőt. A pécs erőlködik, de ez édeskevés. A vendégek mindössze öt gólt szereztek 30 perc alatt, ebből egyet büntetőből.

30. perc: Vérten lövi a félidő utolsó gólját. 20-5.

28. perc: Herr Anita első akciógólja. 19-5.

26. perc: Könnyedén kivédekezett pécsi akció, és újabb Mravikova-gól. 18-5.

25. perc: Gyorsan jár a labda az ETO-támadásban. Hornyák teszi le a szélre Mravikovához. Gól. 17-5.

24. perc: Spiriont nem tudják tartani középen. Hornyák labdáját veszi át tisztán. 16-5.

23. perc: A szokásos koreográfia. Pálinger véd, indít, Vérten pedig gólt szrez. 15-5.

22. perc: A jobbszél is játszik. Mravikova-gól. 14-5.

20. perc: Megint Rotis-Nagy passzol beállóba Spiridonhoz. Gól. 13-5. Pécsi időkérés.

19. perc: Hornyák lő szép gólt. 12-4. Weitner büntetője már jó. 12-5.

18. perc: Székely hetesét is fogja Pálinger.

17. perc: Herr Anita adja el a labdát. Vasas gólt lő. 10-4. Tomori első találatát szerzi. 11-4.

16. perc: Hornyák gyorsan vlaszol. 10-3.

15. perc: Gráner vezeti egyedül kapura a labdát, és kihasználja a ziccert. 9-3.

14. perc: Most éppen Herr Anit indítja Vértent. 9-2.

13. perc: Sokáig tologatják a fal előtt a labdát a pécsiek, aztán Vasas lövi el. 8-2.

12. perc: Mravikova indítja Vértent. Gól. 8-1.

11. perc: Pálinger indít, érten meg "kötényt" ad a kapusnak. 7-1.

10. perc: Rotis-Nagy remekül irányít, de a lövéseiben nincs erő. A pécsi kapus egymás után két próbálkozását is hárította.

9. perc: Harmadik gólját lövi Spiridon. 6-1.

8. perc: Öt-egyet védekezik a Pécs, ám a Rotis-Nagy - Spiridon kettősre ez sem ellenszer. 5-1.

6. perc: Rotis-Nagy passzol középre Spiridonhoz. Ziccer, gól. 4-1.

5. perc: Weitner hetesét védi Pálinger.

4. perc: Megvan az első pécsi találat. Weitner. 3-1.

3. perc: Jó védekezés, és labdaszerzés után Vérten ad gólpasszt Mravikovának. 3-0.

2. perc: üntetőből talál a kapuba Herr Anita. 2-0.

1. perc: Az ETO kezdte a meccset. A hazai csapatban Pálinger a kezdő kapus. Előtte Vérten, Tomori, Rotis-Nagy, Spiridon, Herr A., és Mravikova a pályán. Az első gólt Rotis-Nagy szerzi. 1-0.

Vezetőedző: Tabaldi Ferenc

Az Audi-ETO a táblázat utolsó előtti helyén álló újonc PEAC csapatát fogadja. Konkoly Csaba edző elmondta, az előrehozott mérkőzéssel igyekeztek könnyíteni a sűrű januári programon. Az erőviszonyok alapján kötelező a győzelem a győri csapat számára, amelyben ezúttal nem lehet ott az orvosi vizsgálatokon részt vevő Görbicz Anita. Rajta kívül nem lesz hiányzó, mindenki játékra kész, a héten már az Európa-bajnoki résztvevők is teljes terhelést kaptak.

• 1. dzsonibravo 2008. december 21. 18:58