2017. 04. 25. kedd - Márk 10°C | 21°C Még több cikk.

Kajak-kenu: győri sikerek

A Kammerer Zoltán, Kucsera Gábor kajakpáros nyert 1000 méteren a szegedi Raab Karchen-kupán, a jövő heti, ugyanitt esedékes Mol-Világkupa válogatóján.

A Kammerer Zoltán, Kucsera Gábor kajakpáros nyert 1000 méteren a szegedi Raab Karchen-kupán, a jövő heti, ugyanitt esedékes Mol-Világkupa válogatóján. A győri Graboplast VSE háromszoros olimpiai bajnoka, Kammerer és társa egyébként tavalyi vb-szereplésével már kvalifikálta magát a VK-ra. A többi győri közül kenupárosban Nagy Péter a BKV-s Tóth Mártonnal az oldalán harmadik helyen zárt.

A női kajakpárosoknál a maraton szakág világklasszisa, Csay Renáta sem vallott szégyent, hiszen tolnatextes társával, Faldum Berenikével ugyancsak bronzérmes lett.

Egyesben a férfi kajakosoknál második lett Holpert Ervin, míg a maratonspecialista Salga István a dobogó harmadik fokára állhatott fel.

A férfiaknál egyébként Bozsik Gábor, a nőknél a papírformának megfelelően Kovács Katalin nyerte a kajak egyesek 1000 méteres döntőjét, kenuban pedig Sáfrán Mihály lett az első. A győztesek B egységként indulhatnak az EB-válogatóként is funkcionáló VK-n, amelyen első számú versenyzőként azok szállhatnak vízre, akik a tavalyi világbajnokságon szerepeltek ezekben a számokban (a győri Benkő Zoltán, valamint Benedek Dalma és Vajda Attila).

A női kajakpárosoknál a szám EB- és vb-címvédői, Kovács Katalin és Janics Natasa különváltak, így ebben a számban nem indulnak.

Szombaton az 500 m-es versenyeket rendezik a Raab Karcher-kupán.

Fontos pontokért küzd az Audi-ETO

Pénteken 18 órakor a Cornexi-Alcoa otthonában lép pályára az Audi-ETO. Egy győzelemmel nagy lépést… Tovább olvasom