2017. 11. 18. szombat - Jenő 3°C | 8°C Még több cikk.

Kettős kézilabdasiker a Hypo ellen

Kettős győzelemmel vette az Arany Liga nemzetközi felkészülési kézilabdatorna várpalotai fordulóját a Graboplast-ETO. A zöld-fehérek az első napon az osztrák Hypo NÖ második csapatával találkoztak, s 17–8-as félidő után 33–20-ra győztek.
(illusztráció)
Vura József, a győriek szakvezetője a mérkőzéssel kapcsolatban elmondta, hogy nem igazán késztette komoly erőbedobásra csapatát az ellenfél. Ettől függetlenül elégedett volt együttese teljesítményével. A lényeg egyébként is azon volt, hogy mindenki játsszon, s ennek maximálisan megfelelt a találkozó. A győriek góljai közül Mehlmann kilencet, Lovász hetet, Nitescu hatot, Görbicz ötöt, Vérten négyet, Jókai és Mörtel egyet-egyet szerzett.

A vasárnapi meccsen a Hypo NÖ első csapatával találkoztak a győriek, s 17–14-es félidőt követően 27–26-ra nyertek. Különösen Lovász volt elemében, aki válogatottformában kézilabdázott, s meg sem állt tíz gólig. Ötször volt eredményes Nitescu és Mehlmann, kétszer Görbicz és Vérten, s egy-egy gólt lőtt Horváth és Mörtel is.

A találkozón az elején hat góllal megugrott a Graboplast-ETO, a Hypo ugyan felzárkózott, de a győriek végig kézben tartották a mérkőzést, s mindössze egy alkalommal engedték át a vezetést az osztrákoknak.
Vura József hozzátette, a sérültek közül Horváth és Jókai már játszhatott, a juniorválogatottaktól is visszatértek a játékosok. Pk ezen a héten is itt lesznek, vagyis most először készülhet teljes létszámban a keret. Pontosabban két hiányzójuk lesz a győrieknek, hiszen a sérült Ana Djokic két, Köbli Anett pedig egy hét múlva kezdhet csak el edzeni.
Az Arany Liga a hétvégén Győrött folytatódik, szombaton a Tresnjevka Zagrebbel, vasárnap a Duslo Salával játszanak a zöld-fehérek. Előtte azonban pénteken egy német első osztályú csapattal is megmérkőznek Lovászék.

Madár brazil bokszoló ellen készül

Az egykori amatőr világbajnok Erdei Zsolt (11-0, 8KO) profi karrierjének fontos állomása lehet az… Tovább olvasom