2017. 07. 21. péntek - Dániel, Daniella 21°C | 31°C Még több cikk.

Kemény csata Angola ellen

Magyar emberhátránnyal indult a mérkőzés, ezalatt kis előnyt szerzett Angola, végül magyar győzelem született.

Angola - Magyarország 30-34

Nem várt módon az utolsó pillanatokig izgalmas mérkőzésen tudta csak legyőzni Angolát a magyar női  kézilabda-válogatott a szentpétervári világbajnokság 2. fordulójában.

Magyar emberhátránnyal indult a mérkőzés (Kindl  szabálytalankodott csúnyán), és ezalatt kis előnyt szerzett Angola. Közben a magyarok három lövést is elrontottak (1–3). Ahogy feljavult  a védekezés, a 7. percben sikerült fordítani. Aztán Tóth is  büntetést kapott, így újból az afrikaiak vezettek: a  Franciaországban edződő Kiala gyorsan duplázott. A rossz sorozat  folytatódott, Kindl megint kiült. A 27. születésnapját kedden  ünneplő Pálinger sokszor került kiszolgáltatott helyzetbe, és a 12.  percben már 8–4-es angolai előnyt mutatott az eredményjelző.
A 14. percben már 10–4-re elhúzott a rivális, Németh András szövetségi kapitány nem tehetett mást, időt kért.

Állandósult a különbség, és ez azt jelentette, hogy Angola  először nyert félidőt az előző vb-n ezüstérmes magyarok ellen. A  2001-es olaszországi vb-n, december 4-én az első félidő 12–12-vel  zárult, és végül 24–23-ra nyert az akkor Mocsai Lajos által vezetett  együttes.
A szünet után Pálingert Sugár váltotta a kapuban, és mivel a védelem agresszívebbé vált, 18–17-re módosult az állás. Az mindenki számára egyértelművé vált, hogy az afrikai válogatott az  elmúlt években rengeteget fejlődött, és nem volt véletlen, hogy  hétfőn megszorongatta az EB-második Norvégiát.

Amint Mehlmann és Sugár jobban összpontosított, a 44.  percben egyenlő lett (23–23). Csakhogy ezt követően megint két  angolai találat következett.

Az utolsó tíz perc 28–27-es vezetésről indult. Az afrikaiak  fokozatosan fáradtak, és  támadásban már nem voltak olyan  veszélyesek, mint korábban. Aztán a végjátékra visszatért Kiala, aki  tarthatatlannak bizonyult, és izgalmassá tette a csatát.

A fontos pillanatokban Görbicz segített, és ezzel eldőlt, hogy  meglesz a két fontos pont.  Az angolaiak – ha továbbra is ilyen ütemben fejlődnek – a  következő időszakban nagy meglepetést is okozhatnak. A harcmodoruk  szokatlan volt, ráadásul gyengén játszott a magyar válogatott.

A Németh-együttes ma 15 órakor Szlovéniával találkozik. A  két gárda 11-szer mérte össze erejét, a magyarok tízszer nyertek, és egyszer döntetlen született.

Magyarország - Ausztrália 57 - 9

Ahogy az várható volt, az ausztrálok számára áthatolhatatlannak bizonyult a magyar védőfal, Pálingernek jószerivel csak a lecsorgó lövéseket kellett hatástalanítania, és egyedüliként Roy volt veszélyes. A torna előtt honosított vb-újonc Kovacsicz gyorsan triplázott a megszerzett labdák utáni gyors indulások végén. Utána egy kis hullámvölgy de végül Magyarország győzőtt. Tovább olvasom