SVSE-GYSEV-Goldschmidt–Videoton B 2–2 (0–1)

Sopron, 600 néző. V.: Ákos.
SVSE: Bozsó – Csontos (Tamási R., 76.), Szmiljanic, Baranyai, Nagy Z. – Bieder, Lazic, Bausz, Simon Attila (Fazekas N., 76.), Szabó L. (Peric, 67.), Vólent. Edző: Soós Imre.

Videoton B: Czirjék – Margitics, Papucsek, Apostolopou-
los, Farkas N. – Macsicza – Gosztonyi (Molnár T., a szünetben), Nikolic, Soós (Vaszicsku, 52.), Jeff Silva – Máté J. (Jankovics, 82.). Edző: Hartyáni Gábor.
Gsz.: Szabó L., Vólent, ill. Baranyai (öngól), Máté.
Kiállítva: Papucsek (48.).

24. p: Gosztonyi bal oldalról másodszor végezhetett el szögletet. A beívelésre Baranyai mozdult rá, közben megcsúszott, s a szerencsétlen mozdulatot követően fejéről a kapu jobb oldalába csorgott a labda. Öngól. 0–1.

48. p: Papucsek buktatta a kitörő Szabó Lászlót a 16-oson belül. A szabálytalankodó fehérvári védőt Ákos játékvezető azonnal piros lappal jutalmazta. A jogos büntetőt a sértett végezte el, lövése élesen vágódott a jobbra vetődő Czirjék mellett a bal sarokba. 1–1.

66. p: Szabadrúgáshoz jutott a vendégcsapat. A kaputól 17 m-re letett labdát Máté mesterien a bal felső sarokba csavarta. 1–2.
86. p: A büntetőterületre beívelt labdába Apostolopoulos kézzel ért hozzá. Újabb 11-es. Az ítélet-végrehajtó ezúttal Vólent volt, aki a jobb sarkot választotta. Bombaerős lövése a kapufát súrolva szinte kilyukasztotta a hálót. 2–2.

A mérkőzés első tíz percében némi Videoton-fölény jellemezte a játékot, ezután már a hazaiak is több formás támadást indítottak, melyek azonban elakadtak egy-egy pontatlan átadással vagy a fehérvári védők jó helyezkedése hiúsította meg a helyzetek kialakítását.

A szerencsétlenül kapott gól néhány percre meg is fogta Csontosékat, ám a 36. percben már Lazic egyenlíthetett volna, amikor Vólent–Bausz összjáték után a visszagurításból nagy helyzetben 18 m-ről a kapu fölé lőtt.
Térfélcserét követően az SVSE nagy erőket mozgósított az eredmény egalizálása érdekében, s (ami eddig nem volt jellemző a soproniak meccsein) a játékvezető sem hunyt szemet az ellenfél kapu előtti szabálytalankodásai felett. Ezúttal kétszer is – mindkétszer indokoltan – tizenegyeshez jutottak Bauszék, melyek értékesítésével bizonyították, hogy nemcsak biztos lábbal, de jó idegekkel is rendelkeznek. A látottak alapján reális a pontosztozkodás.

Jók: Csontos, Bieder, Szabó L., Vólent, ill. Margitics, Gosztonyi, Nikolic, Máté.
Soós Imre: – Kétszer is felálltunk a padlóról, végre gólokat is lőttünk. Nem érdemtelenül szereztük meg az egy pontot.

Hartyáni Gábor: – Az idegenben szerzett pontok mindig értékesek, ezúttal azonban hiányérzetem van.
Erdélyi Géza

SKC: egy sikerre a legjobb nyolctól

Nem jól indult a mérkőzés a hazaiak számára: 15–6-os vendégvezetésnél a 4. perc elején… Tovább olvasom