2017. 12. 18. hétfő - Auguszta -3°C | 3°C Még több cikk.

Két pontba került az ETO-nak a meccs végi védelmi megingás

Labdarúgás - Nagyszerűen kezdte az összecsapást az ETO FC, amely már a mérkőzés elején vezetést szerzett Nikolov góljával. Aztán növelhette volna is előnyét a győri csapat, Bajzátot ebben egyszer a felső léc akadályozta meg, de így is megérdemelt előnnyel vonulhattak az öltözőbe a zöld-fehérek.
Az első játékrész krónikájához tartozik Bank sérülése is, amely után Egervári Sándor vezetőedzőnek át kellett alakítani csapatát. Tokody a másik oldalra került át, s a mostanában remek formában futballozó Nikolov lépett vissza jobb oldali védőnek.

90 perc krónikája
9. p: Nikolov szerzett  labdát a jobb oldalon, majd középre gurított Bajzáthoz, akinek lövését hárította Kovács A., a győri támadó ismételhetett, ám kipattant az újabb lövés is. Tokody csapott le a labdára, balról a másik oldalra játszott, Nikolov pedig kapásból, tíz méterről nagy erővel a léc alá bombázott. 1–0.
32. p:
Brnovic adott balról középre, Bajzát tizenegy méterről a felső lécet találta telibe.
53. p: Supic és Sztevanovic bizonytalanságát Márkus használta ki, aki befutott egy labdát, majd középre visszagurított, Tököli pedig tíz méterről a kapu közepébe lőtt. 1–1.
62. p: Bogdanovic bal oldali szöglete után Völgyi hét méterről a lécet is érintve fejelt a kapuba. 2–1.
67. p: Józsi nagyszerű ütemben ugratta ki Bogdanovicot, aki egyedül törhetett kapura, majd tizenkét méterről laposan Kovács mellett a bal sarokba gurított. 3–1.
87. p:
Supic buktatta Hanákot a győri 16-oson belül, 11-es. A büntetőt Balaskó a kapu jobb oldalába vágta. 3–2.
91. p:
Nikolov veszített el egy labdát, így Tököli iramodhatott meg a bal oldalon, középre gurított, ahol Márkus senkitől sem zavartatva, tíz méterről a kapuba helyezett. 3–3.
A második félidő elején váratlanul egyenlített a Paks. Többen is hibáztak a győri védelemből, ezt használta ki a szemfüles Tököli. A gól mégis az ETO-t rázta fel, olyannyira, hogy nemcsak a vezetést szerezték meg, hanem egy újabb találattal még tovább is növelték az előnyt Bogdanovicék. Ezzel csaknem el is dőlt a három pont sorsa – legalábbis a paksiakon kívül mindenki ezt gondolta –, jól adogatott az ETO, ollézott a közönség. A vendégek aztán váratlanul büntetőből szépítettek, ráadásul a hosszabbítás perceiben egy hazai könnyelműsködés után ki is egyenlítettek. A hazaiak ugyan közelebb álltak a sikerhez, ám a hajrában hibáztak, így biztos győzelmet engedtek ki a kezükből.

Egervári Sándor: – Három-egyes vezetésünk birtokában uraltuk a játékot, aztán sajnos súlyos egyéni hibák miatt az utolsó öt percben elveszítettünk két pontot. Rutinos játékosainknak nem szabadott volna az utolsó pillanatokban kiengedniük kezükből a győzelmet, megtörtént, ebből is tanulnunk kell, hogy ilyen többször ne fordulhasson elő.

Gellei Imre: – A sírból hoztuk vissza az egy pontot. A győri együttes egyes pillanatokban lényegesen jobban játszott nálunk.

Stark Péter: – Sajnálom, hogy elveszítettünk két pontot. Úgy érzem, ezt saját magunknak köszönhetjük, három gólpasszt adtunk az ellenfelünknek. Kezünkben volt a mérkőzés, de bődületes hibákat vétettünk.

Völgyi Dániel: – Nagyszerű érzés, hogy sikerült első élvonalbeli gólomat megszereznem, de jobban örültem volna, ha itthon tartjuk a három pontot. Az első félidőt végigtámadtuk, már akkor eldönthettük volna a találkozó sorsát. Mi uraltuk a játékot, ám kimaradtak a lehetőségeink és a végén sajnos ez megbosszulta magát.

Szeitz Tibor

A hajrában bukott két pontot a Győri ETO FC

A labdarúgó Soproni Liga 11. fordulójában a Győri ETO FC hazai pályán már 3–1-re vezetett a… Tovább olvasom