2017. 03. 27. hétfő - Hajnalka 0°C | 13°C Még több cikk.

Kellemetlen vereség

A vb első napján több meglepő eredmény is született, az egyik éppen a magyar csoportban. Dánia ugyanis csak döntetlent játszott a németekkel, ami mindenképpen figyelmeztető jel volt a mieink Németország elleni találkozója előtt.
Pigniczkiék csak vergődtek a németek szorításában.
Ennek megfelelően is indult a mérkőzés, a német csapat ugyanis a meccs elején kétgólos előnyre tett szert. Ezt persze hamar ledolgozta a magyar csapat, s a folytatásban átvették a vezetést Görbiczék. Ebben a győri irányító mellett elévülhetetlen érdeme volt Pálinger kapusnak, aki bravúrok sorozatát mutatta be. Hogy a különbség nem csökkent, az leginkább az ő érdeme, abban pedig, hogy nem nőtt, Farkas szerzett elévülhetetlen „érdemeket". A Dániában profiskodó átlövőnek az első harminc percben igazán értékelhető momentuma nem volt, ennek ellenére végig élvezte Mocsai Lajos szövetségi kapitány bizalmát.

Sajnos ennél is súlyosabb gondot jelentett, hogy a válogatott védekezése ezúttal is nagyon gyenge volt. Az ötletes, ám elsősorban az egyéni improvizációra épülő támadójáték azonban ezt is ellensúlyozta. Ráadásul a szünet előtti percek kiválóan sikerültek, hiszen ekkor emberhátrányból is két gólt sikerült lőni, így a meccs legnagyobb különbsége, négy gól alakult ki a csapatok között.

Szünet után hamar kiderült: a záróperiódus csak fellángolás volt. A németek szívósan küzdve, a magyar védekezés hibáit kihasználva ledolgozták hátrányukat, de a vezetést hosszú ideig nem tudták átvenni. Persze erre sem kellett már sokat várni, 26–25-nél már Schmidtéknél volt az előny. Mi több, három góllal meg is léptek. A magyar csapat elkeseredett küzdelmet folytatott, hogy legalább az egyik pontot megmentse, de ezeket a kísérleteket könnyedén hárították a németek. A vereséggel nehéz helyzetbe került a magyar válogatott, mely ma 17 órakor Szlovénia ellen javíthat.

Ami a többi mérkőzést illeti, még kedden a norvégok 30–29-re kikaptak Ukrajnától, az oroszok pedig 28–27-re megverték Koreát. A tegnapi érdekesebb eredmények: Ukrajna–Románia 28–28, Norvégia–Tunézia 27–25, Szlovénia–Elefántcsontpart 32–28, Oroszország–Angola 26–22, Spanyolország–Szerbia-Montenegró 33–27.

ETO FC: Bajevszki és Jovanovic búcsúzik

Még csak pár napja ért véget a labdarúgó Arany Ászok Liga őszi szezonja, de ahogy az várható volt,… Tovább olvasom