2017. 10. 23. hétfő - Gyöngyi 8°C | 11°C Még több cikk.

Két pontot ér a vereség

Kézilabda - Hiába vezetett két perccel a vége előtt 28–27-re az ETO, a vége mégis vereség lett, így a győriek két ponttal kezdik meg az alsóházi rájátszást.
Győri ETO FKC - Dunaferr 28-29 (15–12)
Győr, Budapest Bank-férfiliga, B csoport, 300 néző. V.: Bonifert, Oláh.
Győri ETO FKC: SZABÓ I., Székely 5/1, Szabó A. 4, NAGY T. 9/7, Józsa, Bognár 3, PÁLOS 5
Cs.: Hoffmann, Herjeczki (kapus), Széles 1, Forrai, Németh G. 1
Edző: Deáki István
Dunaferr: Stochl, Sándor 3, GREBENÁR 4, Tóth J. 2, Zubai Sz. 3, NAGY K. 6/1, Törő 3/1
Cs.: Mikler (kapus), Kemény, Zubai G. 3, Miss 5/3
Edző: Kolics János

Hétméteresek: 9/8, ill. 8/5
Kiállítások: 14 ill. 12 perc
Kizárva: Szabó A. (44.), Széles (50.)

Az első gólra a hatodik perc elejéig kellett várni, ezt Pálos szerezte. A folytatásban sem volt góleső, sőt, a Dunaferr első akciógólját csak a 15. perc legvégén lőtte, addig mindössze két hétméteres értékesítése révén volt eredményes a vendégcsapat. Vezettek is a hazaiak több góllal (7–3, 9–4), még emberhátrányból is tudott gólt lőni az ETO.

A második félidő fordulatosra sikeredett, hiszen a két-három gólos vezetést sokáig tartotta a zöld-fehér gárda, de elég volt néhány perc rövidzárlat, s már a vendégek vezettek hárommal (18–21). Innen is felállt azonban a győri gárda, hiszen a 49. percben már náluk volt a megnyugtató(bb) előny (25–22).

Addigra azonban Szabó András már megkapta harmadik kétpercesét, majd ezután Széles László is „kipontozódott", így a minőségi csere nélkül maradt győriek hiába vezettek két perccel a vége előtt 28–27-re, a vége mégis vereség lett, így a győriek két ponttal kezdik meg az alsóházi rájátszást.

Deáki István: – Hősiesen küzdöttünk, ennyire tellett.
Kolics János: – Fáradtan játszottunk, így a találkozó nagy részében csak szenvedtünk. A hajrában a kétbeállós játék döntött a javunkra.