2017. 02. 21. kedd - Eleonóra 2°C | 8°C Még több cikk.

Kalmár Sándor megnyerte a Világkupát

Modellsport - A hazai válogatóversenyeken a szabadon repülő gumimotoros kategóriában két viadalon is sikeres volt a soproni Kocsis István és Tóth Károly.
Előbbi mindkét megmérettetésen első, míg utóbbi második lett.
Az ukrajnai világbajnokságon egyiküknek sem sikerült jól szerepelnie, hiszen a gumimotorosok versenyét orkánszerű szélben rendezték meg, ami irreális volt. A világbajnokságot követő magyar nemzeti bajnokságon Kocsis István második lett. Tóth Károly súlyos műtétje miatt nem versenyezhetett.

Sikeres versenyeken van túl Kalmár Sándor (Sopron), aki a körrepülő gyorsasági modellek Európa-bajnokságán Belgrádban 296,2 km/h sebességgel egyéniben negyedik, a magyar csapat tagjaiként csapatban második helyezést ért el.

Kalmár Sándor a Franciaországban rendezett Világkupán is nagyszerűen szerepelt: a gyorsasági modellek kategóriájában 295 km/h-val első lett.