Kecskemét-Győri ETO 2-0

Labdarúgás - A csapat becsülettel küzdött, de a támadójátéka gyenge volt.

Kecskemét-Győri ETO FC 2-0 (1-0)
Soproni Liga, 3. forduló, Kecskemét

Pintér Attila: – Azt gondolom, hogy egy profi labdarúgó, aki nagyon régóta játszik az élvonalban, olyan hibát nem követhet el, mint amilyet Tokody Tibor. El fogunk vele beszélgetni, mert ennek nyilván valamilyen oka van. Buta gólokat kaptunk, de a csapat, amely a pályán volt, megpróbált megtenni mindent, hogy ponttal távozzunk Kecskemétről. Erre lehet építeni, azonban meg kell jegyeznem, hogy ugyan nem a játékvezető miatt szenvedtünk vereséget, ám ami az egyik oldalon sárga lapos figyelmeztetést ért, az a másik oldalon nem. Djordjevic véleményem szerint az első színes kártyáját túl szigorúan kapta, s ha az nincs, nagyobb sanszunk lett volna pontot szerezni.

Szasa Sztevanovic: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, mert a Kecskemétnek két vereség után nyilván mindent meg kellett tennie a győzelemért. Sajnos nagyon korán emberhátrányba kerültünk, majd a második játékrész elején újra megfogyatkozott a csapat. Ez sok mindent meghatározott. Egy ekkora hátrány bárki ellen soknak számít. Ennek ellenére egészen a nyolcvanadik percig tartottuk magunkat, s erre nagyon büszke vagyok. Örülök, hogy a tizenegyes hárításával és jó teljesítményemmel ebben szerepet tudtam vállalni. Most kicsit többet tudtam tenni a csapatért, remélhetőleg legközelebb nemcsak ennek, hanem majd a győzelemnek is örülhetek.

Az ETO már a 20. percben emberhátrányba került. A Kecskemét negyed óra elteltével kihasználta ezt. A másdik félidőben újabb győri játékost állított ki a bíró. A Kecskemét pedig rúgott még egy gólt.

A második félidőben a kettős emberelőnyben játszó Kecskemét nem erőltette meg magát, hogy nagy arányú győzelmet arasson. Helyzetük is alig akadt. Végül egy gólt még találtak a haziak.

Az ETO-nak a második félidőben még kevesebb helyzete volt, mint az elsőben.

91. perc: Montvai üresen kapta a labdát az ötösön belül. Ollózni akart, de nem találta el.

83. perc: Dinjar helyére Völgyi jött.

82. perc: Rakic rúgott bele a labdába a 16-oson belüli kavarodás után. Gól lett belőle. 2-0

79. perc: Rakic távoli szabadrúgása is veszélytelen volt.

78. perc: Koszó próbálkozott lövéssel. Mellé ment.

72. perc: Nicorec állt be Pilibaitis helyett.

Búcsú Stark Pétertől

A mai napon (aug. 7.) megállapodott Stark Péter és a Győri ETO, ennek értelmében közös megegyezéssel megszüntették a közöttük hatályban lévő szerződést. A dokumentum alapján a felek elszámoltak egymással, további követelése egyik félnek sincs.

A Győri ETO FC tisztelettel megköszöni csapatkapitányának azokat az éveket, amelyeket az ETO FC-ben töltött el. A Péccsel kötött szerződéshez gratulálunk és kívánjuk, hogy ott is jó teljesítményével meghatározó labdarúgója legyen a klubnak.

Az ETO vezetése profi pályafutása befejezését követően visszavárja Stark Pétert és fenntartja korábbi ígéretét, mely szerint a labdarúgáson túli élethez segítséget nyújt a játékosnak.
68. perc: Hegedűs lódult meg, és lőtt kapura. Mellé.

66. perc: kigurigázta a Kecskemét. Montvai végül fölé bombázott.

65. perc: Hegedűs állt be Litsingi helyére.

64. perc: Copa ugratta ki Kinket. Röviden, kiért a kecskeméti kapus.

60. perc: Rakic lőtt messziről. A másik oldalon Kink próbálkozott, de a kapusról kipattanó labdára nem érkezett győri támadó.

57. perc: Újabb Szabó beadást követően Kink csúsztatott kapura.

55. perc: Rakic állt be Szavics helyére.

51. perc: Józsi kapott sárgát. Majd Alempijevics is keménykedett, ő sem úszta meg a figyelmeztetést.

50. perc: A 11-est Yannick lőtte. Sztevanovics bravúral védte a kecskeméti csatár büntetőjét.

49. perc: Yannick húzott el a baloldalon, egészen a tizenhatoson belülre jutott, ahol Djordjevics utolérte, és hátulról fellökte. Büntető. Djordjevics megkapta második sárgáját, kiállította a bíró.  Kettős emberhátrányban az ETO.

46. perc: Fehér csúsztatott kapura egy szabadrúgás. Mitrovic védett.

II. félidő - Az ETO kezdte a második félidőt. A Kecskemét cserélt: Farkas helyére Montvai állt be.

A 20. perc után az emberhátrányban játszó ETO nehezen jutott el az első félidőben az ellenfél kapujáig. Előnyét a Kecskemét kihasználta, és megérdemelten vezet az első félidő után.

NB II Nyugati csoport

Gyirmót-Kaposvölgye 2-0 (2-0)
45. perc: Djordjevics kapott sárga lapot.

41. perc: Kink lőtt szépet.

38. perc: Dudás Ádám helyett Copa állt be az ETO-ba.

34. perc: egy középre kifejelt labdát Csordás lőtt vissza ballal 16 méterről. A lábak között a kapuba pattant a labda. 1-0.

29. perc: Szabó Ottó újabb szabadrúgását, amelyet inkább beadásként könyvelhetünk el, könnyedén szedte fel a kecskeméti kapus.

20. perc: Tokody kapott piros lapot. Yannick-kal húzták-vonták egymást, Tokody nem bírta, visszaütött. Jogos a piros.

Budaörs-Győri ETO FC II 2-2 (1-2)
18. perc: Kink gurított vissza Pilibaitisnak. Az első győri kapuralövés hat méterrel ment mellé.

17. perc: Szavics kapott sárgát, mert másodszor rúgdosódott.

16. perc: Yannick került gólhelyzetbe, de nem találta el jól a labdát. Sztevanovics a helyén volt.

14. perc: ügyesen kombinált a Kecskemét, kis területen passzolgattak a támadók. Túlkombinálták. A győri kapus a helyén volt. Pilibaitis maradt lenn a fűvön.

12. perc: letámadott a Kecskemét, az ETO csak nehezen vitte át a labdát az ellenfél térfelére.

10. perc: Némedi tisztán vehette át a legurított labdát az ETO tizenhatosa előtt. Fölé vágta.

6. perc: Szabó O. szabadrúgása jelenthetett volna veszélyt, de elakadt a védőn a labda. Közben Kinket ápolták: felszakadt a szemöldöke.

I. félidő - 1. perc: a játékot a Kecskemét kezdte.

Lilában a hazai Kecskemét, zöldben az ETO.

Kecskemét - Mitrovic - Koszó, Koncz, Koller, Farkas I., Némedi
Szavics, Alempijevics, Csordás, Litsingi, Yannick
Vezetőedző: Tomiszlav Szivic
Győri ETO - Sztevanovics - Tokody, Djordjevics, Sztanisics, Szabó O., Fehér Z., Dudás, Pilibaitis, Józsi, Kink, Dinjar
Vezetőedző: Pintér Attila

A győzelem igénye

Tavaly ősszel az újonc Kecskemét legyőzte a győrieket, így a visszavágás vágya is fűtheti a vendégcsapat játékosait.

Érthetően jó a hangulat a Győri ETO öltözőjében, hiszen az idei idényben a Soproni Ligában egy győzelem és egy döntetlen, a Ligakupában pedig két siker és egy döntetlen a csapat mérlege. Legutóbb szerdán a kupában a ZTE-t győzte le az ETO magabiztos játékkal.

˝Mi mindig mindenhol a győzelem igényével lépünk pályára – fejtegette Pintér Attila, a Győri ETO vezetőedzője. – Nem lesz ez másként Kecskeméten sem. Igyekeztünk feltérképezni az ellenfél játékát, kielemeztük az erényeit és a hibáit. Ez utóbbiakat ki akarjuk használni, hogy eredményesek legyünk. Tudom, hogy tavaly kikapott az ETO az akkori újonc otthonában, de indulatból nem szabad játszani a srácoknak, az akarás viszont meghozhatja az újabb sikert. Apróbb gondjaink vannak ugyan, ám bízom benne, hogy a tervezett csapatot tudom pályára küldeni a KTE ellen.˝

Dudás Ádám hosszú idő után játszhat újra a magyar élvonalban. Fotó: Krizsán Csaba

Érdekes összecsapásnak ígérkezik a szombat esti a horvát Marko Dinjar számára, aki először lehet kezdő bajnoki találkozón az ETO-ban.

˝A Kecskemét ellen biztos vagyok benne, hogy nagyon nehéz mérkőzés vár ránk. Egy barátom futballozik a lila-fehér csapatban, tőle is tudom, hogy kemény, harcos bajnokira számíthatunk˝ – nyilatkozta Dinjar a klub hivatalos honlapján.

Hír az ETO háza tájáról, hogy Lázok Jánossal, a Vasas labdarúgójával megszakadtak a tárgyalások. A csatár nagyon ˝bekért˝ és ezt az összeget az ETO nem volt hajlandó megadni, ráadásul a fővárosi egylet nem is tárgyalt a győriek által csereként felajánlott győri labdarúgókkal. Böőr Zoltán és Bajzát Péter ügyében nincs változás, továbbra sincs konkrétum a távozásukat illetően, míg a kölcsönben egy kupameccsen Pápán szerepelt Eugene Fomumbod biztos, hogy nem lesz a kék-sárgák játékosa.
Papp Győző

• 15. dominiim 2009. augusztus 11. 18:13
    „Szomoruan néztem a csapat vergődését. Teljesen nyilvánvakó, hogy csatárok nélkül ezt a játékot nem lehet
    eredményésen játszani. Tehát, végy legalább három gólerős csatárt akik huzzák a csapatot. Az egy-két csa-
    táros játékot el kell felejteni. A FOCIT GÓLRA és nem IDŐRE játszák! Az nyer aki több GÓLT rug.
    Az ETO ugy ment ki a mérkőzésre, hogy kihuzza a játékidőt. Ezt a stilust sürgősen el kell felejteni.

Andre”
  • 14. 07743 2009. augusztus 10. 18:03
    „Már megint a vidéki pályaudvar fradistái!Stílus maga az ember.Albert Flórit meg az angolok befalazták!A csurhe is kijár az Üllőire.”
  • 13. gjozsi88 2009. augusztus 10. 17:07
    „zsirez!
    Ugye nem gondolod komolyan, hogy az 1000 néző tart ma el egy profi csapatot!
    Szerinted mennyire fogtok hiányozni?”
  • 12. Reális 2009. augusztus 10. 13:01
    „Az Üllői útra legalább kijárnak az emberek!Az eto állatkert meg május 1-én telik meg és amikor győrbe jön a Fradi!Ja és ne szidjátok azt a helyet,ahová ti tartotok!”
  • 11. zsirez 2009. augusztus 10. 00:23
    „Úgylátszik már csak itt lehet véleményt mondani a csapatról mivel a klub honlapján a klubvezetés beszüntette a fórumot!!!!
    Biztos túl sok volt a kritika de nem hiszem hogy ez a megoldás hogy elhalgatassák a szurkolót!!!!!
    Ugy néz ki a klub már nem értünk szurkolókért van!!!!
    Mi vegyük meg a belépőt meg a bérletet és nézzük a vezetés romboló munkáját és KUSS!!!!!!!!
    Véleményt nem mondhatunk!!! Meddig megy ez még?????????
    Nem elég hogy elmartak egy két játékost most elmarják a csapat mellöl a szurkolót is!!
    Pécsen a B közép nem ment ki a meccsre tüntetőleg a csapat tavalyi szereplése és hozzá állása miatt!!
    Nálunk is ez kéne és talán észbe kap a vezetés de ugye akinek nincs az nem tud észbe kapni!!!!!!!!!!!!!!”
  • 10. gjozsi88 2009. augusztus 09. 18:02
    „Itt többen utalnak a második sárgás kiállításnál az első jogtalanságára!
    Az különösen nehezen érthető, hogy egy" ilyen-olyan" sárgalap birtokában egy magyar "profi" miért követ el egy saját büntetőterületén belül," igéretes támadást" megakadályozva (mely maga az elkövetés helye miatt minősül gólt igérő szitunak,emiatt sportszerütlenségért szabálykönyv rendeli jogosnak a sárgát), egy feleslegesnek tünő szabálytalanságot, hiszen a támadónak akkor már nem volt rendezett, korrigált a saját mozgása!
    Felhívnám a 3 as figyelmét, hogy a második sárga, pom”
  • 9. qeu 2009. augusztus 09. 17:55
    „Pintér Attilát sajnálom, jobb csapatot érdemelt volna!
    Várom az ETO "B" közép véleményét a meccsről.
    Sajnálatos, hogy millió egy "idegen" játszott a két csapatban, ilyen játékosok NB II és NB III-ban is vannak bőven.”
  • 8. nasi12 2009. augusztus 09. 16:49
    „Szerintem az afrikai légiósoknak az az előnyük, hogy nem mernek a saját vesztésükre TIPP-MIX -elni.
    - - - - - -
    Az első félidőben a Kecskemét rendkívül szoros, és arrogáns emberfogást alkalmazott, ám ezt sokáig nem lehet bírni szuflával, és amint a szorítás lazul, kontrákból sok gólt lehet kapni belőle.
    Ilyenkor a taktika az, fel kell venni a test-test elleni küzdelmet, és várni kell az adandó alkalmat a kontrára.
    Yannick-ot azért küldték a pályára, hogy az ETO legjobbját Tokodyt, levegye a pályáról, és ő ezt alattomos módon teljesítette is.
    A döntetlent megérdemeltük volna.
    - - - - - -
    Azért szerintem nem ez a vereség volt a legmeglepőbb ebben a fordulóban, hanem a nagy nehezen az NB1-be visszatoszigált, majd alig, hogy az Ángol túráról hazatért, azonnal magyar bajnoknak és BL győztesnek kikiáltott diadalittasan menetelő Üllői úti sztárcsapat súlyos veresége.
    Két gondolat:
    1.) Kiderült, még a magyar NB1-ben sem lehet egy vidéki csapatot lekezelni, olyan társaságnak, akik az NB2 Nyugatiból indultak!
    2.) Nyiregyházi üzenet az Angol trénernek:
    Tudod az első pofon a legnagyobb, aztán a többit lassan megszokod.”
  • 7. Reális 2009. augusztus 09. 13:35
    „Ehhez a teljesítményhez elég lenne magyarokkal kiállni!Nem kellenek ide légiósok,főleg keletről és afrikából!”
  • 6. ttt111 2009. augusztus 09. 11:42
    „hajrá nagyokosok lehet menni játszani és ha majd végigveritek az összes csapatot majd dumálhattok”
  • 5. Primax 2009. augusztus 09. 10:41
    „Sima 0 : 2 egy nem túl acélos, mondhatni : erősen középszerű magyar középcsapat ellen...
    Kell ehhez még bármit is hozzáfűzni...? ! ? ! ?”
  • 4. ACSA 2009. augusztus 09. 10:35
    „Amíg 11 -en voltak addig se mentek még a kapufelé sem!
    Akkor is a kecskemét akarata érvényesült,és a vasasnál is szerencséjük volt!”
  • 3. dudi1977 2009. augusztus 09. 09:16
    „Először is szeretném leszögezni, teljesen megérdemelt a Kecskemét győzelme! Másrészt Tokody kiállítása jogos volt, és Józsi "rúgása" a második félidő közepén is eléggé narancssárga volt, azaz ha piros, nem szólhattunk volna semmit. Djordjevics esete azért más, az első sárgát sem érzém jogosnak, a másodiknál meg egy egyszerű szabálytalanság volt, amiért a mezőnyben nem jár lap.... Bár a második félidőben meginduló ETO akcióknál szabálytalankodó kecskeméti játékosok közül senki sem kapott lapot, azaz eléggé eltérő volt a mérce. A pályán maradt 9 játékos becsülettel küzdött, hajtott és ez valóban dicséretes, és előre tekintve biztató. Az a baj, hogy két ilyen "nyomorék, eltört lövésből" esett a két gól, de ez van.
    Most jön a Diósgyőr hozzánk, és nagyon kell a 3 pont. Pintér nyilatkozata pedig azt jelzi, hogy kiválóan lát a pályán, és mindent ismer - sok sikert fiúk!”
  • 2. nasi12 2009. augusztus 08. 23:37
    „Nem vagyok rasszista, de Tokody eseténél, ha becsületes akart volna lenni a játékvezető, akkor a fekete Yannick-ot is ki kellett volna, hogy állítsa a spori.
    Szándékosan provokált, tolta, vonta, húzta, tépte a játékosunkat, még akkor is mikor már a labda ott sem volt.
    A kiállítás jogos volt, persze a szimulálást is büntethette volna a bíró, hiszen Tokody el sem érte az arcát, még is összeesett.
    Yannik ámokfutását a játékvezetőnek már rég le kellett volna állítani, de ő hagyta, hát ez lett belőle.
    Djordjevics első sárgája jogtalan volt, ezért a kiállítása lökésért szintén hiba volt, amivel végképp eldöntötte a találkozót a bíró.
    Ami tetszett, hogy a csapat erős, van tartása, hiszen kilencen is partiban voltak a tizenkettővel szemben.
    A visszavágón nagyon büntetünk majd, remélem!
    Talán ez még belefért!”
  • 1. fafa1992 2009. augusztus 08. 22:01
    „Hát elég érdekes játékvezetői ítéletek voltak ezen a meccsen...
    Attól függetlenül az ETO is tehet a vereségről, nem 100 %-ig a bíró hibája. Viszont azt jó volt látni, hogy 9 emberrel is egész jó helyzeteink voltak. Na mindegy, majd legközelebb :)”