2017. 03. 24. péntek - Gábor, Karina 5°C | 16°C Még több cikk.

Kétszer büntetett az újonc gárda

PMFC 2 (0) Matáv Sopron 0 (0) Pécs, Arany Ászok Liga-mérkőzés. 3000 néző. V.: Szarka (Boda, Szpisják).
Pest K.
Erős G. h. Horváth S. 75. p, Mihalecz h. Berdó 80. p, Németh G. h. Herbert 90. p
Vezetőedző:
Nagy Tamás
Gsz.: Horváth Gy. (56. p) Pest K. (72. p)

Sira 2,5
Baumgartner h. Balaskó 1, a szünetben, Hanák h. Cseke 61. p, Sira h. Bausz 71. p
Edző: Pintér Attila
Kiállítva: Balaskó (56. p)
28. p: Pető végzett el bedobást a hazai térfél közepénél a bal oldali vonal mellől. Hajítása egészen a 11-es pontig szállt, a pécsi védők nagy üggyel-bajjal szögletre mentettek a felugró Tóth Mihály és Bagoly elől.

31. p: Pest K. futott el a bal oldalon, az alapvonal közeléből középre adta a labdát laposan, Mihalecz óriási helyzetben ügyetlen mozdulattal Petőt találta el a labdával, amely így az alapvonalon túlra jutott.

33. p: Erős végzett el szabadrúgást a vendégtérfél közepéről. Horváth Gy. felé ívelte a labdát, a pécsi csatár kapura fejelt, balszerencséjére Bagoly válláról szögletre pattant a labda.

46. p:
Mihalecz emelt a 16-oson belülre Horváth Gyulához, a csatár nem lőtt egyből, várt egy ütemet, Horváth T. rosszul mozdult ki kapujából, Pető pedig kétségbeesve fejelte haza a labdát. Már mindenki gólt kiáltott a lelátón, de a soproniak szerencséjére a labda elkerülte a jobb alsó sarkot.

Horváth Gyulának többször csak a hátát látták a soproniak.
56. p:
Balaskó a térfél közepétől végzett el szabadrúgást, ám a hazai védők kifejelték a labdát, melyet Mihalecz egyből a rosszul fölálló soproni védők között helyezkedő Horváth Gyulához emelt. A csatár egy „ügyetlennek tűnő" mozdulattal (az esethez közel ülő soproni nézők szerint kézzel) tette maga elé a labdát. Már éppen lövésre lendült a lába, amikor Balaskó visszahúzta Horváthot. Szarka játékvezető kinézett partjelzőjére, s mert látta, hogy kollégája szabálytalanságot jelez, ezért habozás nélkül a 11-es pontra mutatott. A büntető elvégzése előtt azonban még Balaskónak felmutatta a piros lapot. A labda mögé Horváth Gyula állt és jobbal laposan, a jobbra vetődő Horváth Tamást becsapva, a kapu közepébe lőtt. 1–0.

72. p: A jobb oldalon előretörő Sipost Bagoly teljesen fölöslegesen fellökte a 16-oson belül, Szarka játékvezető ezúttal is büntetőt ítélt a hazaiak javára. Most Pest K. volt a végrehajtó, aki nagy erővel, jobb lábbal félmagasan a kapu jobb oldalába lőtte a labdát. 2–0.
Ezúttal is szervezetten és fegyelmezetten futballozott a Sopron az első félidőben. Az újonc Pécs jobbára csak védekezett és gyors kontrákkal próbálkozott. El kell ismerni, a soproni mezőnyfölény ellenére a hazaiaknak voltak „helyzetecskéi". Nagy Tamás vezetőedző a szünetben átszervezte csapatát, följebb tolta az együttes védekezését, s a középpályán megszerzett labdákkal már hatékonyabbá vált a hazaiak támadójátéka.

Kényszerűségből ugyan, de Pintér Attila is átalakította csapatát. Baumgartner ugyanis megsérült, s helyére Balaskó Iván állt, s ettől kezdve már nem három csatárral, hanem Sira és Tóth Mihály mögött amolyan visszavont ékkel futballozott a Sopron. Talán az átszervezés eredménnyel is párosult volna, ezt már utólag nem lehet eldönteni, ugyanis a cserejátékost 16 percnyi játék után kiállította a játékvezető... Ezután büntetőből megszerezte a vezetést a Pécs, és a tíz emberre fogyatkozott Sopron már képtelen volt irányítani a játékot. Aztán jött a második büntető, s ez el is döntötte a három pont sorsát.

Hiába játszott jól az első félidőben a Matáv, mert a támadók ezúttal egyetlen valamirevaló helyzetet sem tudtak kidolgozni. Hozzá kell tenni, a valamivel taktikusabban, okosabban futballozó Pécs – ha büntetőkkel is de – megérdemelten nyerte meg a találkozót. A soproni szurkolók szerint ősszel Pécsett nyújtotta leggyengébb teljesítményét a Matáv.

Nagy Tamás:

– Az első félidőben megnehezítette dolgunkat a szervezetten és jól futballozó Sopron, aztán fordulás után változtattunk a szerkezeten, s ez eredményre vezetett.

Pintér Attila:

– Én hiszek a játékosaimnak, akik állítják, hogy a pécsiek első gólja előtt Horváth Gyula kézzel tette maga elé a labdát. Ettől függetlenül nem játszottunk úgy, mint korábban szoktunk. Sajnos több kulcsemberünk is gyengén teljesített. A tizenegyes és a kiállítás után már nem volt esélyünk a fordításra.

A Balaton FC az őszi tabella élén

A Balaton FC küzdelmes, de nem túl színvonalas mérkőzésen legyőzte a vendég Videotont, így Csertői… Tovább olvasom