2016. 12. 06. kedd - Miklós -6°C | 2°C

Kajak-kenu: Kilenc megyei vb-résztvevő

A hétvégi maratoni válogatón eldőlt, hogy a győri Graboplast VSE versenyzői közül összesen öt ifjúsági és három felnőtt állhat rajthoz a szeptember 21-én Rómában kezdődő világbajnokságon, ráadásul mindegyikük A egységként szerepelhet.
Egyesben a felnőtt nőknél Csay Renáta, a kenusoknál Nagy Péter győzött. Az ifik versenyében Takács Tamara aranyérmet nyert a lány kajakosok között, míg a kenusok futamában Varga Patrik ezüst-, Szalay Bence bronzérmet nyert.

A vasárnapi párosok versenyében győzött a felnőtt nőknél a Csay Renáta–Farkasdi Ramóna, az ifiknél a Bordács Blanka–Czéllai-Vörös Zsófia kajak-, valamint a Varga Patrik–Szalay Bence kenu páros.
A győzelmeken kívül a győriek további dobogós helyezéseket is szereztek: az ifjúsági fiúknál Kmetti Máté Freisták Péterrel harmadik helyezést ért el úgy, hogy közben egyszer felborultak és óriási hátrányt kellett ledolgozniuk a dobogóra történő felkapaszkodáshoz. Az ifi lányoknál Takács Tamara a KSI-s Horváth Noémivel ezüstérmet nyert, így Tamara is két számban szerzett rajtjogot a vb-re.

Szintén ott lesz Rómában a Mosonmagyaróvári VSE színeit képviselő Salga István, aki Ceiner Benjáminnal második lett a kajak kettesek versenyében.

Szomolányi ezüstérmes. Az oroszországi Kazanyban rendezett egyetemi világbajnokságon a hazai szövetség tájékoztatása szerint a kenus Kiss Tamás az 1000 méteren aratott győzelme után 500 m-en másodikként ért célba, és szintén a dobogó második fokára állhatott fel 200 m-en a Sík Márton, Boros Gergely kajakos duó, valamint a Sík, Császár Gergely, Boros, Szomolányi Máté összetételű négyes (utóbbi a győri Graboplast VSE versenyzője). A nőknél K I 200 m-en Szabó Petra harmadik lett, míg Szilvásy Nórával K II 500 m-en ezüstérmet vehetett át.