Kisalföld logö

2016. 12. 10. szombat - Judit -1°C | 8°C

Kajak-kenu: három győri a vb-csapatban

Vajda Attila, Janics Natasa, Korisánszky Péter és Boros Gergely nyerte a kajakosok és kenusok keddi, szegedi világbajnoki pótválogatóját

Storcz Botond szövetségi kapitány tájékoztatása szerint az olimpiai bajnok Vajda – aki sérülése miatt kihagyta a júniusi első válogatót, majd a múlt hétvégi országos bajnokságon legyőzte az EB-n indult Sarudi Pált – magabiztosan, egy hajóhossz előnnyel utasította maga mögé riválisát.
A 2004-ben ötkarikás aranyérmes Janics csakúgy, mint vasárnap, ismét legyőzte a friss kontinensbajnok Kozák Danutát, s ezzel eldőlt, hogy egyesben ő – vb-n pályafutása során először –, párosban pedig a Szabó Gabriella, Kozák duó képviseli majd 500 m-en a magyar színeket Lengyelországban. Párosban emiatt nem is rendeztek pótválogatót, Janics társa, Kovács Katalin – Janiccsal, Benedek Dalmával és Csipes Tamarával – a négyesben kap majd szerepet a világbajnokságon.

A férfi kenusok fél kilométeres távján az első fordulóban győztes Korisánszky Péter visszavágott az ob-n diadalmaskodó győri Nagy Péternek, a férfi kajakváltó szempontjából fontos 200 m-es versenyben pedig Boros Gergely nyert.

Storcz tegnap délután véglegesítette vb-csapatát, amelyben három győri – Kammerer Zoltán, Nagy Péter és Széles Gábor – kapott helyet.
A magyar csapat, női kajak, 200 méter: K1 – Janics Natasa, K2 – Kovács Katalin, Janics, váltó: Janics, Paksy Tímea, Hegyi Zomilla, Vad Ninetta. 500 méter: K1 – Janics, K2 – Kozák Danuta, Szabó Gabriella, K4 – Janics, Kovács, Csipes Tamara, Benedek Dalma. 1000 méter: K1 – Kovács, K2 – Szabó, Csipes. 5000 méter: K1 – Folláth Vivien.

Férfi kajak, 200 méter: K1 – Molnár Péter, K2 – Dombi Rudolf, Beé István, váltó: Molnár, Gyertyános Gergely, Dudás Miklós, Boros Gergely. 500 méter: K1 – Szalai Tamás, K2 – Kammerer Zoltán, Kucsera Gábor. 1000 méter: K1 – Kucsera, K2 – Kammerer, Vereckei Ákos, K4 – Dombi, Szalai, Kökény Roland, Hadvina Gergely. 5000 méter: K1 – Gyökös Lajos.
Férfi kenu, 200 méter: C1 – Kovács Gergely, C2 – Kovács, Végh Attila, váltó: Kovács, Horváth Gábor, Nagy Péter, Bozsik Attila. 500 méter: C1 – Korisánszky Péter, C2 – Széles Gábor, Varga Dávid. 1000 méter: C1 – Vajda Attila, C2 – Tóth Márton, Mike Róbert, C4 – Széles, Varga, Nagy, Sarudi Pál. 5000 méter: C1 – Fürdök Gábor.

Női kenu: 200 méter: C1 – Marschalkó Alexandra.
Kövessen minket, kommentelje híreinket a Kisalfold.hu Facebook oldalán!

hirdetés

hirdetés

hirdetés

A címoldal témái

Önnek ajánljuk

Szép szigetközi eredmények

A 18. Nemzetközi Hungária-kupán a Szigetközi Junior Kendo versenyzői is indultak 10 ország kendósai… Tovább olvasom