2017. 03. 28. kedd - Gedeon, Johanna 2°C | 18°C Még több cikk.

Kézilabda: Alcoa FKC-Győri Audi ETO 25-28

A címvédő Audi ETO KC Székesfehérváron három góllal legyőzte az Alcoa FKC csapatát a női kézilabda bajnokságban.

Alcoa FKC–Audi-ETO 25–28 (12–15)
Székesfehérvár, NB I-es női mérkőzés, 800 néző. V.: Hargitai I, Markó.

Alcoa FKC: SZIKORA – Azari 2, Németh K. 4, TILINGER 5/2, Rádl, BERNATAVICIUTÉ 8, Vincze M. 5.
Cs.: Trimmel (kapus), Horváth B., Kovács A., Kuhinkó, Bízik, Becséri 1. Edző: Mihály Attila.

Audi-ETO: Vig – Mraviková 2, Hornyák 1, BRADEANU 5/2, Spiridon 2, AMORIM 8, VÉRTEN 4/1.
Cs.: Oguntoye (kapus), Orbán 1, Mayer 2, Kovacsics 3/3, Szölösi, Planéta.
Edző: Konkoly Csaba.
Hétméteresek: 3/2, ill. 10/6. Kiállítások: 8, ill. 10 perc.

A keddi győri belviszály – mint ismeretes, a klubvezetés a második csapathoz száműzte a válogatott Tomori Zsuzsannát – a mérkőzés első szakaszában éreztette hatását.

A listavezető, még hibátlan vendégekkel tartani tudta a lépést az Alcoa, sőt, 5–5 után 8–5-re el is húzott Vincze vezérletével. Az Audi-ETO számára ez volt talán a figyelmeztető, összekapták magukat a zöld-fehérek, s a 20. percben Mraviková találatával a vezetést is átvették (9–10). Láthatóan nyugodtabbá vált a győriek játéka, de csak az első negyedórához képest, ugyanis még ekkor is sok volt a hiba vendégoldalon.

Fordulás után Amorim volt elemében, ráadásul a vendéggárda nyitott, agresszív védekezése megzavarta a Fehérvárt, öt góllal ellépett a győri csapat. A hazaiak nem estek össze, újra háromra megközelítették Bradeanuékat. A különbség sokáig nem is változott. A hajrában azonban gyorsan megduplázta háromgólos vezetését az Audi-ETO. A két pont sorsa ezzel el is dőlt, az Alcoa ugyan ismét tudott faragni hátrányából, de az erősen közepes teljesítményt nyújtó vendégek sikerét nem veszélyeztette.

Mihály Attila: – Úgy érzem, bár a győri csapat nem a mi szintünk, tisztességesen helytálltunk.

Konkoly Csaba: – Nem játszottunk most sem úgy, ahogy elvártam volna, meg kellett küzdenünk a két pontért. Folyamatosan saját dolgunkat nehezítjük, s ezzel magunk alatt vágjuk a fát.

Konkoly Csaba vezetőedző elmondta: természetesen nem más a céljuk, mint a hibátlan mérleg megőrzése.

„Egyértelműen győznünk kell, már csak a presztízs miatt is. A fehérváriaknál Bernataviciutét, Tilingert és Vinczét kell elsősorban semlegesítenünk, de azt gondolom, a két játékoskeret közti különbségnek ki kell jönnie a mérkőzésen. Egy hete Siófokon, valamint hétvégén Ljubljanában sem nyújtottunk jó teljesítményt, de a célt mindkét esetben elértük. A bajnokit megfordítottuk, a BL-ben pedig megszereztük a továbbjutáshoz szükséges pontot. Magunkkal szemben azonban vagyunk olyan önkritikusak, hogy hiába az elismerő vélemény, hogy negyedik éve vagyunk ott a Bajnokok Ligájában a négy között, ez nem elég. Sokkal jobb teljesítményre van szükség a folytatásban" – mondta Konkoly Csaba, aki továbbra sem számíthat Görbiczre és Szegedire, Deáki térde viszont úgy fest, rendbe jött.

Tomori nélkül

Tomori Zsuzsannát kitette az első csapat keretéből a klub vezetősége.
A 2011-ig érvényes szerződéssel rendelkező átlövő nem látogathatja a felnőtt csapat edzéseit, a jövőben a Győr NB I B-s csapatával készül. Sem a klub, sem a játékos nem kommentálja az esetet.

Információink szerint nem a játékos pályán nyújtott teljesítményével volt gond. A klubvezetés magatartásbeli problémák miatt büntette az átlövőt.

• 1. kaucsukcsuka 2010. március 17. 19:57
    „na ez is kipipálva”

Soproni siker a pécsi rangadón

MiZo-Pécs - MKB-Euroleasing Sopron 60-75 - a harmadik negyedben dőlt el az addig szoros mérkőzés a… Tovább olvasom