Kisalföld logö

2017. 02. 24. péntek - Mátyás 7°C | 10°C Még több cikk.

Kajak-kenu ob - 5000 méteres győri bajnokok

Csay Renáta és Kammerer Zoltán 5000 méteren győzőtt az ob-n. A Graboplast színeiban Takács Kincső is magyar bajnok.

A szegediek kenusa, Horváth Gábor egyesben, párosban és négyesben is aranyérmet szerzett 200 m-en a szolnoki kajak-kenu országos bajnokság, egyben vb-válogató szombati versenynapján.

Az ob csak az olimpiai műsorban nem szereplő férfi számokban válogató az augusztusi, szegedi világbajnokságra, a többi számban már megvan a csapat összetétele.

Storcz Botond szövetségi kapitány kedden hirdeti ki a végleges vb-együttest. Ahogy a szakvezető az MTI-nek elmondta: vasárnap délelőtt 11 órától rendezik az úgynevezett "szétlövést", amely során három számban (K-2 500 m-en, valamint a kajakos és kenus váltó miatt K-1 és C-1 200 m-en) szállnak vízre az érdekeltek. Az egyelőre bizonytalan, hogy férfi C-1 5000 m-en szükség lesz-e pótválogatóra.

Eredmények a szövetség honlapja alapján

férfiak: 200 m

K-1: 1. Molnár Péter (Tiszaújváros) 34.45 mp
2. Dudás Miklós (BOMBA Angyalföldi VSE) 34.77
3. Tótka Sándor (Kőrös KSE) 35.22
K-2: 1. Beé István, Sík Márton (Domino Honvéd, EDF Démász-Szeged) 32.12
2. Tótka, Hérics Dávid (Kőrös KSE, Graboplast Győri VSE) 32.45
3. Somorácz Tamás, Bán Kristóf Tamás (Atomerőmű SE, BOMBA Angyalföldi SE) 32.62

K-4: 1. Dombi Rudolf, Gyertyános Gergely, Molnár, Dudás (Épitők Margitsziget, UTE, Tiszaújváros, BOMBA Angyalföldi VSE) 29.63
2. Szabó Balázs Gábor, Dombvári Bence, Szalai Tamás, Kerék László (Domino Honvéd) 30.35
3. Péter Kristóf, Német Balázs, Kovács Attila, Fazekas Nándor (Graboplast Győri VSE, Szarvas) 30.41

C-1: 1. Horváth Gábor (EDF Démász-Szeged) 40.54
2. Nagy Péter (Graboplast Győri VSE) 41.42
3. Lantos Ádám (Graboplast Győri VSE) 41.50

C-2: 1. Horváth, Foltán László (EDF Démász-Szeged, UTE) 37.38
2. Kozmann György, Korisánszky Péter Dániel (Atomerőmű SE, Csepel) 37.95
3. Viktor Endre, Fehér Imre (Atomerőmű SE) 38.36

C-4: 1. Bozsik Attila, Horváth, Balázs Péter, Sarudi Pál (BSE-ESMA, EDF Démász-Szeged, Szolnok) 33.92
2. Lantos, Nagy Péter, Németh Gergő, Erdős Szilárd (Graboplast Győri VSE) 35.98
3. Fehér, Viktor, Kozmann, Végh Attila (Atomerőmű SE, BSE-ESMA) 36.13
5000 m:
K-1: 1. Kammerer Zoltán (Graboplast Győri VSE)
2. Paumann Dániel Máté (MTK)
3. Máthé Gábor (MTK)

C-1: 1. Vajda Attila (EDF Démász-Szeged) 22:07.09 p
2. Jakus Zoltán (Csepel) 22:15.15
3. Varga Dávid (MTK) 22:34.56

nők: 200 m:
K-1: 1. Tóth Dzsenifer (MTK) 41.84
2. Szabó Petra (Mezőgép) 42.34
3. Szilvásy Nóra (MTK) 42.74

K-2: 1. Paksy Tímea, Patyi Melinda (MTK, Domino Honvéd) 37.43
2. Tóth, Szabó 37.56
3. Hagymási Anita, Farkasdi Ramóna (FTC, Graboplast Győri VSE) 39.08

K-4: 1. Horváth Alexandra Enikő, Kárász Anna, Csernák Edina, Csernák Petra (EDF Démász-Szeged, Dunferr) 35.36
2. Tóth, Szabó, Szilvásy, Sarudi Alíz (MTK, Mezőgép) 35.71
3. Paksy, Patyi, Rasztotzky Eszter, Bozsik-Csengeri Adrienn (MTK, Domino Honvéd, Römi Kajak-Kenu és Sárkányhajó Klub) 37.06

C-1: 1. Takács Kincső (Graboplast Győri VSE) 51.29
2. Baravics Gyöngyvér (Csepel) 53.54
3. Obermayer Dorina (MTK) 53.78

5000 m:
K-1: 1. Csay Renáta (Graboplast Győri VSE) 21:27.14 p
2. Folláth Vivien (Szolnok) 21:29.66
3. Bara Alexandra (KSI) 22:04.70

A délelőtti "szétlövések" után vasárnap 14:30-tól az 1000 m-es finálékat rendezik az ob-n.
Kövessen minket, kommentelje híreinket a Kisalfold.hu Facebook oldalán!

hirdetés

hirdetés

hirdetés

A címoldal témái

Önnek ajánljuk

Vívó Eb: Somfai nyolcadik

A négy magyar induló közül Somfai Péter menetelt a legtovább, bejutott a negyeddöntőbe és nyolcadik lett a férfi párbajtőrözők versenyében. Tovább olvasom