2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

Kézilabda: Audi ETO-Hunnia KSK 45-20 - galéria

Hazai pályán 25 góllal verte a Hunnia együttesét az Audi-ETO a bajnokság 11. fordulójában. Szerdán keményebb ellenfél, a Vác vár Görbiczékre.

AUDI ETO KC - HUNNIA KSK 45-20 (24-8)
Győr, NB I-es női mérkőzés, 1100 néző. V.: Ács, Báder.

Hunnia: Kiss O. – Potornai 1, Rózsahegyi 3, Klug 1, Ökrös 1, LÁZÁR 6, Selenka 3/2.
Cs.: Pécsi (kapus), Bodó 2, Pál 1, Hajdú 1, Tóth Á. 1, Major. Mb. edző: Sellei Zoltán.

Audi ETO: Oguntoye – MRAVIKOVÁ 7, Hornyák, GÖRBICZ 7/2, Spiridon 3, AMORIM 5, Szölösi 3.
Cs.: VIG (kapus), Mayer 3, Bradeanu 3, Tomori 4, Orbán 3, Kovacsics 5/2, K-Pelczéder 2.
Edző: Konkoly Csaba.

Hétméteresek: 2/2, ill. 4/4.
Kiállítások: 2, ill. 4 perc.

A győri csapatban nem lépett pályára Pálinger Katalin és Vérten Orsolya mellett az egyik edzésen lábtörést szenvedett Szegedi Orsolya. A fiatal játékos felépülése négy-hat hónapot vesz igénybe. Első bajnoki mérkőzésére készült ugyanakkor K-Pelczéder Orsolya. A találkozó előtt még a győri klub köszöntötte a decemberi világbajnokságot megjárt játékosait, Tomorit, Orbánt, Kovacsicsot és Vértent, továbbá a brazil Amorimot és az osztrák Spiridont.

A zöld-fehér gárda egyértelműen tudtára adta a pályaválasztói jogot felcserélt ellenfelének, hogy nincs keresnivalója. A szurkolói egyesület a szerdai Vác-meccsre buszt indít. Érdeklődni a 30/377-8588-as telefonszámon lehet.

Konkoly Csaba: – A két csapatnak teljesen mások a céljai. Ami bennünket illet, még messze van a hétvége, s ez a játékunkon is látszott. Remélhetőleg egy hét múlva még koncentráltabbak leszünk.
Hornyákék simán, magabiztosan győztek. Fotó: Krizsán Csaba

Online közvetítés:

60. perc: Bradeanu lövi a meccs utolsó gólját. 45-20. Vége a mérkőzésnek.

59. perc: Bradeanu átlövése után a bal felsőben a labda. 44-20.

Fotó: Krizsán Csaba

58. perc: Tomori szerez labdát, majd gólt. Lázár válaszol. 43-20.

56. perc: K-Pelczéder két gólos. 42-19.

55. perc: Bdó lövésébe beleér Oguntoye , de így is gól lesz.  Pál, majd Mayer is gólt lő. 41-19.

54. perc: Lázár beállóból ejti át a kapust. 40-17.

53. perc: Szép gól. Bodó kilencről, talpról lő a jobb alsó sarokba. 39-16. Kovacsics büntetőből szerzi az ETO 40. találatát. 40-16.

51. perc: Rózsahegyi akcióból, Kovacsics hetesből szerez gólt. 39-15.

50. perc: Óriási taps a nézőtéren. K-Pelczéder Orsolya első NBI-es meccsén első gólját szerezte. 37-14. Mayer is betalál. 38-14.

48. perc: Tomori szerez szerencsés gólt. Lövése a felső lécről a kapus hátára, majd onnan a kapuba pattant. 36-14.

47. perc:Tomori blokkol. Orbán indul. 35-14.

45. perc: Ökrös és Bradeanu is átlövésből talál a kapuba. 33-14. Labdaszerzés után Mravikova indul. Gól. 34-14.

43. perc: Lázár, majd Amorim eredményes. 32-13.

41. perc: Görbicz gólt lő, Majort kiállítják. 31-12.

40. perc: A Hunnia góljára Mravikova válaszol. 30-12.

39. perc: Gyors passzok. Görbicz-Hornyák-Spiridon. Utóbbi zárja góllal a támadást. 29-11.

37. perc: Görbicz mehet a kapuig egyedül. Gól a bal felsőbe. 28-11.

36. perc: Selenka az egyik, Amorim a másik oldalon lő gólt. 27-11.

35. perc: Spiridon marad egyedül a hatos vonalán középen. Görbicz passza pontos. Gól. 26-10.

33. perc: Amorim majd Tóth Ágnes eredményes. 25-10.

32. perc: Hajdú indul, és átejti a kapust. 24-9.

31. perc: Az első kiállítás a meccsen. Spiridont küldik ki. 24-8.

A félidőben: 24-8

30. perc: Lázár ejti át a kapust a bal szélről. 23-8. Kovacsics gyorsan válaszol. 24-8. Vége a félidőnek.

29. perc: Szölösi kihagyja a ziccert, Tomori belövi. 23-7.

27. perc: Vig indít, Orbán belövi. 21-7. Tomori átlövésből pontos. 22-7.

26. perc: Selenka büntetőből eredményes. 20-7.

25. perc: Selenka veri egy az egyben Orbánt. 19-6. Kovacsics lövi a 20. ETO-gólt. 20-6.

24. perc: Kovacsics megy be egy szép csellel a jobb egyes-kettes vádő között. 18-5. Orbán is betalál. 19-5.

23. perc: Mayer indul. Pontos a passz Bradeanutól. Gól. 17-5.

22. perc: Potornai szed össze egy kipattanót, és belövi a ziccert. 16-5.

20. perc: Görbicz hetesből lő gólt. 16-4.

19. perc: Mravikova találatával tíz gól a különbség. 14-4. Újra Mravikova. 15-4.

18. perc: Vig védése után Görbicz indul. Cunder a bal szélről a bal alsó sarokba. 13-4.

17. perc: Görbicz indítja Mravikovát. Okos gól a jobb szélről. 12-4.

16. perc: Görbicz gyönyörű gólja kap nagy tapsot. 11-4.

15. perc: Görbicz remek passzából Szölösi eredményes a bal szélről. 10-3. Lázár lövése megpattan a blokkon. Szerencsés gól. 10-4. Konkoly Csaba kapust cserél. Oguntoye helyére jön Víg Vivien.

12. perc: Amorim érkezik lendületből a falra. Senki sem lép ki, így lőhet. Nagy gól. 9-3.

11. perc: Rózsahegyi harmadik góljánál tart. 7-3. Mravikova ad pontos passzt Spiridonnak. Az első ETO-gól beállóból. 8-3.

10. perc: Mravikova másolja le az előző gólját. 7-2.

7. perc: Mravikova indul, és értékesíti a ziccert. 6-2.

6. perc: Szölösi szed össze egy kipattanót. A harmadik találatát szerzi. 5-2.

5. perc: Megvan Amorim első találta is. 4-1. Rózsahegyi Amorim és Görbicz között jut el lövésig. Gól. 4-2.

4. perc: Szölösi lövi át könnyedén a sáncot. 3-1.

3. perc: Görbicz előbb hetesből, majd akcióból is a kapuba talál. 2-1.

2. perc: Rózsahegyi találatával vezet a Hunnia. 0-1.

1. perc: A vendég Hunnia kezdte a meccset. Az ETO-ban Oguntoye előtt Mravikova, Hornyák, Spiridon, Amorim, Görbicz Anita és Szölösi a pályán.

A győri csapat számára is jól jött a kérés, mert így egy utazást „megspórol" a csapat az egy hét múlva esedékes BL-meccs előtt.

Konkoly Csaba vezetőedző elmondta: túlságosan nem készültek a jobbára ifjúsági és serdülőkorú játékosokkal felálló Hunnia ellen, hiszen a meccs délelőttjén is edzés és videózás szerepel a programban.

„Nem becsülünk le egy ellenfelet sem, de hazai környezetben illik győznünk. Pálinger Kati vállsérülése miatt még valószínűleg pihen, a többieket viszont igyekszem megfelelő mértékben forgatni. Remélem, több pozitívum lesz a játékunkban, mint kedden a Buducnost ellen volt" – mondta Konkoly Csaba, aki hozzátette: a jövő szerdai, idegenbeli Vác-meccs már azért más „tészta" lesz, mint a holnapi összecsapás.
„A Magyar Kupa-találkozó megmutatta, hogy nehéz dolog Vácon nyerni, ráadásul szerdán már a Zvezda elleni BL-mérkőzés árnyéka is ott lesz" – fogalmazott a szakember.