2017. 03. 29. szerda - Auguszta 5°C | 19°C Még több cikk.

Két év alatt kijutott a vb-re

Spanyolországban Bagnolesben rendezték az ifjúsági világbajnokságot. Ezen a középmezőnyben végzett a tizenhét éves Szabadkai Olivér, a Győri Vízisport SE versenyzője. A versenyző szeretne kijutni a 2008-as pekingi olimpiára.

Szabadkai Olivér szép jövő előtt áll.
Tóvári Péter edző elmondta: Szabadkai Olivér két éve kezdett el evezni és ezzel édesapja nyomdokaiba lépett. Óriási léptékkel fejlődött, így juthatott el a világbajnokságra is. Sikerült bekerülnie abba a hajóba, ahol két váci és egy velencei társa volt. Hallatlan lelkes és céltudatos sportolóról van szó, aki ha így folytatja, még sok szép eredményt érhet el.

Szabadkai Olivér, a győri bencés gimnázium diákja: „Hatalmas megtiszteltetés volt számomra, hogy ott lehettem a vb-n és képviselhettem a magyar színeket. Nagyon örülök annak, hogy az iskolám támogatja a pályafutásomat. Nem könnyű összeegyeztetni a tanulást és a sportot, de úgy néz ki, nekem sikerül. Célom, hogy kijussak a 2008-as pekingi olimpiá- ra és onnan éremmel térjek haza. Mindent meg fogok tenni azért, hogy az álmom megvalósuljon."
A világbajnokságot egyébként a szlovének nyerték, akik az összeszokottságuknak köszönhetik a győzelmet, a magyar hajó a tizennegyedik helyen zárt.

ETO–FTC: rendőri fölény

A pályán a Fradi nyert, a pályán kívül a rendőrség – így lehetne összegezni a vasárnap… Tovább olvasom