2017. 02. 22. szerda - Gerzson 3°C | 12°C Még több cikk.

Kézilabda: Audi ETO-Dunaferr 37-22

Kézilabda - Az Audi ETO KC könnyedén győzte le bajnoki mérkőzésen a Dunaferrt. A két együttes korábbi rangadóihoz nem hasonlítható találkozón tizenöt gól volt a különbség a csapatok között.
AUDI ETO KC - DUNAFERR 37-22 (22-12)
Női kézilabda bajnoki mérkőzés

A találkozót a Revita Televízió szombaton 17.40-től felvételről közvetíti.

60. perc: Herr Anita elhibázta a büntetőt. Maradt idő mégegy ETO-támadásra. Rotis-Nagy belejött. Gól. 37-22. Ez a vége.

56. perc: Tilinger hetesből. 36-22.

55. perc: Tomori zár jól Rotis-Nagynak. Remek lövés, gól. 36-21.

54. perc: Herr Anita viszi végig a pályán a labdát. Pontos lövés a befejezés. 35-20. Szűcs válaszol. 35-21.

52. perc: Rotis-Nagy szóló, majd szép lövés. 34-20.

51. perc: Nagy gól. Tomori lendületből, kilenc méterről lövi ki a jobb felső sarkot. 33-20. Időkérés.

50. perc: Slakta negyedik góljánál tart. Átejtette a kapust. 32-20.

49. perc: Tomori majd Vincze eredményes. 32-19.

48. perc: Herr hibátlan hetesből. 31-18. Oguntoye áll be Herr Orsi helyére és máris nagyot véd.

46. perc: Slakta lövi kapura az utolsó pillanatban. Passzív játék helyett gól. 30-18.

45. perc: Tilinger pontosan lövi a hetest. 30-17.

44. perc: Emberhátrányból újabb ETO-gól. Hornyák. 30-16.

43. perc: Herr Anita pattinja be középre, a beálló helyére a labdát. Horváth jól veszi át és góllal fejezi be a támadást. 29-16.

42. perc: Pisák néz el egy indítást, Mayer pedig az üres kapuba lő. 28-16.
Mayer leteríti Laluskát. Piros lappal azonnal kiállítják.

41. perc: Tomori könnyedén jut el lövésig. A hatosról ne hibázza el. 27-16.

40. perc: Herr Anita büntetőjével újra tíz gól az ETO előnye. 26-16.

39. perc: Herr véd, indítja Vértent. Könnyű gól. 25-16.

38. perc: Öt-egyet védekezünk. Tilingerre Kovacsics lép ki. Baloghot játsszák meg. Gól. 24-16.

37. perc: Laluska indítja Vinzét, aki a jobb felsőbe lő. 25-15.

36. perc: Kovacsics megy neki a védőknek, nem tudják megállítani. 24-14.

35. perc: Tilinger passzából Balogh szerez gólt. 22-14. Tomori szerencsés gólja is ugynannyit ér, mit egy trükkös találat. 23-14.

32. perc: Kicsit átalakult a hazai csapat a félidő kezdésére. Továbbra is Herr véd, előtte Vérten, Tomori, Kovacsics, Mayer,Hornyák, és Horváth Bernadett a pályán.

31. perc: Tilinger hetesgóljával kezdődik a második félidő. 22-13.

További képek a mérkőzésről... Fotó: H. Baranyai Edina

A találkozó nem sokban hasonlít a közelmút ETO-Dunaferr rangadóira. A hazi csapat erőlködés nélkül szerzett meggyőző előnyt harminc perc játék után.

30. perc: Nincs gól az utolsó percben, így a szünetben tízzel vezet a Győr.

29. perc: Slakta rögtön duplázni tud. 22-11. Ilyen sem volt még a mai meccsen. Három vendég-gól zsinórban. Vincze. 22-12.

28. perc: Herr Anita a változatosság kedvéért most a job alsót lövi ki. 22-9. Slakta Petra első találata. 22-10.

27. perc: Laluskát hagyják lőni a győriek. 21-9.

26. perc: Kilenc perc után újra van Dunaferr-gól. Vincze Melinda szerezte. 20-8. Deáki átlövésből. 21-8.

25. perc: Görbicznek mindegy, hogy ki áll a kapuban, Sirina vagy Pisák. Utóbbinak is szép gólt lő. 20-7.

24. perc: Herr Anita viszi el kereszbe a labdát a fal előtt, majd visszahúzza a lövést a bal alsóba. 19-7. Vérten pihenhet, helyette Horváth Bernadett a balszélső.

20. perc: Mravikova indításból szerzett találatával tíz gól a különbség. 17-7. Mravikova lemásolja az előző gólt. 18-7.

17. perc: Hornyák belemenése után indul a Dunaferr, Vincze nem hibázza el a ziccert. 15-7. Jön a gyors válasz. 16-7.

16. perc: Mégegy ETO-gól emberhátrányból. Vérten. 15-6.

15. perc: Tilinger belövi a hetest. Deákit két percre kiküldték. 13-6. Egymásra néz a két hármas védő, Görbicz közöttük vitte lövésig a labdát. 14-6.

14. perc: Spiridon teljesen üresen maradt a hatos vonalán, középen. Jön a passz Hornyáktól. Gól. 13-5.

13. perc: Laluska lövését nem védhette Herr. 12-5.

11. perc: Görbicz lép ki a falból és labdát szerez, megy az indítás Spiridonnak, aki Sirina lába alatt a hálóba "gurít". 11-4. Spirido újabb gyönyörű gólt szerez. 12-4.

10. perc: Görbicz hetesből eredményes. 10-4.

9. perc: Görbicz simán átlövi a falat. 8-4. Görbe ezúttal passzol, Vérten pedig a szélről a rövidre lövi. 9-4. Imre Vilmos időt kér.

7. perc: Vérten második gólja. 6-4. ...aztán Vérten harmadik gólja...7-4.

6. perc: Gyenge védekezés mindkét oldalon, potyognak a gólok. Deáki találata után pár másodperccel Balogh is eredmyénes. 5-4.

5. perc: A visszatérő Görbicz is betalál. Csípőmagasságban küldi kapura a labdát, Sirinának esélye sem volt. 4-2. Vincze Melinda szerzi a harmadik újvárosi találatot. 4-3.

4. perc: Tapad a Dunaferr az ETO-ra. Szűcs ejti át Herr Orsit középről. 3-2.

3. perc: Vérten találatára Tilinger válaszol. 3-1.

2. perc:  A második ETO-támadás is gólt hoz. Ezúttal Hornyák talál Sirina hálójába 2-0.

1. perc: A találkozó gyásszünettel kezdődik. A csapatok, a nézők Kulcsár Anitára emlékeznek, aki mindkét klubban játszott. Az ETO kezdi a mecset. Herr Orsi előtt Vérten, Deáki, Görbicz,Spiridon, Hornyák és Mravikova a pályán. Deáki góljával vezet a hazai csapat. 1-0.

Kulcsár Anitára emlékeznek
Négy éve, 2005. január 19-én szenvedett halálos autóbalesetet Kulcsár Anita. A világklasszis beállós legnagyobb sikereit éppen a ma egymás ellen pályára lépő két csapatban, az ETO-ban és a Dunaferrben érte el. Mikor a tragédia történt, az újvárosi gárdát erősítette a világ legjobbjának is megválasztott kézilabdázó. Emlékét azóta is őrzi a két klub, így természetesen a mai mérkőzésen sem feledkeznek meg a csapatok a szomorú évfordulóról: a kezdés előtt egyperces néma felállással adóznak Kulcsár Anita emlékének. A Dunaferr játékosai a meccs előtt a győri temetőben Kulcsár Anita sírjára visznek sárga rózsákat.
„Amellett, hogy rangadóként készültünk a nehéz helyzetben lévő Dunaferr ellen, azért már készülünk a BL második körére is. Sokat edzettünk, hogy a következő időszak komoly sorozatterhelésére erőt gyűjtsünk. Tisztában vagyunk az esélyekkel, de arra azért érdemes figyelni, hogy veszítenivalója csak a mi csapatunknak van, a Dunaferr tét nélkül játszhat. Remélem, azért begyűjtjük a két pontot" – fogalmazott a győri vezetőedző, aki kapusgondokkal küzd. Pálinger Katalin arcüreggyulladással, Oguntoye Viktória pedig megfázással küzd, így mindkettejük játéka kérdéses. Jó hír viszont, hogy Görbicz Anita nagy kedvvel edz, igaz, visszatérése a kihagyás miatt csak fokozatos terhelés mellett történhet.

Február 15., 17.15: ETO–Buducnost
Február 18.: FTC–ETO (MK – ha az ETO továbbjut a Dunaferrel szemben). Február 21., 18: Valcea–ETO

„Ez nagyon brutális két hónap lesz.
    Mindent bele csajok, Veletek leszünk!!!”

Gajda és Laki Gyirmóton?

Labdarúgás - Két megyebeli NB II-es klub is részt vesz a hétvégi Alcufer-kupán. Az ETO B szinte… Tovább olvasom