Kapuvár–Csesztreg 1–3 (1–0)

Kapuvár, 300 néző. V.: Nagy. Kapuvár: Licskai T. – Áder, Riedinger, Szücs, Végh (Kleizer), Markó, Nyerges, Böcskör, Kránitz (Penics), Licskai G., Papp. Edző: Szeg Kálmán.
Csesztreg: Balogh (Dóra) – Pászti, Fentős, Tóth Z., Pintér, Hozbor (Szabó P.), Szabó T., Szabó Zs., Nagy, Németh, Pethő (Billege).
Gsz.: Kránitz, ill. Szabó T., Pethő 2.

Rögtön hazai ziccerrel indult a mérkőzés. A második percben Papp ugratta ki a jobb oldalon Kránitz-ot, aki 13 méterről centikkel a hosszú sarok mellé lőtt. Jó iramban folytatódott a játék, de a kapuk nem forogtak komoly veszélyben. A vendégek próbáltak irányítani, de fölényük csak meddőnek bizonyult. A 22. percben a Kapuvár vezetett támadást, Szűcs szerzett labdát, majd Papphoz továbbított, aki kitűnően ugratta ki Licskai G.-t, aki a kimozduló Balogh mellett elhúzta a labdát, aki a 17 méterről buktatta a kilépő csatárt utolsó emberként, így a kiállítás sorsára jutott. A félidő további részében hajtós, de sok hibát hozó játékot látott a szép számú közönség, mikor aztán a 44. percben vezetést szereztek a hazaiak. Végh a jobb oldalról átpasszolt a bal oldalra keveredett Kránitz-hoz, aki levette a játékszert és jobb lábban 13 méterről nagy gólt ragasztott a bal sarokba. 1–0.

Az 58. percben Szabó T. 18 méterről nagy erővel a jobb alsó sarokba lőtt. 1–1.
A 68. percben Pethő elé került és habozás nélkül, 14 méterről ballal középmagasan a kapu jobb oldalába helyezett. 1–2.
A 86. percben a kitámadó hazaiak újabb gólt kaptak. Pethő a bal oldalon 14 méterről, senkitől sem zavartatva a hosszú sarokba bombázott. 1–3.

A hazaiak az idényben az eddigi leggyengébb formájukat hozták.
Jók: Riedinger, ill. Pethő, Szabó T., Fentős.

Szeg Kálmán: – Gratulálok a Csesztregnek. Sajnálom a fiatal játékosaimat, akik minden hétvégén száznyolcvan percet játszanak és az idény végére önhibájukon kívül nem bírják a megterhelést. Szurkolóinktól bocsánatot és türelmet kérünk.

• 1. P. mester 2008. május 26. 20:50