2016. 09. 27. kedd - Adalbert 10°C | 21°C

Keserves kupabúcsú

Zalaegerszeg–Győri ETO FC 5–2 (4–1) Zalaegerszeg, Magyar Kupa-nyolcaddöntő labdarúgó-mérkőzés, 4000 néző. V.: Ábrahám A. (Székely, Georgiu).
ZTE: Turi – Kocsárdi, Urbán (Babati, 64. p), Csóka, Szamosi – Ljubojevic (Kral, 74. p.), Molnár, Vincze O., Balog – Kenesei, Faragó (Koplárovics, 46. p). Edző: Bozsik Péter.
ETO: Sebők – Regedei (Lakos, 36. p), Stark, Böjte, Hucika – Peric, Németh (Karabatic, 80. p), Kartelo – Baumgartner, Nicsenko (Nagy T., 70. p), Jancetic. Edző: Tamási Zsolt.
Gsz.: Faragó (2), Kenesei (2), Vincze O., ill. Baumgartner, Molnár B. (öngól).
Sárga lap: Peric (14. p), Faragó (34. p).
Kiállítva: Stark (34. p).

16. p: Faragó nyolc méterről a kapufát találta el. 18. p: Nicsenko lőtte laposan a kapu elé a labdát, amelyet a zalaegerszegi védők gyűrűjében Baumgartner két lépésről továbbított a hálóba. 0–1. 23. p: Vincze a 16-os vonaláról a felső lécre bombázta a labdát. 25. p: Csóka a kezdőkörből még a saját térfeléről indította a jobb oldalon Faragót, aki egy pattanás után a hosszú sarokba lőtt. 1–1. 28. p: Vincze 15 méterről lőtt a sarokba. 2–1. 32. p: Kocsárdi 15 méteres lövése még kipattant a kapufáról, de Faragó 10 méterről már nem hibázott. 3–1. 34. p: Az ETO kapujától 30 méterre Faragó nyújtott lábbal szállt bele Starkba és az addig is indulatosan játszó győri védő azonnal elégtételt vett a ZTE csatárán: mellbe lökte Faragót, ezért Ábrahám játékvezető Starkot kiállította, a hazai támadó megmozdulását azonban csak sárga lappal büntette. 44. p: Kenesei hat méterről lőtt az ETO kapujába. 4–1. 63. p: Kenesei 8 méterről a tehetetlen kapus mellett a kapuba fejelt. 5–1. 79. p: Peric középre adását Molnár B. három lépésről a saját kapujába sodorta. 5–2. 83. p: Szamosi indítása után Kenesei találta el a kapufát 15 méterről.
Jól kezdte a mérkőzést az ETO, hiszen sikerült vezetést szereznie. Ezzel azonban túlságosan is ráijesztett a ZTE csapatára, mert a hazaiak az első félidő második felében nagyon jól játszottak. Tíz perc alatt három gólt szereztek, és Stark kiállítása után gyakorlatilag eldöntötték a továbbjutást.
Bozsik Péter: – A szokásos módon kezdtük a mérkőzést, hiszen ajándékoztunk az ellenfelünknek egy gólt. Szerencsére egyenlíteni és fordítani nagyon hamar sikerült, és a kiállítás után már nem volt kérdéses a továbbjutás.
Tamási Zsolt: – Saját sírunkat ástuk meg abban a tízperces periódusban, amikor hibát hibára halmoztunk és három gólt kaptunk. Stark elfogadhatatlan viselkedése pedig a lehetőségtől is megfosztotta a gárdát, hogy talpra álljon. Ennek ellenére a második félidőben nem esett szét a csapat, de sajnos a továbbjutás kérdése hamar eldőlt.
* * *
A Győr TV csütörtökön 21 órától felvételről közvetíti a mérkőzést.
* * *
Magyar Kupa-nyolcaddöntő, tegnapi eredmények: Tápiószecső (NB III)–MTK Hungária 0–2 (0–0). Gsz.: Illés, Czvitkovics. Szolnok (NB I/B)–Debrecen 0–1 (0–1). Gsz.: Kerekes. BKV Előre (NB I/B)–Videoton 2–1 (0–0). Gsz.: Török, Ruzic, ill. Némedi. Haladás (NB I/B)–Siófok 1–2 (1–1). Gsz.: Tüske, ill. Csordás (2). Kispest-Honvéd–Dunaferr 1–2 (1–0). Gsz.: Bárányos, ill. Drobnjak, Balaskó.