2016. 10. 01. szombat - Malvin 13°C | 23°C

Kézilabda: Audi ETO-Veszprém 32-19 (16-10)

A szombati Veszprém elleni bajnoki mérkőzésen a címvédő Audi-ETO magabiztosan győzött

Audi ETO-Veszprém 32-19 (16-10)
Győr, NB I-es női mérkőzés, 1200 néző. V.: Ágnecz, Sipos.

Audi-ETO: PÁLINGER – Mraviková 2, HORNYÁK 4, Amorim 2, Spiridon, Bradeanu 1, VÉRTEN 5.
Cs.: LUNDE HARALDSEN (kapus), GÖRBICZ 11/7, GROS 3, Kovacsics 2, Mayer 1, Orbán 1, Szegedi.
Edző: Konkoly Csaba.

Veszprém: Király – Sterbik 3, Mehlmann 3, Farkas 2, Ábrahám 1, Veszeli, KOROKNAI 5.
Cs.: Hoffmann, Lengyel (kapusok), Jenőfi, Gerstmár 1, Emberovics 1, Földes 3/2, Tarjányi.
Edző: Gyurka János.
Hétméteresek: 8/7, ill. 3/2. Kiállítások: 6, ill. 14 perc.

A győri csapat ezúttal is álmosan kezdett, a vendég Veszprém az első húsz percben tartani tudta a lépést a hazaiakkal. A győriek dekoncentráltságát jelezte, hogy a vendégek még kettős emberhátrányból is betaláltak. Ezzel a góllal lett 8–8 a 21. percben, s alighanem ez fújt riadót Görbi- czéknek, akik onnantól kezdve elkezdtek tudásuknak megfelelően kézilabdázni, s fokozatosan növelték előnyüket. A második félidőben már csak az volt a kérdés, mekkora lesz a különbség a két fél között.

Mindent egybevetve ez a teljesítmény már jobb volt, mint az Érd elleni, a Bajnokok Ligájában azonban ennél még mindig több kell. Ljubljanában bebizonyította a gárda, hogy képes is ilyen teljesítményre.
Konkoly Csaba: – Az első félidő második felében sikerült kibillentenünk magunkat a játék addigi rossz ritmusából, majd szünet után végre összeszedetten támadtunk, s a védekezésünk is kezdett összeállni.

Nyert a VKCSK és az Etik-ETO, kikapott az Audi-ETO II.

VKCSK–Pénzügyőr-Spartacus 29–25 (16–14).
Győr, NB I/B-s női mérkőzés, 250 néző. V.: Arnold, Temesi.

VKCSK: Wunderli – Csiszár 3, VIDA 10, BURGHARDT 5, FÁBIÁN 4, HORVÁTH D. 6, Sarmon.
Cs.: GÁBORFALVI (kapus), Drobnitsch, Karácsony, Schmied, Schulcz 1, Gellér.
Edző: Csomor Tibor.

Csomor Tibor: – Csapatom átérezte, hogy fontos meccset kell hozniuk. Küzdöttünk, aminek meglett az eredménye. Örülök Fábián nagyszerű visszatérésénik. Külön köszönöm Markó Lászlónak az ificsapatnak nyújtott támogatását.

Audi-ETO II–Mohács 23–29 (14–13)
Győr, NB I/B-s női mérkőzés, 150 néző. V.: Porogi, Tóbiás.

ETO: PÁSZTOR – Takács, Planéta 6, Virág 2, Sirián 3, Schatzl 4, K-Pelczéder.
Cs.: BURGHARDT R. (kapus), Tóth G. 2, Kurucz, Gulyás, Manga 1, CSÓKA 5.
Edző: Róth Kálmán.

Róth Kálmán: – Sok hiányzónk ellenére hoznunk kellett volna ezt a mérkőzést. Azonban ameddig kulcsjátékosaink a huszadik percben a popsijukon veszik a levegőt, addig az ilyen csapatok ellen semmi esélyünk sincs.

Ajka–Etik-ETO 25–26 (9–11)
Ajka, NB I/B-s férfimérkőzés, 200 néző. V.: Bacs, Bán.

ETO: Hoffmann – Hajdú 3, Bella 2, Báthori, Kányai 1, Kovácsovics 4, Horváth J. 1.
Cs.: Sarmon (kapus), Rivnyák 3, Kőhalmi 3, Paár 1, Szabó A. 8.
Edző: Deáki István.

Deáki István: – Korrekt játékvezetés mellett megküzdöttünk a győzelemért.

A Veszprém együttese nem lehet akadály az Audi-ETO-nak, mely már hetek óta szerda-hétvége ritmusban játssza mérkőzéseit, ráadásul a legtöbb találkozó élet-halál harc, különösen a Bajnokok Ligájában, ahol most is gyengébben kezdtek a zöld-fehérek, hiszen kikaptak az orosz Zvezda Zvenyigorodtól idegenben, s csak küszködve győzték le hazai pályán a horvát Podravkát.

Egy hete Ljubljanában viszont kifogástalan játékkal a Krim együttesét verték a győriek, s ezzel csattanós választ adtak az első két BL-meccs után kétkedőknek. Igaz ez még akkor is, ha tudjuk, szerdán Érden csak egy góllal tudott győzni az Audi-ETO. A szoros végeredmény ellenére azért végig két-három, de sokszor négy góllal vezettek a győriek, akik egyébként – szurkolóikkal és a klubvezetéssel karöltve – az iszapkatasztrófa miatt bajba jutott devecserieken és kolontáriakon is segítettek.

A Vác és a Podravka elleni hazai meccseken várta a klub a szurkolók adományait. A csapat mellett a szurkolók is komoly összeggel járultak hozzá az áldozatok megsegítéséhez. A játékosok kötelességüknek érezték a vörösiszap katasztrófa áldozatainak megsegítését. A csapat tagjai – beleértve az edzőket és a gyúrót is – összesen 500.000 forintot ajánlott fel a rászorulók számára. A klub elnöksége hétfői ülésén úgy határozott, hogy az így összegyűlt komoly összeghez szintén hozzájárul, így kereken egymillió forintot juttat el a Magyar Máltai Szeretetszolgálathoz, hogy segítsék a katasztrófában mindenüket elvesztő honfitársainkat. A klubvezetés és a csapat köszöni minden szurkoló, támogató felajánlását, s azt, hogy a Magvassy Mihály Sportcsarnokban elhelyezett gyűjtőládába adakoztak.

Ami a folytatást illeti, a csapat a mai bajnokit követően november 3-án, szerdán Békéscsabán lép pályára. A viharsarki gárda tavaly a bajnokság egyik meglepetése volt, idén azonban rosszul kezdte a szezont a szövetségi kapitány, Mátéfi Eszter irányította együttes. Mégis úgy tűnt, talán „kiegyenesednek" a lilák, hiszen a három vereséget követően négyszer győztek, s az EHF-kupában is közel kerültek a továbbjutáshoz, de a másik ljubljanai gárda, az Olimpija ellen kilencgólos előnyt adott le a Békéscsaba, s végül kevesebb idegenben lőtt gól miatt esett ki. Szóval igencsak kétarcú gárda idén a csabai, de idegenben biztos nem vár könnyű feladat Görbiczékre, ahogyan jövő vasárnap a Podravka ellen a Bajnokok Ligájában.

• 6. peet2 2010. október 30. 21:56
    „a revita tv most ezt a meccset adja három napig csak ki kell találnod mikor!!!!!”
  • 5. zsukov 2010. október 30. 21:51
    „Readon Tv azt mindennt nézhetsz csak 1 progi az origón biszti fenn van...”
  • 4. zsukov 2010. október 30. 21:36
    „Végre Hajrá lányok !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!”
  • 3. hlaca 2010. október 30. 18:44