2017. 05. 27. szombat - Hella 13°C | 24°C Még több cikk.

Kammererék középdöntősök

A kétszeres olimpiai bajnok, Kammerer Zoltán, Storcz Botond, Vereckei Ákos és Horváth Gábor alkotta kajak kvartett csak negyedikként zárt.

A K–1-ben versenyző Benedek Dalma, a Kovács Katalin, Janics Natasa kajak páros, a Kozmann György, Kolonics György kenu kettes, valamint a kenu- és a női kajak négyes is egyből a döntőbe kvalifikálta magát a zágrábi világbajnokságon, ahol csütörtökön délelőtt az 1000 méteres táv előfutamait rendezték meg.

A kétszeres olimpiai bajnok, Kammerer Zoltán, Storcz Botond, Vereckei Ákos és Horváth Gábor alkotta kajak kvartett csak negyedikként zárt, pedig egy futamgyőzelemmel elkerülhette volna a pénteki szereplést.
Az 1000 méteres középfutamok során négy magyar egység – Benkő Zoltán (K–1), Vajda Attila (C–1), a Kökény Roland, Kucsera Gábor kajakos duó és a férfi kajak négyes – lesz érdekelt.

Az 500 méteres előfutamokból három magyar egység közvetlenül a vasárnapi döntőbe, öt a mai középfutamba jutott. A kajak egyesek között induló Vereckei, bár futamgyőztes lett, az 51 nevező miatt innen mégsem lehetett egyből a fináléba kerülni. Ugyancsak futamgyőzelemmel biztosította helyét a pénteki folytatásban Viski Erzsébet. A kenus Vajda mintegy másfél hajót vert a csehek klasszisára, az olimpiai, világ- és Európa-bajnok Martin Doktorra.

A párosoknál a Kammerer, Kucsera kajakos duó középfutamot érő második helyen ért célba. A nők hasonló számában ismét a Kovács, Janics egység meggyőző fölénnyel utasította maga mögé a mezőnyt, és ez esetükben egyenes ági döntőbe jutást eredményezett.

Szintén futamgyőztesként kvalifikálta magát a legjobb kilenc vasárnapi küzdelmére az ezúttal mindkét páros számot bevállaló kenus Kozmann és Kolonics. A négyesek között a Benkő, Kökény, Storcz, Horváth G. kajakos egység nyolcadik, azaz utolsó lett, ezzel kiesett, míg a Joób Márton, Bozsik Attila, Kovács Gergely, Sarudi Pál kenus kvartett ötödikként zárt, s így készülhet a pénteki folytatásra.

A női kajak négyes, a Paksy Tímea, Benedek Dalma, Szabó Szilvia, Bóta Kinga összeállítású hajó futamában a második helyen végzett, s egyből döntős lett.

Cseh–Phelps párbaj kétszázon

Döntős lett Cseh László 200 vegyesen, ahol összecsaphatott a nagy rivális Michael Phelpsszel. Tovább olvasom