2017. 09. 19. kedd - Vilhelmina 12°C | 17°C Még több cikk.

Kézilabda: Audi ETO-Alcoa FKC 37-26

Tizenegy góllal verte a székesfehérvári Alcoa FKC csapatát az Audi ETO hazai pályán. Görbiczék továbbra is hibátlan teljesítménnyel állnak a tabella élén.

GYŐRI AUDI ETO KC - ALCOA FKC 37-26 (18-11)
Győr, NB I-es női mérkőzés, 1400 néző. V.: Herceg, Wiedemann.

Audi ETO: LUNDE HARALDSEN – Mraviková 2, Gros 2, GÖRBICZ 9/5, Spiridon, E. Amorim 2, VÉRTEN 9.
Cs.: Pálinger (kapus), Bradeanu 1, Hornyák, MAYER 4, Kovacsics 1, Orbán 3, SCHATZL  3, Szölösi, Planéta 1.
Edző: Konkoly Csaba.

Alcoa: Szikora – Azari 3, VASCSUK 7/3, A. Amorim 2, Horváth B. 1, TRISCSUK 5, Vincze 3.
Cs.: Trimmel, Cziráky (kapusok), Bízik 1, Rádl 2, Zsigmond, Turcsányi 1, Lelkes, Gazdag 1.
Edző: Mihály Attila.

Hétméteresek: 6/5, ill. 6/3. Kiállítások: 10, ill. 4 perc.

A győri csapat álmosan kezdett, amit a vendégek ki is használtak, ugyanis az első félidő felénél még vezettek (8–9). Az időkérés segített, a szünetig egy 10–2-es szakaszt mutatott be a hazai gárda. A fordulás után sokáig folyamatosan nőtt a különbség (42. perc: 27–17), majd a sok csere miatt feljött az Alcoa (30–24). A végére azért „helyreállt a rend".

60. perc: Planéta 37-26.
59. perc: Gazdag 35-26. Schatzl 36-26.
58. perc: Mayer 35-25.
55. perc: Trishchuk 34-25.
54. perc: Schatzl 34-24.
53. perc: Schatzl 33-24.
52. perc: Gros 31-24. Orbán 32-24.
51. perc: Rádl 30-24.
50. perc: Vincze 30-23.
48. perc: Orbán 30-20. Kiállítás (Gros). Vashchuk(b) 30-21. Vashchuk 30-22.
47. perc: Bízik 29-20.
46. perc: Orbán 28-19. Kovacsics 29-19.
45. perc: Vashchuk(b) 27-19. Kiállítás (Schatzl)
43. perc: Vashchuk 27-18.
42. perc: Eduarda Amorim 26-17. Mayer 27-17.
41. perc: Vashchuk 24-17. Vérten 25-17.
40. perc: Ana Amorim. 23-16. Mayer 24-16.
39. perc: Bradeanu 22-15. Vérten 23-15.
38. perc: Mayer 21-15.
37. perc: Vérten 20-14. Trishchuk 20-16.
36. perc: Trishchuk(b) 19-13. Azari 19-14.
33. pec: Amorim 19-11. Trishchuk 19-12.

A félidőben: 18-11

30. perc: Vérten 17-10. Vérten 18-10. Trishchuk 18-11.
29. perc: Görbicz 16-10.
26. perc: Görbicz 15-10.
25. perc: Vincze 13-10. Görbicz(b) 14-10.
24. perc: Kiállítás (Bradeanu).
22. perc: Görbicz 13-9. Kiállítás (Hornyák)
21. perc: Amoim 12-9. Fehérvári időkérés.
20. perc: Vérten 11-9.
19. perc: Vérten 10-9.
16. perc: Görbicz(b) 9-9.
15. perc: Hazai időkérés. Horváth 8-9.
14. perc: Azari 8-7. Vincze 8-8.
12. perc: Horváth 8-6.
11. perc: Gros 8-5.
10. perc: Mravikova 7-5.
8. perc: Trishchuk 6-5.
7. perc: Görbicz 6-4.
6. perc: Görbicz(b) 4-3. Ana Amorim 4-4. Mravikova 5-4.
4. perc: Görbicz(b) 2-2. Vincze 2-3. Vérten 3-3.
3. perc: Vashchuk 1-2.
2. perc: Vérten 1-1.
1. perc: Trishchuk 0-1.

A MÉRKŐZÉS ÉLŐ VIDEÓS KÖZVETÍTÉSÉT MEGTALÁLJA, HA IDE KATTINT.

Konkoly Csaba, a címvédő zöld-fehérek vezetőedzője bízik benne, hogy még tovább javul az együttes játéka: „Koncentráltabb támadásbefejezést várok, valamint azt, hogy a védekezés még precízebb, pontosabb legyen, a taktikai elképzeléseket sikerüljön megvalósítani. A fehérváriak a Siófok elleni győztes meccs után vannak, s igazán veszítenivalójuk nincs, de a hazai pályán nekünk nem lehet más a célunk – az imént említett részfeladatok mellett –, mint a biztos győzelem megszerzése."

A két csapat őszi meccsén 34–23-ra győzött a vendég győri gárda, melyben hosszú idő után ma helyet kap a sérüléséből felgyógyult Simona Spiridon. Kérdéses viszont Palkó Fruzsina játéka, aki kisebb térdsérüléssel bajlódik. Jó hír, hogy Görbicz keze is egyre jobb.

Érdekesség, hogy testvérpárbajt láthatnak a szurkolók: Eduarda Amorim az ETO-ért, nővére, Ana a fehérvári színekért küzd majd.

A találkozó után 19.30-tól a sportcsarnok VIP-termében szurkolói ankétot tart a klub, melyen Vanyus Attila elnök, Kiss Lajos klubmenedzser, Konkoly Csaba vezetőedző és Görbicz Anita csapatkapitány vesz részt.

Halálos gázolás: új eljárás a válogatott kézilabdás ügyében

Hatályon kívül helyezte a másodfokon eljáró Veszprém Megyei Bíróság a Pásztor István volt… Tovább olvasom