2017. 02. 25. szombat - Géza -1°C | 8°C Még több cikk.

Kézilabda - Veretlenül a BL-ben: Audi ETO-Randers 32-24 - videó

A Randers ellen is győztesként hagyta el a pályát az Audi ETO.

Audi ETO-Randers 32-24 (15-12)

Ambros Martín: "A szombati, utolsó középdöntő alapján az Oltchim Valcea lesz az ellenfelünk a BL-elődöntőben. A kupasorozatnak ezen a szintjén nem látok különbséget egyik vagy másik ellenfél között, mind a Valcea, mind a Ljubljana kiváló játékosokból áll, egyre érettebb csapatjátékot mutat, és a döntőbe jutáshoz bármelyikőjüket le kell tudni győzni.

Továbbra is meggyőződésem, hogy a csapatunknak csak a taktikai megbeszéléseken kell az ellenféllel foglalkozni, a mi fő feladatunk az, hogy a saját játékunkat mind védekezésben, mind támadásban minél határozottabban képviseljük.

Arra kell tehát törekednünk, hogy kontroll alatt tartsuk a játékot, a mérkőzések teljes 60 percében fegyelmezetten játsszunk, ekkor van esélyünk a továbbjutásra."

A második félidő tizedik perce után állva hagyta ellenfelét az ETO. a 20. percben már hat gól volt a különbség, a csapat megnyugodhatott és a végén magabiztosan hozta az újabb győzelmet.

30. perc: Radicevic ismét a szélről: 32-24

27. perc: Hornyák tört be. A büntetőt Kovacsics lőtte be a bal felsőbe. 31-24

26. perc: Dalby nagy gól lőtt távolról. 30-23. Majd amorim lövését védte a dán kapus, az ellentámadásból: 30-24

Oroszországi vereségével kiesett a   Ferencváros

Nem jutott tovább a Ferencváros a női kézilabda Bajnokok Ligájában, miután szombaton 30-27-re kikapott az orosz Zvezda Zvenyigorod vendégeként a középdöntő utolsó, 6. fordulójában, így nem maradt esélye, hogy az elődöntőt jelentő első két hely valamelyikén végezzen négyesében.

Eredmény, BL, középdöntő, 6. (utolsó) forduló, II. csoport:

Zvezda Zvenyigorod- FTC-Rail Cargo Hungaria 30-27 (12-16)

24. perc: Radicevic lőtte az ETO harmincadik gólját. 30-22

23. perc: Hornyák is betalált. 29-21.

21. perc: A dánok hibáztak, a kapust így nem tudták visszahozni. Görbicz a saját kilenceséről lőtt gólt. 27-20

20. perc: Radicevic ejtett pontosan. 26-20

19. perc: Johansen kapott2 perces kiállítást. Kovacsiccsal szemben volt szabálytalan. A hetest Görbicz Anita a felsőbe lőtte. 25-20

16. perc: Johansen labdája bepattant. 23-18. Görbicz a másik oldalon szép gólt lőtt. 24-18

15. perc: Löke szedte össze a labdát, befordult: 23-17

14. perc: Rédie-Soós lővése után fordult a Randers. 21-17

13. perc: kapus helyett is mezőnyjátékos a dánoknál. a jobb szélről nem hibáznak. 21-16

13. perc: Amorim szedte össze saját kipattanóját. 21-15. A Randers időt kért.

12. perc: 20-15 Amorim góljával.

11. perc: Szepesi a szélről, majd Tervel 19-15. Herr pedig védett.

10. perc: emberhátrányból hetesig jutottak a dánok. Jacobsen betalált. 17-15

10. perc: Amorim tört be, a vége hetes és két perc. Görbicz belőtte. 17-14

8. perc: Löke hagyott ki óriási ziccert. Ambors Martín kért időt a nyolcadik perc végén. A játék kapkodó és nagyon sok a hiba mindkét oldalon. Az elmúlt 5 percben egyik csapat sem lőtt gólt.

6. perc: Herr védett ismét, ezúttal lábbal.  (hat perc alatt egy gólig jutott az ETO.9

3. perc: Orbánt verte meg befele Dembele. 16-13. Jacobsen góljával kettőre csökken a különbség, ez a találat is dán  emberhátrányban. 16-14

2. perc: Rédei-Soós tört kapura. Hetest kapott. Görbicz belőtte. 16-12

1. perc: az Audi ETO kezdte a második félidőt. Löke maradt a földön. A másik oldalon Herr védte a beálló ejtését.

Fotók: Mészáros Mátyás

Az első félidő 16. percéig vezetett a Randers, majd beszállt a játékba Görbicz, Lekic és Radicevic, az ETO pedig öt perc elteltével a maga javára fordította a meccset. 7-8 után a győriek nyolc, a dánok mindössze négy gólt lőttek a félidő végéig. Herr Orsolya jól védett.

30. perc: Hansen lépett be. 15-12

29. perc: Hornyák harcolt ki betörésből hetest. Görbicz belőtte. 15-11

27. perc: Radicevic marad egyedül a szélen. 14-10. Újabb dán időkérés.

26. perc: Herr Orsolya hetest védett.

24. perc: Herr védett ismét, majd indította Radicevicet, aki nem hibázott. 13-10

23. perc: Lekic játszotta be Lökének. 12-10

21. perc: Radicevic szélről. 11-10

20. perc: Dalby egyenlít átlővésből. 10-10

18. perc: Szepesi szélről. 8-9. Herr védése után a támadás végén Lekic egyenlít. 9-9. Majd újabb gólt lő Lekic, ezzel vezet az ETO. 10-9

16. perc: Löke kapott nagy labdát Görbicztől. 7-8

15. perc: Jacobsen lőtt nagyot. 5-7. Lekic beállt, és gólt lőtt. 6-7 - Görbicz, Radicevic is a pályán.

14. perc: Rédei-Soós harcolt ki hetest. Kovacsics belőtte. 5-6

12. perc: Orbán futott be a nyitott védelem mögé. 4-6

11. perc: Herr védése után Tervel ejtette el a labdát. Jacobsen lövése a kapufán csattant. Rédei-Soós lövését védte a kapus. Andersen viszont nem hibázott a szélről. 3-6. Ambros Martín időt kért.

10. perc: Jacobsen góljával kettővel vezet a Randers. 3-5

9. perc: Dalby ismét emberhátrányból, ezúttal nyolcról ugrott fel. 3-4

8. perc: emberhátrányból szerzett gólt a Randers. 3-3

7. perc: Löke kapott nagyszerű labdát, lefordult, bevágta. 3-2.

6. perc: Kovacsics lövését fogta a dán kapus, a másik oldalon Herr védett. Az ellentámadás végén szepesi egyenlít. 2-2

4. perc: újabb beálló gól a vendégektől. 1-2

3. perc: vezetnek a dánok. 0-1. Orbán kanyarodott fel a szélről, egyenlít. 1-1

2. perc: Szepesi, Löke, Amorim, Kovacsics, Rédei-Soós, Orbán a kezdőben. Herr kezdett a kapuban.

1. perc: a mérkőzést a Randers kezdte. A sáncról lepattanó labdát Herr fogta.

Előzmények

Szombaton 16 órakor a dán Randerst fogadja az Audi-ETO női csapata a Bajnokok Ligája-középdöntő utolsó fordulójában (tv: Digisport1 – élő). A találkozónak nincs tétje, mert az ETO már biztos elődöntős, a Randers pedig búcsúzik.

Az Audi-ETO a továbbjutás szempontjából tét nélküli meccsen fogadja a dán Randerst, ám a zöld-fehérek tovább javítanák a klubrekordot. Eddig zsinórban tizenegy BL-meccset nyertek meg Görbiczék, amire még nem volt példa a klub történetében. Ezt a számot a papírforma alapján a csoportutolsó ellen 12-re növelhetik. Nem veszik tehát félvállról a találkozót a győriek, de ez eddig sem volt jellemző rájuk.

„Természetesen ezt is úgy tekintjük, mint egy tétre menő BL-meccset. Nagyon fontosnak tartom, hogy a koncentrációnk fennmaradjon, szeretnénk szép játékkal, győzelemmel lezárni a középdöntőt. Ennek hangulatát, pozitív hatásait kell magunkkal vinnünk az elődöntőre, ez mentálisan fontos a csapatnak. Ezenkívül szurkolóinknak is tartozunk azzal, hogy a lelkesedésüket megháláljuk egy színvonalas, odaadó játékkal, ahogyan ezt az őszi fordulók során az utolsó, Kolozsvár elleni mérkőzésen is tettük. Számukra ez a mérkőzés is egy jó alkalom lesz, hogy a csapat BL-elődöntőbe jutását megünnepelhessék" – fogalmazott Ambros Martín, az Audi-ETO vezető-edzője.

A hétvégén egyébként eldől, hogy – a sorozatban először – lesz-e két magyar csapat a női Bajnokok Ligája elődöntőjében. Az FTC-nek nyerni kell Zvenyigorodban pénteken, hogy maradjon esély a négy közé jutásra. Az első három középdöntős forduló után még százszázalékos, ám azóta két vereséget begyűjtött zöld-fehérek abban az esetben jutnak tovább, ha a zárófordulóban több pontot szereznek az orosz csapat vendégeként, mint amennyit a Valcea otthon a Krim Ljubljana ellen, illetve ha nyernek Oroszországban, és a Valcea legalább 15 góllal bizonyul jobbnak a Ljubljanánál.

A férfi BL nyolcaddöntőjében a Final Fourba jutást célként kitűző MKB-Veszprém a spanyol Ademar Leónt kapta ellenfélnek, és a magyar bajnoknak van miért törlesztenie. Tavaly a rivális az utolsó pillanatokban lőtt góllal jutott tovább ugyancsak a 16 között rendezett párharcban. A másik magyar érdekelt, a Pick-Szeged a mezőnyben egyedüli százszázalékos lengyel Kielcével csap össze. A Tisza-partján az nagy fegyvertény volt, hogy az együttes továbbkerült a csoportból, ugyanakkor Skaliczki László vezetőedző szerint így is van esélyük, de ehhez hibátlanul kell játszani az első felvonásban, hazai pályán.

Korábban

- Mit jelent a csapat számára ez a meccs?

Ambors Martín: "Természetesen ezt is úgy tekintjük, mint egy tétre menő BL-meccset, 100 százalékosan készülünk rá. Nagyon fontosnak tartom, hogy a koncentrációnk fennmaradjon, szeretnénk szép játékkal, győzelemmel lezárni a BL-középdöntőt. Ennek hangulatát, pozitív hatásait kell magunkkal vinnünk az elődöntőre, ez mentálisan fontos a csapatnak.

Ezen kívül a szurkolóinknak is tartozunk azzal, hogy a lelkesedésüket megháláljuk egy színvonalas, odaadó játékkal, ahogyan ezt az őszi fordulók során az utolsó, Kolozsvár elleni mérkőzésen is tettük. Számukra ez a mérkőzés is egy jó alkalom lesz, hogy a csapat BL 4-közé jutását megünnepelhessék."