2017. 11. 22. szerda - Cecília 4°C | 11°C Még több cikk.

KEK: nyolc közé jutott a Graboplast-ETO KC

Szombaton este a győri Magvassy-sportcsarnokban, zsúfolásig megtelt lelátók előtt, az orosz Rosztov-Don együttese ellen remek mérkőzésen harcolta ki a továbbjutást a női KEK-ben a Graboplast-ETO kézilabdacsapata.
Védekezés: Dokic (fehér mezben), akárcsak a többi csapattársa, sikeresen akadályozta meg az orosz támadásokat.
A női KEK nyolcaddöntőjében, a Rosztovban elszenvedett négygólos vereséget követően nagy lendülettel kezdte a győri visszavágó mérkőzést a Graboplast-ETO kézilabdacsapata. Az egykori rosztovi kapus, a világklasszis teljesítményt nyújtó Irina Sirina vezérletével szünetig ledolgozta hátrányát a zöld-fehér együttes. Fordulás után feljöttek a vendégek, gyorsan kiegyenlítettek, ám aztán újra a közönség által buzdított hazaiak vették át a játék irányítását, elhúztak, s magabiztosan jutottak tovább.

Graboplast-ETO KC–Rosztov-Don 25–17 (10–6)
Győr, női kézilabda KEK-nyolcaddöntő visszavágó mérkőzés, 2500 néző. V.: Kamisevszki, Nikolovszki (macedónok).

ETO: SIRINA – Lovász 3, Mehlmann 2, GÖRBICZ 7, DOKIC 4, NITESCU 5/3, Vérten. Cs.: MÖRTEL 4/3, Jókai, Bódi. Edző: Róth Kálmán.
Rosztov: SANKO – Dronina, SZERGEJEVA 5, PROKOPENKO 5/1, Kaluzsina 3, Termeleva, Dolgikh 2. Cs.: Gabisova (kapus), Sokirkina, Jevtuhova 1, Jucsenko 1, Poltorackaja. Edző: Szergej Belickij.
Hétméteresek: 8/6, ill. 6/1. Kiállítások: 2, ill. 6 perc.
Továbbjutott: Graboplast-

ETO, 47–43-as összesítéssel.
A találkozó előtt Bódi Bernadettet köszöntötte Kovács Péter, a Magyar Kézilabda Szövetség szakmai igazgatója abból az alkalomból, hogy a közelmúltban a győriek fiatal jobbszélsőjét választották a szakemberek az év serdülő játékosának.
Ahogy az már lenni szokott, telt ház fogadta a KEK-visszavágón az edzésre kivonuló csapatokat.
Jól kezdett a Graboplast-

ETO: a második perc végén egy Dokic-, majd pedig egy Lovász-góllal pillanatok alatt megfeleződött a kinti mérkőzésen kialakult négygólos különbség.
A győriek nyitott fallal védekeztek, s ennek meg is lett az eredménye: a rosztoviak huszonhárom perc alatt csupán két gólt szereztek. Vértenék az átlövőket teljesen semlegesíteni tudták, s a nagydarab beállós fizikai fölénye sem tudott érvényesülni.
Ami nagyobb gondot jelentett, hogy a másik oldalon Mehlmannék is kevés gólt dobtak, mert ziccerek sorozatát hagyták ki. A kinti hátrányt az első negyedóra alatt azonban így is sikerült lefaragni (6–2). Egyszer ugyan még feljött két gólra a Rosztov (8–6), de a szünetben megint négy gól volt a különbség, összesítésben tehát döntetlen volt az állás.
Hozzátartozik az első félidő krónikájához, hogy a győriek rosztovi származású kapusa, Irina Sirina óriási bravúrokat mutatott be, a tiszta helyzetek mellett négy hétméterest is kivédett!

Szünet után az első percekben Sirina sem tudott segíteni, az álmosan játszó győriek ellen kevesebb mint nyolc perc alatt kiegyenlített a Rosztov (11–11). Ekkor úgy tűnt, nehezen áll talpra a hazai együttes, de a közönség buzdítása mellett ismételten lábra kaptak Görbiczék, s pillanatok alatt megszórták az egyébként jól védő Sankót. Bő tíz perc alatt úgy dobott kilenc gólt a Graboplast-

ETO, hogy közben egyet sem kapott, így 20–11-nél eldőlni látszott a továbbjutás. Az ismét nyitott védekezésre áttérő fal ellen a nehézkes orosz játékosok nem találták meg az ellenszert, így izgalmassá már nem tudták tenni a találkozót, melyet teljesen megérdemelten nyert meg a Graboplast-ETO, s várhatja a keddi sorsolást.
Róth Kálmán: – Csodálatos közönség, csodálatosan küzdő csapat, világklasszis Irina Sirina!
Szergej Belickij: – Gratulálok a győrieknek, nagyon jó csapatuk van, remekül játszottak, s teljesen megérdemelten jutottak a nyolc közé.

* * *
A női EHF-kupa nyolcaddöntőjében: Cornexi-Alcoa–Rapid Bucuresti (román) 29–24 (15–9). Továbbjutott: Cornexi-Alcoa, 56–55-ös gólkülönbséggel. San Sebastian (spanyol)–Dunaferr 23–20 (12–10). Továbbjutott: Dunaferr, 43–41-es gólkülönbséggel.

* * *
A női Bajnokok Ligája, B csoport, 6. forduló: Herz-FTC–Viborg (dán) 32–20 (14–8). A Fradi a nyolc között a spanyol Valenciával mérkőzik.

* * *
A férfi kézilabda NB I-ben: Fotex KCV–Pick-Szeged 25–28 (14–13), Komló–Orosháza 33–30 (19–17), Tatabánya–Pécs 27–29 (10–12), Békés–Pestszentlőrinc 26–26 (8–12).

* * *
A női kézilabda NB I eredményei: Túrkeve–Kőbánya- Spartacus 26–29 (13–15), Vác–Pécs 28–17 (15–8), Hódmezővásárhely–DVSC-Valdor 34–33 (16–15).